İyiBilir artık EgitimOnline.com markasıyla örgün eğitim pazarına odaklanıyor

İyiBilir artık EgitimOnline.com markasıyla örgün eğitim pazarına odaklanıyor

Yaklaşık bir buçuk yıl önce çevrimiçi eğitim pazarına adım atan İyibilir.com, artık yoluna EgitimOnline.com adıyla ve daha dikey bir şekilde devam ediyor. Eğitim Online, K12 olarak bilinen 12 yıllık örgün eğitimdeki öğrencilere hizmet sunuyor.

İyibilir'in kurucusu Faruk Erdoğan'dan aldığımız bilgiye göre şirket yapılanması İyibilir Eğitim ve Bilişim Hizmetleri A.Ş. olarak yenilenerek Türkiye'de 16 milyon öğrencinin olduğu örgün eğitim pazarı hedef kitle olarak seçilmiş. Ürün tarafında daha isabetli olması açısından zaten sahip olunan EgitimOnline.com markası tercih edilmiş.

egitimonline.com online egitim dersler

İyibilir'in Doğa Bilişim Holding'den yatırım aldığını hatırlarsak bu yönelimin kullanıcı kitlesi kazanmak konusunda avantajlı bir tercih olduğunu söyleyebiliriz. İyibilir, şu anda yetişkin eğitimi tarafından çıkarak tamamen bu alana yönelmiş ve canlı eğitim sistemini ön plana almış.

Kadrolu öğretmenler

İyibilir A.Ş. Kurucusu Faruk Erdoğan
İyibilir A.Ş. Kurucusu Faruk Erdoğan

Eski sistemdeki gibi bir komisyon oranı olmadığı gibi ders anlatan öğretmenler de İyibilir'in kadrolu çalışanı olarak girişimin bir parçası olmuş. Pedegojik formasyon almış öğretmenlerin ders anlattığı Eğitim Online, şu anda kadrolu ve grup çalışanlarıyla 40 kişi olarak yoluna devam ediyor.

Ailelere de rehberlik eğitimleri sunan Eğitim Online, ücretlendirme tarafında şimdilik kredi ve yıllık ücretlendirme sistemini kullanıyor ama önümüzdeki dönemde aylık sabit bir ücret karşılığında öğrencilerin sistemde açık olan genel derslere girebilmesi sağlanacak.

2000 aktif öğrenci, 50 bin saat eğitim

Şuan aktif olarak sistemi kullanan 2000 civarı öğrenci olduğunu öğrendik. Nisan ayında test sürümüyle açılan Egitimonline.com, 50.000 öğrenciye eğitim vermiş. Bu sayının okulların açılmasıyla birlikte daha da yukarılara çekilmesi planlanıyor.

Çevrimiçi eğitim konusunda tecrübeli bir isim olan Faruk Erdoğan, Türkiye'de 10 yıllık geçmişi olan bu işin önemli ve açık bir pazar olduğunu bu alanda hızlı büyümek istediklerini ve rakiplerin pazarı büyüteceğini düşünüyor.

Daha önce sizlerle tanıttığımız HerYerdeEgitim.com ve BeyazPano.com gibi girişimlerin de bu alanda çalıştığını düşünürsek 2013-2014 eğitim döneminde dolaylı yoldan da olsa çevrimiçi eğitimin milyonlarca öğrenciye ulaşacağını söyleyebiliriz. Bu alana yeni yatırımların gelip gelmeyeceğini de merakla takip edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.