Evdebir.com: Ev dekorasyonuna odaklanan özel bir e-ticaret girişimi
E-Ticaret

Evdebir.com: Ev dekorasyonuna odaklanan özel bir e-ticaret girişimi

evdebir.comE-ticaret pazarında taşların yeniden yerine oturduğu Türkiye'de yeni girişimler görmeye devam ediyoruz. Bunlardan biri de Evdebir.com.

Deneyimli bir girişimci olan Süreyya Karaçanta'nın itinayla üzerinde durduğu e-ticaret projesi Evdebir.com, ürün tedariğinden site tasarımına kadar  üst sınıf bir örnek olduğunu gösteriyor. Özellikle ev dekorasyonuna odaklı siteyi akıllı mobil cihazlarınızla kolayca gezebiliyor ve sipariş verebiliyorsunuz.

evdebir.com eticaret dekorasyon

Özel tasarım ürünler ve sanatçılardan eserler

Farklı kategorilerde yüzlerce ürün bulunduran sitenin 'exclusive' adlı bölümde el yapımı, özel tasarım ürünler ve sanatçılardan eserler yer alıyor. Bu açıdan bakıldığında diğer e-ticaret sitelerinden farklı ürünler satışa sunan Evdebir.com, ürünlerinin önemli bir kısmını kendisi tedarik ediyor.

Ürünlerin satışa hazırlanma süreci tamamen Evdebir.com ekibi tarafından sağlanırken, Süreyya Karaçanta'nın bu konuda titiz davrandığını biliyoruz. Bu durum siteye de pekala yansıyor.

Etiket fiyatları açısından orta-üst gelir seviyesine hitap eden Evdebir.com'un e-ticaret pazarında kendine has bir kullanıcı kitlesi yakalaması durumunda yavaş yavaş büyüyebileceğini söyleyebiliriz.

Yorumlar (16)
 1. arayüz konusunda bir ajansla görüşme yolunu neden seçmediler acaba

 2. Tezcan Turasan Tezcan Turasan

  neyse bari 'template' leri 'responsive'miş...

 3. Nurettin Nurettin

  çok güzel dekorasyon ürünleri var. sitenin tasarımıda sade ve şık olmuş. başarılar

 4. Rokkito Rokkito

  Anasayfası hoş görünüyor ve oldukça pratik bir sistem.

  Başarılar!

  1. Magento çok başarılı bir şekilde kullanılmış ve tasarımda gayet güzel.

   Ürün arama kısmında ve performans arttırımı konusunda kullanılacak uygun eklentiler veya yapılacak özel geliştirmeler ile daha da iyi duruma gelecektir.

   Başarılar.

   1. Celal Birsel Celal Birsel

    Evet sonuna kadar katılıyorum Murat, umarı daha fazla reklam yaparak sektorde yerini alır.

 5. Ana sayfaları bile taklit ürünler ile açılıyor. Bir tane daha diğerlerinden çok da farklı olmayan ev odaklı satış sitesi açıldı.Hayırlı olsun.

  1. taklit ürün nedir lütfen açıklar mısınız? benim bildiğim ürün üründür yani...

 6. Beytullah Gürpınar Beytullah Gürpınar

  ürün resimleri vs magento üzerinde bayağı çalışılmış ama. Keşke performans ile ilgili de çalışsalardı. Site performansı çok kötü...

 7. Celal Birsel Celal Birsel

  mompery.com ile aynı temayı kullanılmış yinede özgün hale getirilmiş başarılar.

  1. Özellikle konsept olayı çok güzel olmuş diğer sitelerden kendini ayıran bir özellik fotoğraflar başarılı.

 8. http://www.evdebir.com/mobilya/kitapliklar.html burası evim.net gibi ürün markalarına göre düzenleme seçeneği getirilebilirdi. Yani yazmaya kalksam bir çok eleştri getirebilirim.

  Misal

  Linkte title kitaplıklar ve tv üniteleri fakat html kısmında ise kitaplık yazıyor. Burdan size arama motorundan zor ziyaretçi gelir. Yani bunun yerine tv üniteleri diye ayrı bir kategoride açılabilirdi.

  Hele konu içinde sosyal paylaşım iconları berbat. Beğendiği ürünü paylaşmak isteyene eziyet bir renk tonu ver yerleşim. Bence iyi bir tasarım yaptırın. İlk intiba çok iyidir.

  1. Eleştiri bir firma için iyidir hatalarını düzeltmesi açısından. Ama sizin gibi Sırf eleştiri yapmak için elestiri yapılmaz. sitede özel tasarım ürünler satılıyor deniliyor dikkat edersen site marka bazlı işlemiyo. ikincisi title linki değiştirilmesi google açısından bir hata olur. Sosyal icon kısmı ise tabiki zevkler tartışılmaz.

   1. yusuf bey özel tasarımdan anlayışınız ucuz çin malları olsa gerek tasarım diye insanlara bu sitede istoçda bile rahatlıkla bulunan ürünleri koymuşlar

 9. Site bildiğiniz template. 30-40 dolara satılıyor hatta biraz kasarsanız warez sitelerde bile bulabilsiniz. Bu yüzden tasarım konusunu konuşmaya bile gerek yok zira tasarlanan bir şey yok. Süreyya Karaçanta'Nın siteye ne kadar önem verdiği gayet ortada..

 10. bu sitedeki özel tasarım denilen tüm ürünler ucuz china firmalarının ve sitelerinin ürünleri demin china sitelerini dolaşırken 3 dolara satılan bir ürünü bu sitede 65 tl fiyat konduğunu gördüm. ilk açıldığında bu site güzel ürünler vardı ama şimdi tüm piyasadaki basit sitelerin aynı ürünleriyle doldurmuşlar