Gerçek veriye dayanan borsa oyunu Flick A Trade'i kurucusu Kerem Özelli'den dinledik
Webrazzi TV

Gerçek veriye dayanan borsa oyunu Flick A Trade'i kurucusu Kerem Özelli'den dinledik

gerek-veriye-dayanan-borsa-oyunu-flick-a-tradei-kurucusu-kerem-zelliden-dinledik_7109429-66520_640x360NOAH Konferansı'ndaki girişimlerden Londra merkezli yeni bir girişimi olan Flick A Trade'in kurucusu Kerem Özelli ile konuştuk. Bir buçuk yaşında olan Flick A Trade'in Temmuz ayında iOS versiyonu yayınlanmış. Geçen hafta ise Android versiyonu yayınlanan uygulama 14 farklı dilde yayınlanmış.

25 yıldır borsa işinde olan Kerem Özelli, geçmişteki bilgisini oyun ile birleştirmeyi düşünmüş ve borsayı bir oyun haline getirmiş. Mobil bir oyun uygulaması olan Flick A Trade'de borsada hisse satın alıp sanal para kazanıyorsunuz veya kaybediyoruz. Çoklu oyuncu desteğine de sahip olan oyunda ilgi çekici olan gerçek piyasa verileri kullanılıyor olması.

NOAH Konferansı'ndan videolar paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorumlar (5)
 1. Özgür Özgür

  http://borsala.com Türkiye için.

 2. merhaba webrazzi merhaba,

  türkiyede az buçuk html parse etmeyi bilen her öğrenci GERÇEK fiyatlı borsa oyunu yapmıştır. internette 100 tane deneme ürünü görebilirsiniz.

  dolayısıyla

  "Çoklu oyuncu desteğine de sahip olan oyunda ilgi çekici olan gerçek piyasa verileri kullanılıyor olması."

  cümlesinde bence ilgi çeken çoklu oyuncu desteği ki ne olduğunu anlamadım.

  1. Örnekleri sıralarsanız biz de aydınlanalım.

   HTML parse etmeyi bilen arkadaşların kaç tanesinin finans geçmişi var bu konuda deneyim sahibiler ve NOAH konferansında stand açabildiler onları da paylaşırsanız sevinirim.

 3. Altay Bilgin Altay Bilgin

  Flick A Trade'yi geçtiğimiz gün telefonuma indirip inceleme fırsatım buldum. Açıkcası üstün körü birşeydir diye göz atıp silme gayesindeydim ancak gerek piyasa verileri, gerekse alım satım emirleri ile piyasaların heyecanını yaşamak isteyenler için bire bir olduğunu söyleyebilirim. Özellikle yeni yatırımcıların piyasada tecrübe kazanmaları ve sanal para ile kayıpsız işlem yapmaları için faydalı bir oyun.

 4. Aysun Bayhan Aysun Bayhan

  Kerem Özelli'nin 25 yılı aşkın deneyimi gerçekten oyuna yansımış. Evet birçok borsa oyunu bulunabilir ama gerçekten bilgi edinme ve sizi gerçek piyasadan farklı kılacak tek nokta sanal para ile işlem yapıyor olmanız, borsa yatırımcısı olmak isteyenler için iyi bir deneyim olacaktır. Bu oyunu bende inceleme fırsatı bulmuştum ve o yazıyı da sizlerle paylaşmak isterim. http://www.borsanasiloynanir1.com/borsa-oyunlari/#Flick_A_Trade_Borsa_Oyunu