General Electric Türkiye İnovasyon Yarışması için son başvuru tarihi 27 Aralık

General Electric Türkiye İnovasyon Yarışması için son başvuru tarihi 27 Aralık

ge-inovasyon-yarismasi-logoGeneral Electric'in (GE) Türkiye'de öğrencileri, girişimcileri, mucitleri ve işletmeleri hedefleyen; GE Türkiye İnovasyon Yarışması adını verdiği yarışma 27 Eylül 2013 tarihinde proje başvurularını kabul etmeye başladı.

27 Aralık 2013'e kadar sürecek başvuru sürecinin ardından online olarak halkın ve belirlenen jürinin yapacağı değerlendirmeler ile yarışma son bulacak.

Yarışmada iki uzmanlık alanı altında yer alan projeler yarışacak: enerji verimliliği ve sağlık. Yarışma sonunda her iki alanda da ilk üçe girmeyi başaran projelere toplamda 100 bin ABD doları dağıtılacak. Ayrıca proje sahipleri GE Küresel Araştırma Merkezleri'nden birini ziyaret etme hakkı elde edecek.

Yarışma sonucunda kazanan projeler GE ve TÜBİTAK tarafından oluşturulacak olan 5 kişilik bir jürinin vereceği karar ve halk oylaması sonucuyla belirlenecek. Seçim sürecinden detaylıca bahsetmek gerekirse; projelere dair kısıtlı miktarda bilgi yarışmanın internet sitesinde halk oylamasına sunulacak. Halk oylaması sonuca yüzde 20 etki ederken jürinin kararı ise yüzde 80 ağırlığında olacak.

ge-inovasyon-yarismasi

Değerlendirme sürecinde jurinin temel olarak üzerinde duracağı 3 konu başlığı var: orijinallik, uygulanabilirlik ve etki. Bu arada yarışmada yer alacak olan tüm projeler enerji verimliliği veya sağlık hizmetleri kategorilerine dahil olmalı. Ayrıca proje dosyası içinde de yol haritesı, finansal temalar, rekabet analizi ve pazar tahminleri gibi başlıklara yer verilmesi gerekiyor. Yarışma hakkında tüm detaylar için sıkça sorulan sorular sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Ödüllere gelecek olursak; her iki kategori için de birinci olan proje 25 bin, ikinci olan proje 15 bin ve üçüncü olan proje de 10 bin ABD dolarının sahibi olacak. Yarışma süreci ve takvimle ilgili tüm bilgilere geinnovationchallenge.com adresinden ulaşabilirsiniz. GE Türkiye'nin Twitter adresi ise şurada.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.