Revo Capital'in Onedio yatırımı kesinleşti!
Yatırım

Revo Capital'in Onedio yatırımı kesinleşti!

Geçen ay sizlere duyum olarak aktardığımız Revo Capital'in Onedio'ya yatırımı kesinleşti. Yerli yatırımların artık klasikleşen anlaşma masası fotoğrafı paylaşıldı. :) Onedio'a yapılan yatırımın 1.2 milyon TL olduğunu duymuştuk ancak bu bilgiyi taraflar kesin olarak onaylamadı.

Sosyal haber sitesi olarak kendini tanımlayan Onedio'nun aylık 4.5 milyon tekil ziyaretçi ve 60 milyon sayfa gösterimine sahip olduğunu girişimin kurucu ortaklarından Kaan Kayabalı'ndan geçen haberimizden öğrenmiştik.

Cenk Bayrakdar ve Özcan Tahincioğlu tarafından kurulan Revo Capital'in fonuna en son Hasan Aslanoba'nın da para koyduğunu Webrazzi Summit'teki söyleşide yine kendisinden öğrenmiştik

onedio-revo-yatirim

2012'de kurulan Onedio, kısa sürede yüksek ziyaretçi rakamlarına ulaşmış ve gelir modeli olarak da display reklamın yanı sıra advertorial ve seeding imkanları sunmaya başlamıştı. Son dönemde şirketin gelirler tarafında da belirli bir yükselişi tutturduğunu duyuyoruz.

İki taraf için de doğru bir yatırım olduğunu düşündüğümüz Onedio'nun bundan sonra nasıl bir performans izleyeceğini hep beraber göreceğiz.

Yorumlar (16)
 1. Güven Güven

  İndexlerin genellikle bir çoğu Yandex'de bulunuyor... 2012 site kurup 1 yıl içinde 4.500.000.000 tekil ziyaretciye ulaşmak büyük başarı sadece susuyorum.

  1. Hasan Hasan

   4.500.000 tekil.

 2. Tekil kullanici sayisi cok fazla olan bir firmanin 1.2 yatirim almasi cok az gibi geldi geldi bana

 3. Nihat İpekçi Nihat İpekçi

  Türkiye'deki en hızlı büyüyen content projesi diyebilirim. Bu kadar hızlı, küçük bir ekiple böyle bir trafik alabilmek gerçek bir başarı öyküsü. Şu alexa'da 150. sıralarda.

  1. Bu trafiğin doğruluğunu nerden verify ediyorsunuz ? alexa da 206. sırada gorunuyor mesela, başka nerden bakabiliriz ?

   Ayrıca revo ve onedio takımını tebrik ediyorum, belliki iyi bir takım kurmuşlar.

   1. Adını Vermek Istemeyen Okuyucu Adını Vermek Istemeyen Okuyucu

    Yapmayın yahu.

    "content" projesi, "verify" etmek... Ya İngilizce yorum yapın, ya da Türkçe. İkisinin arası ucube bir şey oluyor, lütfen dikkat edelim.

   2. Ok ustad kızma hemen, mail adresini verirsen mesajların birer ingilizce kopyalarını gönderirim sana.

 4. Revo'cular da umarım artık daha mantıklı laflar ederler, baştan beri ısrarla söyledikleri alanların tamamen dışındaki bir işe yatırım yaptılar. Muhtemelen bizim duyduğumuz ilk yatırımları oluyor. Bu da ayrı bir oksimoron olay, o kadar konuş, laf et, sonra git söylediklerinin tam tersini yap. Bu arada fotodaki imzaların ortasındaki sakallı arkadaş fotomontaj mı, gerçek mi merak ettim :)

  1. Bu kadar acımasız olmaya gerek yok, VC lerde yeni bu ülkede, hata yapabilirler, hatalarını düzeltebilirler, farklı yönlere kayabilirler.. Biraz insaflı olalım lütfen,

   Düşündükleri alanda yatırıma değer projeye henüz rastlamamış olabilirler.. vs vs..

   ( bu kadar laftan sonra revo dan yatırım istesemmi acaba bende, Cenk bey ? :) )

 5. Hulusi Hulusi

  revo'ya sürekli neden söyledikleri alanların dışına yatırım yaptıklarını soran kişilere cevap... 'kan benim damar benim felsefesi'

 6. Büyük medya gruplarının yanında bu kadar hızlı yükselişe geçen bir projeye sempati duymamak elde değil.

 7. Vc ler bile dediği gibi çıkmıyorken melek yatırımcılar nasıldır acaba.arabaya binip 2 saatte gidemediğim şirkete yatırım yapmam diyen şu yabancı fonlar da gelip bize yatırım yaptı.demekki bunların elindeki tek değerli şey para.know how öngörü vs hiç alakaları bile yok

 8. Gökben Gökben

  Ben bu siteyi ilk defa duydum içerik de ilgimi çekmedi, günlük haberlerden kusmak üzereyim şahsen. Revo'nun söylediği alanların dışında bir girişime yatırım yapmasına spekülatif yatırım diyoruz, clear?

 9. Murat Tekmen Murat Tekmen

  Sürekli olarak takip ettiğimiz ve aktif olarak kullandığımız Onedio'nun bu ortaklık ile uluslararası bir sosyal haber sitesi olmasını temenni ederim.

 10. 101Gol 101Gol

  Onedio kullanıcı odaklı çalıştığı için kısa sürede büyük başarı elde etti. Tebrikler..

 11. Sailing Yacht Building Sailing Yacht Building

  tutmaz dediğim projeydi arasıra girer bakardım şuan belki günde 1 saat geçiriyorum içerik güncel olduğu sürece 1 saat onedio 2 saat r10 2-3 saat kendi sitelerimde editörlük 1 saat denizmotorum 1 saat sahibinden akşam oluyor zaten