HerYerdeEgitim.com: İnternetin yeni canlı eğitim platformu

HerYerdeEgitim.com: İnternetin yeni canlı eğitim platformu

heryerdeegitim.com internetten egitim seminerEğitimde eşitlik ilkesinin internet sayesinde gerçekleşeceğine inananlardansanız Heryerdeegitim.com önemseyeceğiniz platformlardan biri olabilir. Şubat ayında kapılarını internet kullanıcılarına açan girişim devlet teşvikini arkasına almanın verdiği güçle büyümeyi hedefliyor.

Umut Çetinkaya tarafından 2012 Nisan ayında geliştirilmeye başlanan Her Yerde Eğitim, öncelikle aile ve tanıdıkların desteğiyle yola koyulmuş. 2013 Ocak ayında ise KOSGEB desteği almaya hak kazanarak şirketleşmiş. Şu anda Erciyes Teknopark'ta 5 kişilik bir ekip tarafından geliştiriliyor.

ODTÜ'lü profesörden Van'daki öğrenciye canlı ders

Yeni nesil bir eğitim platformunun gerektirdiği sosyal ağ altapısına sahip olan girişim hem öğretmenler hem de uzmanlar bir pazar yeri niteliğinde. Umut Çetinkaya'nın verdiği örnekle Van'daki bir öğrencinin ODTÜ'lü bir profesörden canlı ders almasını sağlamayı amaçlıyor.

heryerdeegitim.com

Eğitmenler özel görüşmelerle seçiliyor

Her Yerde Eğitim'in şu anda 2500'den fazla üyesi var. Sitede açılan geçmiş ve mevcut ders sayısı 250'den fazla. Kullanıcılar kayıt olduğunda standart kullanıcı profiliyle siteye giriş yapıyor ve öğretmen olan veya bir konuda uzman olduğunu ispatlayabilecek kişiler sistemden öğretmenlik başvurusu yapıyor.

Öğretmen olmak isteyen kullanıcılar profilinde kendini yeterli şekilde tanıtması gerekiyor. Bu kişilerle internet üzerinden yapılan yüzyüze görüşmeler de profilde gerekli profil güncellemesinin yapılmasını sağlıyor.

her yerde egitim online ders

Canlı eğitim talebinde bulunmak mümkün

Her Yerde Eğitim'in diğer sitelerden ayrılan bir yanı canlı ders talebinde bulunmanın mümkün olması. Bu konuda gerekli hizmeti sunan öğretmenler gelen taleplere göre e-posta ve kısa mesajla bilgilendiriliyor. Öğretmenin cevabına göre ".... öğretmeni ... dersini ... zamanında size özel ders vermeyi kabul etti" şeklinde bir kısa mesaj gönderiliyor.

Her Çarşamba ücretsiz seminerler

Eğer bir öğretmen dersini ücretsiz ve herkese açık olarak planlamışsa herhangi bir internet kullanıcısı siteye üye olmadan, sadece isim ve e-posta bilgisini paylaşarak derse katılabiliyor. Platform her Çarşamba günü ücretsiz bir seminer düzenlemeye de başlamış ve ilk seminer bugün Ömer Ekinci tarafından verilecek.

her yerde egitim online egitim

Zengin özellikler

Öğretmen ve uzmanlar her türlü eğitim dökümanını paylaşıma açabiliyor. Dökümanlar kullanıcılar tarafından kolayca incelebiliyor. Birden çok kullanıcı aynı anda kamera paylaşımında bulunabiliyor. Tüm kullanıcılar eğitmen kontrolünde sesli görüşmeye katılabiliyor ve herkes eş zamanlı olarak öğretmeni görebildiği gibi diğer tüm katılımcıları da görebiliyor. (Bunun doğru olup olmadığı tartışılabilir.)

Her Yerde Eğitim platformunda sohbet altyapısı da var ve herkes tarafından kullanılabiliyor. İki kullanıcı kendi arasında özel görüşme de başlatabiliyor.

Kaydet ve İzle

Gerçekten üzerinde düşünülmüş bu platformda dersleri daha sonra izlenmek üzere kaydetmek de mümkün. Bu kayıtlara ders anında paylaşılan sunumlar, kullanıcılar arasındaki sesli görüşmeler ve sohbet penceresi içeriği dahil ediliyor.

Ücretli dersler ve ödemeler

Öğretmenlerin ücretli dersler planlayabiliyor ve bu derslere ancak ödeme yapılarak giriş sağlanıyor. Ödemeler ise havale/EFT, kredi kartı ve Paypal hesapları üzerinden yapılabiliyor. Daha sonra öğretmenler "Para Çekin" modülü ile kazançlarını hesaplarına aktarabiliyor.

20 TL'lik ücretsiz ders

Siteye üye olan tüm kullanıcıların 10 TL yükleniyor. Siz Webrazzi okuyucularına sunulan özel kupon kodu 'webrazzi' ile de 20 TL yüklenecek. Bu sayede 30 TL değerinde ücretsiz eğitimden faydalanabiliyorsunuz. Sitedeki derslerin sayısı şimdilik sizi tatmin etmeyebilir ama kesinlikle Heryerdeegitim.com'a üye olup platformun inceliklerini görmenizi tavsiye ederim.

Son olarak platformun kendine yeni isim (alan adı) bulmasının da elzem olduğunu dip not olarak düşmek istiyorum. :)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.