Doğan Online idefix'i satın aldı [Duyum]

Bir süredir duyumlarını aldığımız idefix'in satış sürecinde öne çıkan isimler arasında Doğan Online yer alıyordu. Bugün şirkete yakın kaynaklarımızdan yeni aldığımız bilgilere göre idefix'in satış süreci tamamlanmış ve Doğan Online Türkiye'nin en eski e-ticaret şirketlerinden idefix'i bünyesine katmış.

Türkiye’nin kitap, müzik, DVD alanında popüler e-ticaret şirketlerinden idefix, Elektronik Bilgi İletişim Hizmetleri Reklamcılık ve Tic. A.Ş.'ye bağlı olarak operasyonlarını yürüyordu. Hatta bu şirketin ortakları arasında havaalanlarında yer hizmetleri sağlayan Çelebi Holding de bulunuyordu.

Stoklarında 1 milyon basılı kitap bulunduran idefix'te şu anda 100'den fazla çalışan bulunuyor. Şirket, basılı kitabın yanı sıra Türkiye'de e-kitap satışına başlayan ilk şirketler arasında yer alıyor. Şirket, 2010 yılı Nisan ayında e-kitap satışına başlayarak dikkatleri üzerine çekmişti.

Resmi kayıtlarda henüz satın alma ile ilgili bir bilgi bulunmuyor ancak gelişmeleri yakından takip ediyoruz.

Şirketlerin yetkililerinden de henüz konuyla ilgili bir doğrulama gelmedi. Gelişmeler olduğunda haberimizi güncelleyeceğiz.

 

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.