Revo Capital'den yatırım alan 'yeni nesil finans yönetim sistemi' Edefter.com, beta yayınına başladı

Revo Capital'den yatırım alan 'yeni nesil finans yönetim sistemi' Edefter.com, beta yayınına başladı

Geçtiğimiz Kasım ayı içerisinde Revo Capital'den aldığı yatırımı sizlere duyurduğumuz Edefter.com, çok kısa bir süre önce beta sürümünü yayına aldı.

Bir senedir yazılım geliştirme çalışmalarına devam eden Edefter.com, beta süreci boyunca kullanıcılarının ücretsiz olarak fatura ve ödeme planı oluşturmasına imkan tanıyor.

Edefter.com'un beta sürümü süresince kullanıcılar vadesi geçen ya da gerçekleşen tahsilat ve ödeme bilgisi, nakit akışı, şirket harcamaları, satış ve alış faturalarındaki trend analizi gibi her KOBİ için gerekli olan temel hizmet ve bilgileri ücretsiz bir şekilde alabilecek.

Yeni nesil finans yönetim sistemi olarak tarif edebileceğimiz Edefter.com, tamamen internet tabanlı olduğu için KOBİ'ler herhangi bir yazılım ya da donanım bariyeriyle karşı karşıya değil. Bu arada Edefter.com kullanmak isteyen işletmeler uzun süreli kontratların altına girmeden aylık olarak platforma üye olabilir ve ödeme yapabilir. Ayrıca Edefter.com'da 1 aylık deneme süreci de bulunacak.

GuncelDurum

Edefter.com ile faturalaştığınız firma ya da şahıslar platform üzerine 'müşteri' olarak tanımlayabilir, müşterilerinizle anlaştığınız ödeme planlarını online olarak yaratabilir, nakit akışınızı görüntüleyebilir, geçmiş dönemlere ait satış ve alış hacimlerini kıyaslayabilir, faturalarınızı taslak olarak oluşturabilir, paylaşabilir, ya da yazdırabilirsiniz.

Kısaca Edefter.com, küçük boyutlu işletmeler için hem normalde offline'da yürüyen ve zaman alan işleri online bir platforma taşımış oluyor hem de online ortamda bulunmaktan faydalanarak kullanıcıları için çeşitli analiz ve kıyaslamalar yapabiliyor.

E-fatura entegrasyonu da yolda

Resmi düzenlemeler ile birlikte e-fatura'ya (elektronik fatura) geçiş yapması gerekecek olan çok sayıda işletmeyi şimdiden düşünen Edefter.com, e-fatura ile ilgili olarak fatura yazdırma ve gönderme hizmeti, ödenmesi beklenen vergi tutarını hesaplama ve kredi kartı ile online tahsilat gerçekleştirme gibi özellikler için şimdiden çalışmaya başlamış bile.

Bu arada ilk yazıda sizinle paylaştığımız, Edefter.com'un Silikon Vadisi merkezli ikinci yatırımcısı da belli oldu: Ribbit Capital. Revo Capital'den yatırım aldıktan kısa bir süre sonra uluslararası alanda oldukça deneyim sahibi olan Ribbit Capital, 2014 yılına girmeden hemen önce Edefter.com'a yatırım yaptı.

Hemen aşağıda ise Edefter.com'u aktif olarak kullanan bir test kullanıcısının ekran görüntülerine ulaşabilirsiniz.

Musteri

Hedef uluslararası pazarda bilinirlilik sağlayan bir teknoloji markası olmak

Edefter.com ekibiyle konuştuğumuzda aldıkları yatırımı ihtiyaçlarını karşılamanın ötesinde 'kendini pazarlayan bir ürün yaratmak' için kullandıklarını öğrendik. KOBİ'lerin elektrik ve internetten sonra satın almak istedikleri üçüncü hizmet olmayı hedefleyen Edefter.com, küçük boyutlu işletmelerin şu ana kadar manuel olarak yürüttükleri ve fazlasıyla vakitlerini alan finansal ve iş süreçlerini otomatize hale getirmek istiyor. Şirketin uzun vadeli hedefi ise uluslararası pazarda bilinirlilik sağlayan bir teknoloji markası olmak.

Teknoloji olarak bulut bilişimin nimetlerinden yararlanan Edefter.com; aynı zamanda back-end (sunucu tarafı) olarak Ruby on Rails front-end (önyüz tarafı) olaraksa Ember.js framework'lerini kullanmış. Heroku üzerinde host edilen Edefter.com, mobilde de 'native' olarak Android ve iOS uygulamalarını geliştirmeye devam ediyor.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi KOBİ'ler beta süreci boyunca Edefter.com'u ücretsiz olarak kullanabilecek. Sonrasında ise şirketler henüz açıklanmayan fiyatlar üzerinden platforma aylık olarak abone olabilecek. Edefter.com ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.