İstanbul 26 Ekim'de önemli bir yazılım etkinliğine daha ev sahipliği yapacak: Kod.io
Etkinlikler

İstanbul 26 Ekim'de önemli bir yazılım etkinliğine daha ev sahipliği yapacak: Kod.io

26 Ekim 2013 tarihinde İstanbul'da yazılım geliştiriciler için önemli bir etkinlik düzenleniyor: Kod.io.

Koç Üniversitesi Kuluçka Merkezi, Koç Üniversitesi Araştırma Proje Geliştirme ve Teknoloji Transferi Direktörlüğü ve webBox.io firmasının düzenlediği etkinlikte, Webrazzi olarak biz de medya sponsoru olarak yer alıyoruz.

Tamamen yazılım geliştirme odağında düzenlenen etkinlikte, yurtiçi ve yurtdışından önemli konuklar yer alıyor. Yabancı konuklar arasında belki de en çok dikkat çeken isim Heroku'nun Mobile Lead'i Mattt Thompson. Mattt aynı zamanda, iOS ve OSX platformları için geliştirdiği AFNetworking isimli kütüphane ile de tanınıyor. Yabancı konuklardan bir diğeri Ruby dünyasının çok yakından tanıdığı, aynı zamanda Sinatra isimli framework'ün de yazarı konumunda olan Blake Mizerany.

Etkinliğin bir diğer yabancı konuğu ise Google'ın geliştirdiği Go dilinin ana geliştiricilerden biri olan Andrew Gerrand. Etkinlikte sizlere daha önce Webrazzi'de sık sık bahsettiğimiz Koding'in kurucu ortaklarından Sinan Yaşar ve yazılım geliştiricilerden Cihan Okyay da birer konuşma yapacak. Kod.io'da sunum yapacak diğer isimler ise: Mark Bates, Joshua Ballanco, Barış Daylık ve Taylan Pince. Kod.io'nun programı ve konuşmacılarının tamamı henüz açıklanmış değil.

kodio-etkinligi

Kod.io ücretli bir etkinlik olacak. biletino.com üzerinden satılan biletler, iki ayrı kategoriye ayrılıyor: Standart ve Exclusive. Standart bilete 30 TL karşılığında sahip olabilen konuklar; tüm konuşmalara katılmanın yanı sıra öğle yemeği ve içecek ikramlarından da faydalanabiliyor. 90 TL değerindeki Exclusive biletin ise tek farkı etkinlik gecesinde yabancı konuklarında katılımıyla düzenlenecek olan After Party Dinner'a katılmayı mümkün kılması.

Modern programlama teknolojileri ile ilgilenen herkesin bu etkinlikte birbirleri ile benzer işler yapan kişilerle zaman geçirmekten ve yeni bilgiler öğrenmekten memnun kalacaklarını tahmin ediyoruz. Son olarak bir kez daha İstanbul'da yaşayan ya da İstanbul'a gelebilecek olan Türkiye'deki tüm yazılımcılara Kod.io'ya katılmalarını tavsiye ediyoruz.

Kod.io'ya sponsor olmak içinse ekiple [email protected] adresinden iletişime geçebilirsiniz. Etkinlikle ilgili tüm son dakika haberleri için de Twitter hesabını ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar (9)
 1. Etkinliğin ücretli olması işin felsefesine aykırı ve irite edici.

  1. Osman Yuksel Osman Yuksel

   "işin felsefesi" nedir?

  2. Diğer Konuk Diğer Konuk

   Ya arkadaş nedir bu bedavacılığınız, 30 TL'ye iki hamburger menüsü yiyorsun, burada bir ton emek harcanarak yapılan bir etkinliğe 30 TL vermeyi çok görüyorsun. Bir organizasyonun nasıl yapıldığıyla ilgili hiç bir fikrin yok, gelip buraya "felsefesine aykırı, irite edici" falan diyorsun. Dünyanın herhangi bir yerinde aynı seviyede bir konferansın biletlerinin ne kadar olduğunu araştır, bu ucuzlukta başka bir konferans bulursan haber ver.

   Adam sen dinle diye, tanış diye Amerika'dan işinin zirvesinde 5 - 6 adam getirsin, sen "felsefesine aykırı" diye çıkış. Senin felsefen beleşçilik dostum, bu kafayla çok gitmezsin zaten.

   Organizasyon çok başarılı görünüyor, kimin düzenlediği yazmıyor sitede ama yapanlara tebrikler, ve çok ucuz olmuş. Ben olsam daha fazla para alırdım, ki bu yorumu yazan arkadaşlar gibi beleşçiler yakınından bile geçemesin.

  3. Organizasyon bu katılımcılara göre oldukça ucuz.

 2. Öğrenciler için tercüme olacakmı?

 3. güzel etkinliklerin hepsi istanbul'da

 4. Güzel bir etkinlik olacağını umuyorum. Ücreti de gayet uygun bence.

 5. Ayhan Baris Ayhan Baris

  Ziyaretçiden para almak yerine sponsorlardan gelen paralar ile birçok iş/hizmet/ödeme/simultane tercume vs yapılabilirdi diye düşünüyorum.

  hayırlısı olsun, memlekette bu tarz etkinliklerin artması sevindirici.

 6. Adınız? Adınız?

  tercüme olacak mı