x

Google Glass’ı Webrazzi ofisinde canlı yayında test ediyoruz

Google Glass

Google’ın geçen yılki I/O etkinliğinde duyurulan Google Glass‘a henüz sadece sayılı bir kitle sahip olabiliyor. Henüz satışa çıkmayan ürüne Türkiye’den ise bizim bildiğimiz kadarıyla sadece Botego kurucu ortağı Ekim Nazım Kaya sahip.

Geçtiğimiz hafta Google Glass’ı teslim almak için New York’a giden Ekim, bugün Webrazzi ofisinde ve sizlerle birlikte canlı yayında ürünü test edeceğiz.

Güncelleme: Canlı yayınımız sona ermiştir, videoya yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (36)

 1. Paraşütle çatıya iniş de olacak mı?

  Cevapla
 2. Geliştirilecek çok şey var ve hepsi yazılımla alakalı. Çok sosyal bir cihaz. Bulunduğunuz ortam ve Google servislerinin gelişmesiyle birlikte çok faydalı olacaktır.

  Cevapla
 3. bizimkiler bunu hava olsun diye göze değil, kafaya takar.

  Cevapla
 4. Düşünülen satış fiyatı hakkında bilginiz var mı?

  Cevapla
  • Ozan Karadağ |

   1.400-1.500 dolaylarında olacağı söyleniyor, tabiki türkiye satışı muallak olur. 399$ lık nexus tabletlerin daha Türkiye ye ne zaman geleceği belli değilken, glass beklemek saçma olur. Yine herzamanki gibi yurtdışından temin edicez.

   Cevapla
 5. renk seçenekleri var mı kablosu var dediniz kablo ile data aktarımı varmı telefona kabloyla bağlayıp gezmek daha kullanışlı gibi

  Cevapla
 6. ben kaçırdım hemen yayınlarsanız sevinirim.

  Cevapla
 7. Lükse bak ya “Google Glass’ı teslim almak için New York’a giden”

  Cevapla
 8. Videoda dile getirmeliydim, ifihadglass.net başvurusundaki destekleri için Zeynep Manguoğlu ve İdil Ezgi Esen’e teşekkür ederim.

  Cevapla
 9. Google Glass‘ı denemiş biri olarak söyleyebilirim ilk gördüğümde hayal kırıklığı/şaşkınlık yaşamıştım hiç bahsedilmeyen bir aparatı var. Videolarda hep gözluk takıp içindeki uygulamaları kullanan insanlar oluyordu ama gözluğe kablo ile bağlı bir kayıt/bağlantı cihazı var. Televizyonlardaki program sunucuları gibi o cihazı kemerinize vb bir yere takmanız gerekiyor.Bunun haricinde teknoloji acısında yeni bir basamak olması saygıyı hakettiriyor.

  Cevapla
 10. Ben de kaçırdım yayını artık yayınlasanız.

  Cevapla
 11. Tanıtım videosunu merakla bekliyorum.
  Beklentileri karşılar niteliktedir inşallah…

  Cevapla
 12. Ne guzel birsey yapmissiniz. Sayenizde yakindan gormus olduk google glass’i. Tesekkur ederiz.

  Cevapla
  • Sağol Atıf, karşılaşırsak denersin de 🙂

   Cevapla
   • Bence deneme işini tek kişi ile sınırlı tutmayın. Video’da bahsettiğinizi Türkiye’ye uyarlayabilirsiniz. Bir yer açın Google Glass denemek isteyenler para verip denesinler. Bildiğimiz şuan bir tane var oda sizde zaten rakipsizsiniz. Bu fikir 2014’e kadar iyi kazandırır 😀

 13. Alim güçlü |

  Cep telefonu,televizyon,bilgisayar gibi devrim yaratacak bir ürün. Çok gelişeceğine inanıyorum. Bize bu şekilde tanıttığınız için de ekibe teşekkürler.

  Cevapla
 14. arda kutsalın twitinde türkçe karakter hatası var. gözlüğü utf-8 yapsana ekim abi 🙂

  Cevapla
 15. Gözlük çok güzel bazı ufak eleştirilerim oldu, kendi kendime konuştum 😀 yayını kaç bin kişi izledi veya ortalama rakam nedir ? 🙂

  Cevapla
 16. Daha gidecek çok yolu var gibi, türklerin twitter deme şeklini bayağı bir etkileyecek, tıvidığ

  Cevapla
 17. 3.54: stuffthatsleftbehind.com yerine 9qr.net çıksa ne güzel reklam olurdu. Yalnız siteyi denedim temiz merak etmeyin açabilirsiniz 🙂

  Cevapla
 18. Daha etkili olması için özellikle de Türkiye’de 4G ve 5G gibi internet hizmetlerinin artması gerekmekte diye düşünüyorum… Google glass ile maps konusunda bir adım gitmeyi düşünüyor, tüm dünyayı kademeli olarak 3D-4D görüntü ile sağlamaya çalışıyor…

  Cevapla
 19. Teknolojiyle cebelleşmek bu olsa gerek 😀

  Cevapla
 20. Ben de Google Glass’ ı kullanma şansı yakaladım.
  -Eğer gözlük kullanıyorsanız ki bunu zaten Google da söylemişti kullanamıyorsunuz Glass ı.
  -Kullanım alanı şu an bence çok dar en azından Türkiye için. Videoda dediği gibi en iyi Amerika’ da çalışıyor. Biz burada anca %50′ sini kullanabiliriz. O yüzden bence Türkiye’ de birilerinde Glass görmeye 5 yıl sonra falan başlarız.
  -Sürekli video çekmek isterseniz batarya süresini hatırlamıyorum ama 30 dakika bile yoktu sanırım(emin değilim). Bu yüzden Glass’ a sahip arkadaş kemerinde batarya taşıyordu.
  -Diğer bir husus ise o arkadaş sürekli kullandığı için Glass gerçekten ısınıyor ve şakak kısmınızı kızartabiliyor.
  -Glass’ ı kullandırtacak olan içerisindeki uygulamalar. Google kendi servislerini Glass için yerele indirebildiği gün herkes kullanır ama dediğim gibi Türkiye için çok uzun bir sürece ihtiyacımız var=)

  Cevapla
 21. Keşke kullanma imkanım olsaydı çok merak ediyorum ama gözlük takıyorum zaten 🙂

  Cevapla
 22. Gözlük kullananların, google glass kullanamaycak olması iyi olmamış türkçe dil kodlaması da yapılmamış sanırım

  Cevapla
 23. Alet hoş gibi. Özellikle bu uygulamalarla daha faydalı olacak sanki. http://www.glassvideo.tv/glassware/ sitesinde çok çeşitli uygulamalar var. Ayak uydurmamız bu teknolojiye ne kadar sürer bilmiyorum ama hayatımızı değiştirecek gibi duruyor.

  Cevapla

Bir Cevap Yazın