Twitter reklamverenlere mobil cihaz ve işletim sürümü hedefleme imkanı sunmaya başlıyor

Twitter Halka arzının ardından borsada oldukça iyi bir başlangıç yapan Twitter, reklam modelini geliştirerek hem karlılığını, hem de yatırımcıların ilgisinin devamlılığını sağlamaya çalışıyor. Yeni reklam hedefleme özelliklerinin detayları şirketin resmi blog’unda yayınlanan bir yazı ile duyuruldu.

Dünya çapındaki 230 milyon kullanıcısının yaklaşık 175 milyonun (yani yüzde 76’sının) Twitter’ı mobil cihazları üzerinden kullandığını düşününce mobilin yeni reklam özelliklerinin odağında yer alması da son derece doğal bir durum.

Twitter’ın yeni reklam özellikleri arasında mobil cihaz, işletim sistemi sürümü, WiFi bağlantısı gibi hedefleme özelliklerinin yanı sıra, bu hedeflemelere göre reklam performansını ölçmeyi sağlayacak yeni raporlama seçenekleri yer alıyor…

Twitter

Cihaz modeli ve mobil işletim sistemi sürümü hedefleme özelliği tabi ki öncelikli olarak uygulama geliştiriciler için önemli veriler. Bu özellik sayesinde uygulamadan en verimli şekilde sonuç alabilecek kullanıcıları hedeflemek mümkün. Ayrıca uygulamayı çalıştıramayacak kullanıcılara reklam göstererek, bütçeyi boşa harcama riski de ortadan kalkmış oluyor.

Cinsiyet, konum ve ilgi alanları gibi diğer hedefleme seçenekleri ile birleştirildiğinde Twitter bu yeni özelliklerin de eklenmesi sayesinde reklamverenler için giderek daha cazip bir hal almaya başlıyor. Detaylı analiz imkanı ise gerçek zamanlı bir platformda hızlı yön değiştirme ihtiyacı duyabilecek reklamverenler için büyük önem taşıyor.

Twitter

Bu yeni özellikler günümüzde dijital reklam dünyasının neredeyse vazgeçilmez özellikleri haline geldi. Twitter gibi yükselişini sürdüren ana akım sosyal ağların bunları benimsemesi ve hatta bu konuda standartlar belirlemesi de kaçınılmaz bir durum. Önümüzdeki dönemlerde hem Twitter, hem de diğer sosyal ağ sitelerinin reklam seçeneklerini hem cihaz, hem de hedefleme açısından çok daha zenginleştireceğini görmek sürpriz olmaz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.