itiraf.com kapanıyor mu? [Güncellendi]
Genel

itiraf.com kapanıyor mu? [Güncellendi]

Bugün yazdığımız Whisper yazısı Türkiye internet sektörünün eski girişimlerinden biri olan itiraf.com'u akıllara getirmişti. Yıllar önce Ersan Özer'in tabiriyle bir ev parasına sattığı itiraf.com'un kapatılacağını duyduğunu yine Ersan Özer Twitter'da paylaştı.

Şimdilerde Workbench'in sahibi olduğu itiraf.com'un kapanabilme ihtimali Twitter'da bir anda dikkat çekti. Arda Kutsal, Cem Sertoğlu, Ozan Tatar ve Nevzat Aydın'ın dahil olduğu konuşmanın sonunda Özer projeyi emeklilik projesi olarak geri alabileceğini söyledi.

idefix'in satışından sonra siberalem ve itiraf.com'un ayrı bir şirket olduğundan bahseden Özer, projenin ilerlemediği için kapatılmasının düşünüldüğünü paylaştı. Türk internetinin en eski girişimlerinden biri olan itiraf.com'un kapatılıp kapatılmayacağıyla ilgili net bir bilgi yok ancak bunun duyum olarak bile konuşulması halen bir etki yaratıyor. Umarız yılların itiraf.com'u kapatılmaz veya bu durumda eski sahibinin elinde yeniden doğar. :)

Güncelleme: Ersan Özer biraz önce attığı tweet ile itiraf.com'un kapanmayacağını öğrendiği paylaştı. Konu tartışılmış ancak vazgeçilmiş. Elimize yeni bilgiler ulaştıkça paylaşmaya devam edeceğiz.

 

Yorumlar (11)
 1. Dogukan Yavuz Dogukan Yavuz

  Duygusal yaklaşmak gerekirse Ersan abinin İtiraf.com u satın alması ve işletmesi kulağa hoşbir hamle olarak gelebilir ama;

  İtiraf.com sanal alemdeki hayatına ne kadar daha devam edebilir asıl soru bu olmalı Ersan Özer ile birlikte veya değil..

  Ama Bu Projeyi tekrar zirveye taşıyabilecek en önemli kişide yine Ersan Özer'in ta kendisi..

  Umarım Her iki taraf içinde hayırlı bir hamle olur..

  1. Saim Herdaim Saim Herdaim

   Adamların arayüzü '90'lardan kalma nerde kaldı uygulamasını yapmak.

   1. Dogukan Yavuz Dogukan Yavuz

    Tasarımı mükemmele ulaştırılsa bile ne kadar fayda eder onu sorgulamak lazım..

    Ama diğer arkadaşların dediği gibi bu proje Türkiye'nin Sektördeki köklü sitelerinden ve öncü bir proje konumunda..

    Yeni fikirler ve içerikler ile ayakta kalabilir diye düşünüyorum ama son derece yoğun bir iş gücü harcanması gerek üzerinde..

 2. Bence kapatılsa sektörde pek birşey yaratmaz ama kapatılmalı gözü ile bakıyorum...

 3. Ben itiraf.com'u ilk acildigindan beri takip ediyorum. Bir satilma haberi ile ne kadar degerli oldugunu anlamistik. Fakat bu degerin degerini bilmiyorlar gibi. Kisliklara kaldirilmis ceket gibi unutuldu sanki.

  Neden günümüzün web ve mobil harikalarina uyarlanmiyor?

 4. Bende üzüldüm sürekli takip ettiğim siteydi.Bence Ersan bey siteyi geri almalı ve diğer siteleri gibi markalaştırma yoluna dönmeli.Yaklaşık 1 senedir hiç bir yerde linklerini göremedim.

 5. Pavlovspartner Pavlovspartner

  itiraf.com Amerika'da çok sükse yapan fml.com PostSecret.com'dan önce vardı ve dolayısıyla hem Türklere has, hem de öncü bir girişimdi. Keşke yeni tatlar katılarak tekrar canlandırılsa.

 6. İnternetteki insanlar artık twitter,fb,4sq üzerinden anında itiraf ediyorlar. İtiraf.com zamanında, belki yanlış hatırlıyorumdur ama facebook Türkiye de okadar meşhur değildi, twitter da daha piyasada yoktu galiba. İnsanlar geçmişteki ve yakın zamanda başından geçenleri itiraf.com dan itiraf etti. Ama artık twitlere bakın yada duvarlara, anında ben burdayım diye "itiraf" ediyorlar, az önce yanında 3kişiyle beraber şunu yaptılar diye "itiraf" ediyorlar, çemkiren sinir olan o an hoşlanmaya başlayan anında "itiraf" ediyor yukarıda saydığım siteler üzerinden. O yüzden dir ki 20 yıllık zaman aşımına takılacak itirafları bundan 20 sene sonra itiraf.com da görebiliriz ama diğer itirafları insanların sosyal duvarlarında an ve oan görüyor olacağız düşüncesindeyim.

  1. itiraf.com google populer degilken vardı

 7. itiraf.com zamanla modernleşemezse, sosyal özellkler kazanamazsa kapanacaktır, er ya da geç. Şimdikiler tek bir fikrin mahsülünü topluyorlar ama bu sonsuza kadar devam edemez. Yeni şeyler denemesi , yeni çağa ayak uydurması lazım. Yılda belki bir iki kez aklıma gelir girer bakarım neler olmuş diye ama hala daha aynı tasarım, aynı mantık; aynılığın, sıradanlığın değişmezliğin iticiliği.

 8. Mustafa Mustafa

  Satılırsa, Ersan Bey alsın sosyal sorumluluk projesi olarak devam ettirsin malum orası sır kuyusu...