Twitter halka arz ediliyor! [Canlı Yayın]
Sosyal Ağlar

Twitter halka arz ediliyor! [Canlı Yayın]

Twitter bugün halka arz ediliyor. Özellikle son yıllarda gördüğü yoğun ilgiyle dünya gündeminin belirlendiği bir etki gücüne sahip olan Twitter bugün New York borsasına kote olarak halka arz ediliyor.

Hissebaşı 26 dolardan borsada işlem görmeye başlayacak olan şirketin 70 milyon hissesi satışa sunulacak. Bugünki satışlardan 1.8 milyar dolar gibi bir gelir elde etmeyi planlayan Twitter'ın toplam değerlemesinin ise 18 milyar dolara yükselmesi hedefleniyor.

Güncelleme: Gong çalma seramonisi sona erdi. Canlı yayın videosunu banttan yazının devamında izleyebilirsiniz.

Yorumlar (5)
 1. Var olduğu süre boyunca kar elde etmeyi başaramamış ve edecek gibi de durmayan bir şirket Twitter. Halka arz fiyatı 50 dolara kadar yükseldi fakat gün içinde 45 dolara indi. 50 dolardan alım yapan yatırımcılar, şirketin piyasa değeri hakkında ciddi bir yenilgiye kapıldılar maalesef.

  Evet çok popüler ama ticari anlamda Twitter bir başarısızlık, yatırım yapmak ise çok rasyonel değil. Açıkçası sosyal medyanın bugünkü popülaritesini sosyal medyanın kendisine değil de mobil iletişim alanındaki gelişmelere bağlayan biri olarak bunları söylüyorum.

  Saygılarımla.

 2. Isa Koç Isa Koç

  Değeri 31.8 milyar dolara fırlamış diyorlar.

 3. An itibariyle çıktıgı güne göre, (1 gün) %72,69 kazandıran hissedir. Uzun süreli alınır mı alınmaz mı bilemem ama dün başlangıçtan alanlar epeyce sevinmiştir. Biz Türkiye'de senede %20 kazansak sevinecegiz.

 4. Bir güncelleme yapayım.

  İki işlem günü sonrası şirketin piyasa değeri 22.5 milyar dolara düşmüş durumda.

 5. Mahmut Abi Mahmut Abi

  Halk twitter'a hücum etti, vatandaş twitter'a giremiyor.