Sikayetvar.com'un erişim engeli kaldırıldı [Son dakika]
Genel

Sikayetvar.com'un erişim engeli kaldırıldı [Son dakika]

 • Bugünün en çok tartışılan haberi SikayetVar.com'un mahkeme kararıyla erişime engellenmesiydi.

sikayetvar-logoBugünün en çok tartışılan haberi SikayetVar.com'un mahkeme kararıyla erişime engellenmesiydi. Biraz önce şirketin Genel Müdürü Ömer Deveci'den erişim engellini kaldırma kararının çıktığını öğrendik.

Süreç hakkında detayları da aktaran Deveci, engelleme kararının halen üyeleri olan bir şirketin cevap verdikleri bir şikayetin siteden tamamen kaldırılması istemine yönelik olarak alındığını paylaştı.

Mahkemeye giden şirketin adını vermeyen Deveci, tüm şikayetlerin bir yıl süreyle sistemde kaldığını bu süreden önce şikayet silmediklerini belirterek, günde 2500'e yakın içeriğin girildiği serviste, tüm içeriklerin moderasyondan geçtiğini ve 1300'ün üzerinde şirketin sistemlerini kullandığını paylaştı.

ŞikayetVar üyelerinin tamamının SMS ile doğrulanmış üyeler olduğunu söyleyen Deveci, üyelerinin gerçek kişiler olduğunu ve sahte profilleri ortadan kaldırmak için sürekli çalıştıklarını üzerine basarak dile getirdi.

Engelleme kararının kendilerinden savunma dahi istenmeden alınmasına anlam veremediğini belirten Deveci, kullanıcının bilinçlendirilmesi çalışmaları ve yeni tüketici yasası gibi konularda resmi kurumlarla çok sıkı çalıştıklarını aktardı.

Ankara'da 24 kişilik bir ekibi olan ŞikayetVar'ın haberi dahi olmadan bu şekilde bir kararla engelleniyor olması gerçekten çok üzücü bir durum. Haberiniz dahi olmadan hakkınızda açılan bir dava ile internet sitelerinin bir değer olarak görülmeden alınan engellenme kararları, bu konuda halen bilinçlenmesi gereken önemli bir kitlenin varlığını da gözler önüne seriyor.

Adalet Bakanlığı'nın Bilişim Hukuku konusunda zaman zaman çalışmalar düzenlediğini biliyoruz. Aslına bakarsanız engelleme kararlarının yıllar içinde giderek azaldığını ve başka çözümlerle sonuç alındığını da söyleyebiliriz. Yani bu konuda halen 2000'lerin başında olduğumuzu söylemek doğru olmaz, fakat zaman zaman gerçekleşen bu tip olaylar özellikle istikrara ihtiyacı olan yeni gelişen sektör için gereksiz bir stresin oluşmasına sebep oluyor.

Sikayetvar.com Genel Müdürü Ömer Deveci'den aldığımız bilgiye göre BTK ile de iletişime geçmişler ve siteye ulaşımın 2-3 saat içinde normale döneceği düşünülüyor. İSP'lerin aksiyon almasına da bağlı olarak bu süreç biraz daha uzayabilir ne yazık ki.

Umarız Türkiye internet ekosisteminde bu gibi hatalı kararlar bir daha alınmaz.

Yorumlar (48)
 1. Gerçekten yerinde bir karar olmuş.Ülkemiz öyle bir duruma geldiki her önüne gelen siteye engel koyuluyor.Fakat Facebook gibi milyonlarca fake hesabın bulunduğu siteye hiçbir yorum veya engelleme yapılmıyor. Tabi ne olsa yabancıların.. Her zaman illaki önümüzü kesecekler...

  1. O kadar profosyonel bir site ki 24 kişilik ekibin çalıştığı firmnın telefonları web sitesinde yok. Adamlara ulaşamazsınız telefonla. Kendilerini de gizlemişler.

   Siz şikayet edenin gerçek bir müşteri olduğunu araştırıyor musunuz?

   Koskoca bir hayır. Dua edin erken açılmışsınız.. Karşı taraf dişli değilmiş demek ki.

   Eğer bu işi yapıyorsan şikayet edenin bilgilerini alacak firmayla iletişime geçeceksin. Bir operasyonun olmalı anladın mı.

   Öbür türlü bir site aç, amca oğluna da söyle önüne gelen firmayı akşama kadar şikayet etsin, sonrada sen firmalardan para al. Oh ne iyi bir gelir modeli.

   1. Murat Bey,

    Ne güzel söylemişsiniz.

    "Ne güzel bir gelir modeli"

    Aynen budur.

   2. Ergin Keleş Ergin Keleş

    Sanırım Şikayetvar'ın işleyişi hakkında zerre kadar bilginiz yok.

   3. Kullanıcıların girdiği şikayetleri onaylayıp firmalardan tahsilat yapmaktan başka bir olay yok bu akışta. Çoğu firma da kopyala/yapıştır cevaplarla şikayeti kapatıyor zaten. Şikayeti kapatan firma memnun, parayı alan şikayetvar memnun. Tuhaf bir düzen oturttular.

   4. Hocam iyi de zaten şikayet yayınladığınız zaman şikayetçi olduğunuz firma size geri dönüş yapıyor. Eğer geri dönüşte size ulaşamazsa siteye bildiriyor...

    5-6 kez yaşadığım sorunlardan dolayı firma hakkında bende şikayet yazmıştım ve şikayetçi olduğum firmaların hepsi bana geri dönüş yaptılar ve sorunu çözdüler...

   5. "sahte profilleri ortadan kaldırmak için sürekli çalıştıklarını"

    Vay be kadar legalleştirici bir açıklama.

    Bu tarz siteler mutlaka çok sıkı denetlenmeli ve sanal gündem yaratmaları engellenmeli.

   6. Tam olarak bahsettiğiniz durumu yaşıyoruz. Tamamen gerçek dışı bir yorumla ve kullanıcı adıyla müşterilerimizi dolandırdığımızı öne süren yorumlar aldık, daha sonra bizden alışveriş yaptıklarını kanıtlayan belgeler istememize rağmen hiçbir şey yapmadılar neymiş efendim aylık 120₺ ödeyip yorumu silebilir mişiz? Böyle bir şey olamaz mahkemeye veriyoruz siteyi...

 2. Bir yıl boyunca şikayetler sistemimizde kalıyor demek ne kadar büyük bir haksızlık. Çözümlenmiş şikayet siteden kalkmalı, firmalarında itibarları zedelenmemeli. Şikayetvar'ın bu tavrı tamamen Google Adsense Premium kokuyor.

 3. Ve sikayetvar.com kadar para tuzakçısı bir site daha yok... Rakipleriniz sikayetvar'a sizin hakkınızda bir şikayet yazdığında ücretini ödeyerek cevap vermezseniz müşterilerini umursamayan firma damgası yersiniz.

 4. Adamin biri dava aciyor, mahkeme, davaliya savunma hakki vermeden, hatta haber bile vermeden karar veriyor ve uygulamaya basliyor. Bu nasil bir adalettir? Dinlemeden, anlamadan? Yargisiz infaz..

  1. Akif Karabiyik Akif Karabiyik

   Markalardan izin almadan, o markaların yorumlarını şikayetlerini YARGISIZ infazla yayınlamak ne kadar adilse o kadar adil.

   Siz de size ait markaları, izinsiz yazılmasına çizilmesine izin vermezsiniz değil mi?

  2. Isa Koç Isa Koç

   Emin ol bir yerlerde bir adres kayıtları var ise oraya kayıt gönderilmiştir. Kendileri ilgilenmemişlerse kendileri bilir.

 5. Adem Tarhan Adem Tarhan

  Bence sikayetvar dan sikayet eden tum sitelerin kapanmaya neden olan dava gibi dava acmasi lazim. Baska turlu bu deli dumrul duzeninin degisecegi yok!

 6. ...şikayetlerin özüne olduğu gibi değer vermeyen bir sözde şikayet sitesi olan şikayetvar.com 24 kişi çalışanıyla hummalı bir şekilde yazılan şikayetlerin başlığından tutun içerisindeki kelimesine, cümlesine kadar editlenip, büdütlenip, gerekirse kırpılıp keyfi şekilde yayınlayan...

  Haber metnini bu şekilde değiştirirseniz memnun oluruz, evet sadece ben olmam bir çok kişinin başına gelmiştir, geliyordur, gelecektir...

  Saygılarımla

 7. Fatihizm Fatihizm

  Şikayet açan müşteriler yada mağdurlara kızmıyorum ben. Benim kızdığım konu bunların "moderasyon" dedikleri aslında, şikayetçilerin o anda sinir harbi ile harf hatası yaptılan şikayetleri düzeltmek.

  Bir şikayeti yayınlamadan evvel o şirketin fikri alınmalı denmeli ki, "bakınız böyle bir ihtam var ortada bu ne derece doğru?" Ama gözünü para bürünmüş resmen. Bize para karlılığı kurumsal Uye olsunlar da ne olursa olsun bize ne!

  Yanlış efendim yanlış o insanlar o şirketleri kurarken ne planlar içindeler!

  1. Akif Karabiyik Akif Karabiyik

   Katılıyorum. Kurumsal üyelik satmak dışında bir amaçları yok.

   Eğer gerçekten İÇERİK ve FAYDA ise amaç, Startup lara ücretsiz cevaplama sunmalıdırlar...

 8. Gurkan T. Gurkan T.

  Hayatımda bu kadar ahlaksız bir iş modeline sahip bir site daha görmedim. Öyle de bir anlatmışlar ki kendilerini, sanki halka bedava hizmet veriyorlar.

  Kobi olarak dahil olmayı denerseniz ne söylemek istediğimi anlarsınız.

 9. Allahtan tekrar siteyi kullanıma açmışlar. Yaşadığımız denetimsizlikler ülkesinde şirketler zaten istedikleri gibi at koşturuyorlar, müşterilere kötü muamele yapıyorlar, insanları zor duruma düşürüyorlar bari bu yaşanılanlar yanlarına kar kalmasın. Onun için Sikayetvar.com gibi sitelerin artması gerek. Kapatılması değil!

  1. Mert kardeş, Mert olsan kim olduğunu görürdük..

   Yanlı yorum yapmayalım lütfen.

   Yanlı yorumumuz varsa susup dinleyelim.

   Sizin gibi siteler bugün engellenecek; sektöre verdiğiniz yanlı zarar dolayısıyla KAPANACAK. Aksini isterseniz (24 kişilik ekibinizle) biraz da hizmet sunan tarafı düşünecek, aklınız fikriniz PARA da olmayacak. çözüm basit; trafik kovalamak yerine objektif yorum ve çözüm peşinde olacaksınız.

  2. Osman Öktem Osman Öktem

   Merhaba Ömer bey, nasılsınız? şikayetvar'ı firmalara ücretsiz yapsanız aslında bu şekilde yorumlarla savunma yapmanıza gerek kalmaz :)

   Başarılarınızın devamını dileriz... Öptm, kib!

 10. Erhan Kağlıoğlu Erhan Kağlıoğlu

  İlgili siteyi savunmuyorum, konuyu da bilmiyorum da böyle pattadanak kapatılması KOMİK.

  Gel de Türkçe siteye yatırım yap, bişeyler üretmeye çabala...

  Kanun, Yargı sistemi o kadar mükemmel ki insanın hiçbirşey yapası gelmiyor.

 11. Ozan Karadağ Ozan Karadağ

  kobiler hırçın bir dille girişime yüklenmiş fakat, şöyle bir durum var, aynı şikayetçi gelip senin kurumsal sayfana yorum yada mesaj atsa, silerdin diğmi? heh işte tamda bu nokta yüzünden şikayet var, varolmaya devam etmeli ve işinize gelmiyorsa, kurumsal üye olmazsınız.

  1. Ne yazıkki eğer bir operasyon sözkonusu olsa dediğiniz geçerli. Ancak şikayet var üzerinde sorunlarınız çözülmese bile (ki haklıda olsanız) firmalardan aldıkları paralarla firmaları iyi gösteriyorlar. Kimse kusura bakmasın ama şikayet var bu ülkedeki yüzkarası platformlardan.

   Not : Bu yazımı kendileriyle olan deneyimim sonucu yazdım. Ayrıca şirketimiz hakkındaki şikayetleri çözümleyebilmek için oldukça yüksek bir meblada para istediler aksi halde silinemeyeceğini belirttiler. Ayrıca sundukları raporlarda çözümlenen şikayetler vs.vs. tamamen yalan üzerine kurulu.

  2. Akif Karabiyik Akif Karabiyik

   Ozan Bey, haklısınız.

   Düşünün sizin adınıza bazı yazılar yazılıyor. Haksız da değilsiniz. Cevaplamak için sizden üyelik istiyorlar.

   Bu adil mi?

 12. Anti- Ömer Deveci Anti- Ömer Deveci

  Sayın Ömer Deveci,

  İş modelinizi terar gözden geçiriniz. Sırada bekleyen oldukça fazla dava var.

  Yanlı yorum yapmakta ve sektöre çok fazla zarar vermektesiniz.

  Personelinizin burayı takip etmesinden anlıyorum ki siz de burayı takip ediyorsunuz.

  Bankalar sitenizden referans alarak karar vermekte- bu çok büyük bir sorumluluktur. Kobileri ve sektöre emek verenler bu tututmunuzu desteklememektedir.

  Aksiyonlarınızla nötr tutum sergilediğinizi görmek dileğiyle..

 13. Ergin Keleş Ergin Keleş

  Ne melek bir siteymiş bu Şikayetvar. Haberde karşı çıkılacak tek şey, eğer doğruysa hiçbir şekilde yazı dahi göndermeden, savunma dahi almadan sitenin kapatılması. Bunun dışında Şikayetvar'ın üye şikayetlerine nasıl müdahale edildiğini duymayan kalmadı. Forumları biraz gezerlerse anlarlar.

  Madem haber olacak kadar büyük Şikayetvar, o halde müşterilerinin biraz dertlerini dinlesinler. Ne yazık ki bu ülkede sadece bankalar, gsm ve telekomunikasyon şirketleri yok. Herkesin bu kadar parası çok değil. Kobiler, küçük şirketler de var. İş modeli gözden geçirilmeli.

  Bugüne kadar kaç şikayet açtıysam, sağolsunlar içeriğe dokunmadılar. Karakter sınırı tam bir baş belası. Sanki şikayet tam olarak açıklanamasın, şikayette bir açık nokta kalsın der gibi kısa. Ama şikayetlerime aldığım cevaplar hiç tatmin etmedi beni. Hep kopyala yapıştır cevaplar.

 14. Akif Karabiyik Akif Karabiyik

  Sizin kendi adınızın internet sitelerinde, yorumlanıyor olması hoşunuza gider miydi? Ali kötü komşudur? Veli Gürültü yapar?

  Kimse kendisinin şahsi kimlikleri ile yalan yanlış bilgileri internette paylaşamaz. Hatta doğru bilgileri de paylaşamaz. Mehmet 250.000TL ye jip almış bile diyemeyiz, saygımızdan. Doğru bile olsa.

  Uzattım. Özür dilerim.

  Markalar da aynı şekilde. O markaya yatırım yapmış. Milyonlarca dolar yatırım yapmış markalara 100-200 entry girip, karalama olmaz. Olamaz.

  İzinsiz olamaz diyeyim. Birisi benim markama ait şikayetleri alabilirsin derse ,şikayet kabul etsinler. Ama beyefendiler, izin almadan şikayet yayınladıkları için, illegal bir oluşum içindedirler.

  Ve ben, buradan soruyorum. Benim şikayetlerimi yayınlamayın dese firma, Şikayetvar ne yapıyor? Sizler de tanıyorsanız sorun. Bu yazıyı okuyorlarsa bana ulaşsınlar. Bana cevaplasınlar.

  Çağrı merkezleri kurmuş, müşteriyi merkezine koymuş küçük firmalar var. Ama bir şekilde SEO su, ziyaret oranı yüksek, içeriği zengin olduğu için, o markaları aratınca, şikayet var çıkıyor. ve o küçük firmalara, startup lara zarar veriyor.

  Birebir yaşadım. Markamın ismini verdim. ilk sırada sitemiz çıktı. o tarihlerde 2. 3. sırada Şikayet var şikayetlerimiz çıktı.

  50 adet şikayeti gören adam, aa keşke böyle olmasaydı dedi. O adama o güne kadar 240.000 işlem geçti. Bunların 50 si sorunlu imiş. Onlar da çağrı merkezine ulaşamadıkları için buraya yazmışlardır desem de, ilk intibaa için 2. şansım yoktu.

  Özetle, izinsiz markalar hakkında yorum kabul etmek, eğer suç değilse, en basit tabiri ile ETİK değildir. Ahlaki değildir. Hadi kabul ediyorsunuz şikayet, o zaman ÜCRETSİZ cevaplama modülleri verseydiniz markalara.

  Özetle, Türk internet STARTUP ları için tehdit olarak gördüğüm ŞikayetVar.com un kapatılmasına çok sevindim. Hukuki olarak İZİNLİ çalışma yönünde adım atmalarını ve ETİK çizgiye gelmelerini diliyorum...

  1. Engin Murat Engin Murat

   Sevgili Arkadaşım senin hesabına göre bütün olumsuz yorum yapılan sitelerin kapatılması gerekli böyle birşey internet mantığına aykırı.İnternet özgür bir paylaşım ortamı tabiki etik kurallar çerçevesinde kişi,kurum,şirket hakkında olumsuz yorumlar yapılacak.

   Nasıl sosyal hayatında arkadaşlarınla olumsuz şeyleri paylaşıyorsan internet ortamında da aynı şeyleri paylaşabilirsin.Bu Sitenin diğer etik olmayan kuralları için ise herhangi bir yorum yapmıyorum..

   saygılarımla...

 15. Sikayetvar.com = Gerçek yada gerçek dışı tüm şikayetleri kabul edip firmaların cevap yazması için para talep eden fırsatçı bir site.

  Bu bağlamda sizce ne kadar ahlaklı bir ticaret yapıyorlar?

  Bizim sitemiz adına 2-3 şikayet var ve tamamen gerçek dışı şikayetler. Biz bu karalama yazılarını kaldırmak için defalarca email attık avukatımızla ihtar gönderdik ama kaldırmadılar. Mecburen para verip üye olduk. Bir nevi haracımızı verdik.

  Ben paramı helal etmiyorum, inanın birçok kişi bu şekilde düşünüyordur. hiç bir firma oh ne güzel hakkımızda şikayet yayınlıyorlar , bizde cevap vermek için para veriyoruz, helal olsun demiyordur. empati yapın siz ne derdiniz?

  Bizde mahkemeye vermeyi düşünüyorduk fakat görüyorum ki elimize geçecek birşey yok, extradan dava masrafları ödemenin dışında.

 16. Demir Uygun Demir Uygun

  Arkadaşlar,

  Öncelikle kendi siteniz hakkında asılsız bir şikayet yazın ve yayınlansın. Daha sonra noter kanalıyla şirketiniz hakkındaki tüm şikayetleri (işlem numarası, müşteri bilgileri) şikayetvar.com dan talep edin. Ayrıca bu şikayetleri cevaplamak için ücretsiz cevaplama hakkıda talep edin.

  Yukarıda yazdıklarımızı aynen uygulayacağız. Büyük ihtimallede cevaplamayacakları için tazminat davası açacağız.

  Kimse %100 doğruluğuna emin olmadığı şikayetlerden dolayı benim şirketimin kötü reklamını yapamaz. Şikayet yazarken bedava cevaplarken parayla. Buda kanunlara aykırı. Cevaplanmış şikayetler anında kaldırılmalı. Ne demek 1 yıl kalıyor ?

  Bunlar kendilerini tüketici mahkemesi yada hakem heyeti sanıyorlar.

 17. Küfür ve hakaret içermeyen şikayetleri bile müşterinin verdiği paraya göre düzenleyip yayınlayan. Hatta bazı şikayetler daha sitede yayınlanmadan para verene (müşteriye) gönderilir ve sorun çözülmüş olarak yayınlanır.

 18. Şikayetvar müşteri şikayetlerini ifşa edip bunu firmalara karşı bir tehtid olarak kulanmakta, bir nevi eski tip mafyavari bir oluşum diyebiliriz, yani elimde sana zararı dokunacak bazı yazılar var bunları yayınlayıp senin işini bozabilirim ama ver 3000 TL sende cevap yaz.

  Bir diğer konu buraya yazılanlar"Asla burdan alışveriş yapmayın" , "Bu firma dolandırıcı" "Sakın alışveriş yapmayın "sahtekarlar bunlar" bu yazılanlar şikayet mi, hakaret mi.

  Türkiyede , kargo , banka, tedarikçiler , iletişim alt yapısı vb gibi tam olarak gelişmemiş sistemler ile çalışan firmaların en önemlisi insan ile çalışmaktan yaşadığı her müşteri sorununda dolandırıcı damgası yapıştırmak ve bunun üzerinden para kazanmak ne derece doğru .

  Şikayetvar eğer bir platform ise, firmalarında müşterilerinde üzerinde mutabık kaldığı adil bir platform olmalı,bununda yapabilecek tek yetkili kamu kurumu özel bir girişim değil

 19. Tamda kapatılıcak siteyi bulmuşlar yani . nekadar gereksiz işler yapıor bu devlet önüne geleni kapatıor.güzel ve beyendiğim gerekli gördüğüm sitelerden birisi

 20. Haluk Akın Haluk Akın

  Eğer bir gazetede hakkınızda gerçek olmayan bir haber çıksa gazeteye tekzip gönderebiliyorsunuz.

  Ama şikayetvar ve benzeri sitelerde hakkınızda gerçek olmayan bir şikayet olduğunda şikayetvar'a ödeme yapmazsanız bu şikayetle ilgili hiçbir işlem yapamıyorsunuz.

 21. Osman Hömek Osman Hömek

  benim anlamadığım, şikayetvar.com'un kendisinin kapandığından haberi yokta, webrazzi.wpengine.com un nasıl haberi oluyor? bu bilgiyi kim, ne sebeple servis ediyor?

  1. Kendilerinin kapandıktan sonra haberleri oluyor tabii ki. Mahkemenin var olduğundan site kapatılıncaya kadar haberleri olmuyor.

 22. Kenan Öztürk Kenan Öztürk

  Sayın Ömer Deveci,

  Bunu okuyacağınızı biliyorum,firmamız internet sitesi hergunyeniurun.com'u,taklit eden ve üzerimizden nemalanan başka bir sitenin,kullanıcı şikayetlerini bizim sayfamız da yayınlıyorsunuz.Hukukcu olduğunuz yazıyor öz geçmişiniz de fakat bu nasıl bir hukukcu anlayışıdır anlamış değilim arkadaşlarınıza defalarca mail attım fakat halen bir cevap alamadım.

  Yukarıda yazdıklarım aslında şikayetvar.com un nasıl çalıştığını anlatıyor kısaca bizden para alarak bizim haklarımızı savunmamız isteyen bir düzen.

  Ayrıca kullanıcının bizim olduguna bakmadan ve bize sormadan bu kullanıcı sizin mi böyle bir sorun var mı feyk mi değil mi hepsini yayınlıyorlar,internet sitemizde dolaylı olarak yaklaşık 50 kişi ekmeğini kazanıyor bu insanların haklarına'da tecavüz edilmiş oluyor.

  Bayram dönüşü ilk işim bu adil olmayan düzeni bozmak için ve şikayetvar.com kapattırmak için ilk adımımı atıyor ve savcılığa suç duyurusunda bulunuyor olacağım.

  Sayın Ömer Deveci'nin arkasında kimler var bilemiyorum,fakat benim arkamda güvendiğim yüce türk adaleti var.

  Tskler Webrazzi

  1. Hakan Öztürk Hakan Öztürk

   biz bugün itibariyle açtık kardeşim firmamızın sahibi çok önemli bir bürokrat gereğinin yapılması talimatını verdi akıları başına gelir

 23. tabi,işinize gelmiyor bilmem ne şirketleri,tüketicinin bilinçlenmesi,ve tüketicileri yönlendirmeye yönelik çalışmalarınızıda bekliyoruz,sayın ömerbey sizleri kutlarım,sığınmışlar,garanti koşullarının arkasına,satışsonrası hizmetlerde,bizler için hezimet korumacı davranıp işlerine gelmedimi yasalhaklarınızı kullana bilirsinz oda yarım ağızla.davamı, davan bil belkibirgün anlarsın.WOLSVAGEN-MAĞDURU.

 24. Necla Petek Necla Petek

  günümüzde ne yazıkki alışveriş,güvenlik şirketleri v.s.gibi

  firmalarla yada şahıslarla sorunlarımız oluyor.vaktimiz olmadığı

  içinyasal yollara baş vuramıyoruz zaten,sonuçlanması uzun

  sürüyor.bu sitelere dokunulmasın evimizde oturduğumuz yerden

  sorunumuzu bu siteye aktarıyoruz.ve kısa sürede bize

  dönülüyor,sorunumuzda çözülüyor yapanın yanına kalmıyor.firmalarve

  şahıslarda kendisine biraz çeki düzen veriyor hem mahkemelerde de

  dosyalar yığılmamış oluyor.lütfen bu tarz sitelere

  dokunmayınız.

 25. Ahmet Pınar Ahmet Pınar

  Yukarıda destek verdiğiniz sitenin şikayet konusu olan Firmalara cevap hakkını tanımadığını biliyormuydunuz. Defalarca siteden girişimde bulunmamıza rağmen hiçbir geri dönüş alamadık. Sonuçta bu hakkımızı kullanabilmemiz için para ödememiz gerektiği bize dolaylı yollardan belirtildi. Umarım internet ortamının suç işlemeye ne kadar müsait olduğunun farkına varır daha dengeli yorumlar yazarsınız.

 26. Deniz Utku Deniz Utku

  Haber eski dahi olsa yazmak istedim; sikayetvar.com kendisine uye olmayan firmalarla ilgili sikayetleri de yayimliyor, uye degilseniz sikayetten haberdar dahi olmuyorsunuz. Kendileri sikayet etmisler "bize haber vermeden kapatildik kendimizi savunamadik" diye, ya kendisini savunamayan sirketler ne olacak? Birakin bu aymazligi lutfen..

 27. Serkan Kurtkaya Serkan Kurtkaya

  artembets.com sistesinden oynadığım maç 25 bin kazandım ve hesabıma aktarım yapmıyorlar parayı 25 bin cekebilmem için benden 5 bin tl yatırmamı istiyorlar bana yardımcı olabilecek birini arıyorum

 28. Deniz Özkan Deniz Özkan

  berbat bir site firmaların birbilerinin kuyusunu kazması için elinden gelene müsaade etmektedir.Tamamen kapatılması lazım dürüst değiller şikayetlerin çoğu fake ama derdini anlatamıyorsun müşteri kılığında şikayet yazıyor ispatı yok ispatsız şeyi nasıl yaınlıyorsunuz diyoruz bize kanıtlayın demeketeler bizden alışveriş yapmadı nasıl kanıtlayalım dediğimizde verecek cevapları yok beş para etmez bir sitedir.

 29. Hakan Öztürk Hakan Öztürk

  beş para etmez para üzerine kurulmuş bir şirket bugün itibariyle 3 ayrı dava açtık kendilerine erişim yasağı dahil olmak üzere sahte şikayetlere itibar eden kurumsallıkla ilgisi olmayan bir firmadır.Firması olan herkes masraftan kaçınmasın dava açsın bu firmaya rakip firmalar şikayet yazıyor aslı astarı yok silmiyor kurumsal üyelik istiyor telefon numarası varışta adam sahte hesaap 10 liraya hazır kart satılıyor asılsız şikayetleri parasız kaldırmıyor bizler gibi firması olan herk kim var ise dava açsın

 30. Sikayetvar'da artık firmalar da birbirini şikayet edebiliyormuş. Bakın siz eğlenceye. Yani akbank , gidip YKB yi şikayet edebilecekmiş. yani ticari konulara da el atmışlar. Yakında trafikte adam bana küfretti diye de şikayetleri yayınlarlarsa hiç şaşmam. Tüketici mahkemesi oldu anladık, şimdide ticaret ve ceza hukukuna el atıyorlar... ben anlamıyorum o zaman neden bu kadar adliyeler var? hepsini şikayetvar halletsin işte

 31. Saçma sapan şikayetlerin yapıldığı, gerçek dışı rakip firmaların birbirini şikayet ettiği yalancı kurum, sonra bu şikayetleri, şikayet edilen firmaya ücret karşılığı sildirmeyi teklif eden saçma kurum.

  Örnek şikayet Bir gazoz markasına yapılmış, gazozdan içtim tadını beğenmedim. Bumudur şikayet, bumudur tüketiciyi koruma. 1 adet TC kimlik birde GSM no varsa onaylı müşterisiniz.

  Aslında bütün firmaların bu tür fırsatçı sitelere taviz vermemeleri gerekir.