Mynet, online video eğitimleri sunan Vidobu.com'u satın aldı

Mynet, online video eğitimleri sunan Vidobu.com'u satın aldı

Türkiye'nin en büyük web portalı Mynet, sizlere 2012 sonunda tanıttığımız online video eğitimleri sunan Vidobu.com'u satın aldı.

Biraz önce imzaların atıldığını öğrendiğimiz satın almada tarafların hangi değerlemeyle anlaştığı paylaşılmadı. Ancak Vidobu.com'un yayın hayatına ayrı olarak devam edeceği yani kapatılmayacağını öğrendik.

Diğer yandan kuruculardan Hakan Çamoğlu'nun bir süre önce Vidobu'nun tüm hisselerini üzerine aldığını biliyoruz. Yani bunu bir yetenek satın alması gibi de kabul edebiliriz.

Vidobu'yu sizlere tanıttığmız dönemde uzman sayısını 10′a çıkarmış, sitede 2300 video ve 22 bin üye sayısına ulaşmıştı. Vidobu'nun son durumuna dair bilgi henüz elimize ulaşmadı ama Mynet'in Nisan 2012'de Sebastiyan markasıyla profesyonel video yayıncılığına ciddi bir adım attığını ve Ocak 2013'te Nasil.Tv'yi de satın aldığını da hatırlamak gerekiyor.

Profesyonel video yayıncılığına dair yatırımların arttığını heyecanla takip ediyoruz. Öğreneceğimiz yeni bilgileri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

GÜNCELLEME: Aldığımız bilgiye göre şu anda Vidobu.com'da 3 bin 800'ün üzerinde video ve 24 bin’e yakın üye bulunuyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.