Beyazpano.com: 1 yılda 100 bin üyeye ulaşmak isteyen ücretsiz eğitim platformu

Beyazpano.com: 1 yılda 100 bin üyeye ulaşmak isteyen ücretsiz eğitim platformu

Eğitim sektörü de en az ticaret kadar internette uygulanmaya müsait bir ve çevrimiçi eğitim alanındaki platformların sayısı gün geçtikçe artıyor. Beyazpano.com da kısa süre önce ücretsiz eğitim yönetim sistemi olarak Türkiye girişim ekosistemindeki yerini aldı.

Burak Erdem Sitrava ve Melikşah Topbaş tarafından kurulan Beyazpano.com, 2012 Ocak ayında geliştirilmeye başlanmış ve 1 sene gibi bir kapılarını kullanıcılara açmış. Fiziksel bir sınıfın tüm faaliyetlerini internete taşımak isteyen Beyaz Pano'ya eğitmen veya öğrenci profilleriyle kayıt olup şimdilik tamamen ücretsiz ve reklamsız bir ortamda hizmet almak mümkün.

Beyaz Pano'da eğitmenler farklı sınıflar altında özel dersler açabiliyor, dosya paylaşıp öğrencilere ödev verebiliyor. Sınıf panolarında eğitmenler ve öğrenciler birlikte tartışmalar konuları etrafında fikir alışverişinde bulunabiliyor. Notlandırma sisteminin de yer aldığı Beyaz Pano'da ödev teslimatı gibi tarihe bağlı aktiviteleri takip edebileceğiniz bir takvim de yer alıyor.

Hedef bölgesel bir platform olmak

İki ay içinde 20 bin kayıtlı üyeye ulaşan girişimin hedefi hem reklamlarla hem de eğitim kurumlarındaki tanıtımlarla 2013 sonuna kadar 100.000 üyeye ulaşmak.

Şu anda Türkçe ve İngilizce olarak kullanılabilen platform, yakında diğer Avrupa dillerini, Rusça ve Arapça’yı da sisteme dahil ederek bölgesel bir eğitim platformu olmak istiyor. Bu durumda üye sayısının daha da yukarılara çıkması pekala mümkün.

beyazpano

Burak Sitrava'dan aldığımız bilgiye göre Beyaz Pano tamamen kurucularının sermayesiyle geliştirilmiş bir girişim ve yeterli üye sayısına ve eğitim kurumuna ulaşıldıktan sonra sektörel reklamlarla kazanç kapısı aralanacak.

Çevrimiçi eğitimin giderek daha verimli hale geldiğini aktaran Sitrava'nın Coursekit gibi yabancı rakiplerini de takip ettiğini biliyoruz ki bu nedenle rekabetçi bir platformun geliştirilmekte olduğunu düşünebiliriz.

Eğer herhangi bir alanda belli kitleye, eğitim içerikleri veya bilgi birikiminizi sistemli şekilde sunmak istiyorsanız hemen Beyazpano.com'da bir hesap açmanızı tavsiye ederim. Platformda görmek istediğiniz yenilikleri de yorum kısmında paylaşmanızı dilerim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.