NOAH Konferansı'nda Nevzat Aydın, Yemeksepeti'nin hızlı büyümesini anlattı

NOAH Konferansı’nda sahneye çıkan Türk girişimlerden ikincisi Yemeksepeti oldu. Şirketin kurucu ortağı ve CEO’su Nevzat Aydın’ın sunumuyla tanıtılan Yemeksepeti’nin istatistiklerinin katılımcıları oldukça etkilediğini söyleyebiliriz.
NOAH Konferansı'nda Nevzat Aydın, Yemeksepeti'nin hızlı büyümesini anlattı

noah-conference-yemeksepetiNOAH Konferansı’nda sahneye çıkan Türk girişimlerden ikincisi Yemeksepeti oldu. Şirketin kurucu ortağı ve CEO’su Nevzat Aydın’ın sunumuyla tanıtılan Yemeksepeti’nin istatistiklerinin katılımcıları oldukça etkilediğini söyleyebiliriz. Sunuma Yemeksepeti’nin istatistikleriyle başlayan Aydın, 2.2 milyon kayıtlı üye, 10 binin üzerinde kayıtlı restoran, günde 60 bin sipariş ve 165 bin yemek servis edildiği bilgilerini paylaştı. Nevzat Aydın, Yemeksepeti'nin büyümesindeki üç temel yolu aktardı. Birinci yol ana işlerine odaklanmak ve pazarı da büyüterek daha yüksek sayılara ulaşmak. İkinci olarak yeni pazarlara açılmak, üçüncü yol ise farklı ürün ve servislerle benzer iş alanlarına yayılmak.

noah-conference-yemeksepeti-2Bu üç yolu da uyguladıklarını belirten Aydın, yıldan yıla halen yüzde 50 büyüdüklerini ancak yemek siparişi pazarında online siparişin halen yüzde 7-8 oranında olduğunu, bu payın 2016’da yüzde 16’ya ulaşacağını tahmin ettiklerini aktardı. Mobil dönüşüm konusuna da değinen Aydın, 2013’te siparişlerin yüzde 30 oranında mobilden verildiğini paylaşırken 2015’te bu oranın yüzde 50’ye ulaşacaklarını düşündüklerini paylaştı.

İkinci büyüme yolu olarak gördükleri başka pazarlara açılmayı hızla gerçekleştirdiklerini söyleyen Aydın, son altı ayda üç yeni ülkeye açıldıklarını belirtti. Yemeksepeti, toplamda ise Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Umman, Katar, Suudi Arabistan, Lübnan ve Yunanistan pazarlarında yer alıyor. Yeni ürünler ve servisler tarafında ise Lokum.com, Papyon.com ve irmik.com’u açtıklarını belirten Aydın, bu şekilde kendi konularına yakın alanlara açılmayı tercih ettiklerini paylaştı.

noah-conference-yemeksepeti-3

Türkiye e-ticaretinin hızla büyüdüğünden bahseden Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın, büyüyen pazarın önemli fırsatlar barındırdığını aktararak sözlerini tamamladı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.