Sebastiyan 5 Günde 8 milyon izlenmeye ulaştı, web dizileri yolda
Arama
Video

Sebastiyan 5 Günde 8 milyon izlenmeye ulaştı, web dizileri yolda

Mynet’in profesyonel video yayıncılığında bir numara olmayı hedefleyen yeni servisi Sebastiyan.com adımlarını hızlandırıyor. İlk 5 günde 3 milyon tekil kullanıcıya ulaştığını öğrendiğimiz servis, yayına alacağı 2 farklı web dizisi hakkında da bilgiler verdi.

İlk 5 günde 3 milyon tekil kullanıcıya ulaşan ve 8 milyon izlenme sayısına ulaşan Mynet’in bu yeni servisi, bu gidişle aylık 50 milyon izlenmeye ulaşacak gibi görünüyor. Sebastiyan.com’un önemli bir parçası olması planlanan web dizileri ise bu potansiyeli daha da yukarı taşımaya çalışacak.

Web ve mobilde çoklu platform desteği ile kullanıcılarına her alanda ulaşmak isteyen Sebastiyan.com, Feyyaz ve Paradoks adlı dizileriyle diğer yayın servislerinde olmayan içerikler sunuyor. Feyyaz komedi tarzında, Paradoks ise interaktif korku kategorisinde sırasıyla Çarşamba ve Perşembe günleri online izleyicilerle buluşacak.

Daha önce bahsettiğimiz gibi Mynet’in Sebastiyan’daki gelir modeli reklamların yanısıra, reklamsız ve daha yüksek görüntü kalitesi ile sunulan aylık (3,99 TL) abonelik modeline dayanıyor. Aylık ücret ve içerik çeşitliliği ile Mynet’in Sebastiyan’dan ne kadar kazanç sağlayacağını bilmiyorum ama TV yayınlarının internete taşınmasında başarılı bir örnek olduğunu söyleyebilirim.

Türkiye’de müzik endüstrisi telif haklarının korunması altında tabana yayılmakta biraz geç kaldı ama Sebastiyan.com gelecek için daha rekabetçi bir pazarın olacağını kanıtlıyor gibi.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (12)
 1. webmania dedi ki:

  5 gunde 3 milyon tekil ziyaretci yalan tabi ki. O muhtemelen izlenilen video sayisidir.AYda 50 milyon ziyaretci??Yani Turkiye’deki herkes burada olacak. Yani Turkiye’de 50 milyon kisi bilgisayar kullaniyor size gore??Lutfen mantikli ve dogru haberler yazip kimseyi kandirmayalim..

  1. Ahmet dedi ki:

   50 milyon tekil kişiden bahsedilmiyor. 50 milyon izlenmeden bahsediliyor. İğneleyici yorumlar yapmadan önce lütfen dikkatli okuyun.

 2. Ozan dedi ki:

  günlük tekili 10milyon olsa bile bence hiç gelecekte yer bulamayacak. Çünkü bir dizi izlemek için tıkladım önce Facebook beğen kutusu geldi pat diye, sonra anket geldi, en sonda 13 saniye reklam. Mynet’in yıllardır izlediği politika bu. Facebook dünyada yok iken mynet ilkokul arkaşını bul uygulaması yapmıştı. Ama belirli bir aşamadan sonra gold üyelik adı altında bu sizden para istediği için o projesi hiç bir işe yaramadı. Sonra facebook bunu ücretsiz yaptı ve dünya devi oldu. İşte bu yüzden mynet bu paragöz zihniyetle, kullanıya sürekli direttiği reklamlar ve acayip üyeliklerle hiç bir yere gelemez.

  1. Ozan dedi ki:

   bir şey daha eklemek istiyorum. Bu video sitesinede hemen paralı bir bölüm eklemiş, para verin dizileri tek parça izleyin falan. Yok yok bu kafayla mynet Türkiye’de hiç bir yere gelemez.

   1. hh dedi ki:

    bu mynet nasıl hala en çok ziyaret edilenlerde ilk 10da oluyor anlamıyorum.

 3. Kaan Ayan dedi ki:

  Widgetlarınız da çok şık olmuş

 4. Aytac dedi ki:

  Ilk acildiginda girdim ve bidaha girme ihtiyaci duymadim bile. Yani beni ceken ve merakta birakan bisey göremedim. Dizayn her konuda cok basit ve ucuz duruyor zaten.

  Mynet ismi olmasa, birakin 8 milyonu, 800 kisi bile girmez. Ve bi kere ziyaret eden, bidaha etmezdi diye düsünüyorum.

 5. hakan dedi ki:

  Kusura bakmayın ama bu sitenin tutma ihtimali yok bende merak ettim girdim birdaha da ziyaret edeceğimi zanetmiyorum.

 6. osman tanriverdi dedi ki:

  Iyi hos güzelde, telif hakki olayi nasil cözülmüs?
  Kanallarla bir anlasma söz konusumu?
  Bilgilendirirseniz sevinirim.

 7. Gökçen Karan dedi ki:

  Sebastiyan’ın yeni projelerinden Paradoks’un yapımcılığını Sevenice Switzerland yapıyor. Yarın birinci bölümü saat 15:00’de izleyiciler ile ilk defa buluşuyor olacak.

  http://sebastiyan.mynet.com/paradoks-izle-did186/

 8. figen amaç dedi ki:

  Hayırlı olsun..Henüz hiçbir şey izlemedim….

Bir Yorum Yazın