Doğan Grubu'nun idefix satın alması tamamlandı - Şirket artık D&R'ın! [Son Dakika]

Doğan Grubu'nun idefix satın alması tamamlandı - Şirket artık D&R'ın! [Son Dakika]

Doğan Online'ın idefix'i satın alacağına dair Aralık 2012'de aldığımız duyumlar aldığımız yeni bir duyumla doğrulandı ancak tek bir farkla. idefix, Doğan Online değil Doğan Medya Grubu'nun sahibi olduğu D&R tarafından satın alındı.

Konuyla ilgili henüz resmi bir açıklamaya rastlamadık, ancak şirketlere yakın kaynaklarımız satın alma ile ilgili anlaşmaların imzalandığını ve kısa süre içinde ilgili resmi birimlere açıklamaların yapılacağını söylediler.

Satın alma rakamı ile ilgili de henüz kesin bir bilgimiz bulunmuyor. Ancak Doğan Medyan Grubu'na bağlı D&R tarafından gerçekleşen bir satın alma olduğu için önümüzdeki günlerde resmi kanallarda satın alma rakamının izlerine rastlayacağımızı tahmin ediyorum.

GÜNCELLEME: Satın alma ile ilgili Borsa İstanbul'a yapılan açıklama ile toplam değerlemenin 11.5 milyon TL olduğunu öğrendik. Konuyla ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan bildirime buradan ulaşabilirsiniz.

GÜNCELLEME 2: KAP'a yapılan açıklamada satın alma anlaşmasının bünyesinde Idefix'in yanı sıra Prefix, Sabitfikir ve geçen haftalarda açılan HesapKitap.com'un bulunduğu tüm EBİ markalarını kapsadığını görüyoruz.

Konuyla ilgili gelişmeler olması durumunda haberimizi güncelleyeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.