Startup Kitchen yeni projesi Metto ile iş hayatındaki toplantı derdine çare arıyor
Yazılım

Startup Kitchen yeni projesi Metto ile iş hayatındaki toplantı derdine çare arıyor

Dün Tart'ın artık Startup Kitchen markasıyla sürekli yeni projeler geliştiren bir inkübasyon merkezi formatına geçtiğini paylaşmıştık. Bu değişim dahilinde Startup Kitchen'ın yeni projesi karşımızda: Metto.

İş hayatının oldukça önemli dinamiklerinden biri olan toplantılar, her zaman için çok konuşulmuştur. Dönem dönem trend olan çeşitli akımlar, şirketten şirkete değişen toplantı odaları isimleri, belirli şirketlerin toplantı kültürleri… Metto için de toplantıları daha verimli ve planlı hale getirmeyi amaçlayan, çoklu platform bir uygulama diyebiliriz.

Şu an için kapalı beta sürecinde olan uygulamayla ilgili gelişmelerden haberdar olmak için e-posta adresinizi mettoapp.com adresine bırakabilirsiniz.

Metto temel olarak şu 2 cümleden çıkan probleme dayanıyor: "toplantılar sıkıcıdır" ve "yapılan toplantıların yarısı zaman kaybıdır". Şirket içinde çalışanların toplu bir şekilde kullanabileceği uygulama; toplantı öncesinde toplantının konusunu belirlemenize ve ilgili kişileri davet etmenize olanak sağlıyor. Bunların ötesinde Metto'da toplantı için notlar yaratabilir, bu notlar sayesinde toplantının detaylı olarak zaman çizelgesini belirleyebilir ve bu notları toplantıya katılacak kişilere atayabilirsiniz. Toplantı sonrasında da yine kişi bazlı olarak çıkan işleri ekip içinde dağıtmanız mümkün.

Metto yukarıdaki videoda da görebileceğiniz gibi bir iPad uygulaması. Ancak bulut teknolojisini kullanacak olan Metto'ya bilgisayarınızdan da ulaşabileceksiniz. Metto'nun diğer öne çıkan özelliklerinden biri de uygulamanın barındırdığı oyunlaştırma kurguları. Ayrıca Metto üçüncü parti uygulama geliştiriciler ve şirketler için bir API'a da sahip olacak.

Henüz gelir modeli netlik kazanmasa da muhtemelen şirketlere kullanıcı sayısına göre paketler sunacak olan Metto hakkında gelişmeler oldukça sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Yorumlar (6)
 1. Çok güzel bir uygulama olmuş yada olacağa benziyor. Uzun zaman sonra webrazzi de gördüğüm en güzel projelerden birisi olmuş diyebilirim. Sadece uygulama yanı ile değil api ve bulut servisini de düşünmüş olmaları ileride çok daha büyük işler yapılabilceğinin göstergesi. Tebrik ediyorum.

 2. Mehmet Emre Baş Mehmet Emre Baş

  Özellikle ajanslarda çok iyi bir şekilde kullanılabilir. Bende iş yerlerindeki düzensiz çalışma şekillerinden bıktım. Test imkanımız olur umarım.

 3. Ibrahim Ibrahim

  Güzel bir girişim, umarım güzel yerlere gelir.

 4. Mert Meriç Mert Meriç

  video çok güzel olmuş, arayüz de öyle gözüküyor...

  fakat aklıma takılan şey şu, bahsedilen problemi bu uygulama çözüyor mu? verilen istatistiklerdeki sorunları ansıl çözüyor... şu kadarı sıkılıyor, bu kadarı gereksiz olduğunu düşünüyor? ee, biz bunu bu uygulamadan yollyınca, not alıp, iş atayınca bunlar çözülüyor mu? outlook vb programların daha derli toplu uygulaması olunca mı bu sorunlar çözülecek... aklımdaki soru işaretleri bunlar... umarım başarılı olur...

  1. Selam Mert!

   Aslında Metto'nun toplantı sırasında süreyi tutması, sakız gibi uzayan toplantılarda uyarması, toplantı performansınızı puanlaması, notları herkesin derli toplu görebileceği, takip edebileceği bir kaynak olarak saklaması gibi özellikleri, hem toplantı sırasındaki hem de sonrasındaki herkesin aynı şekilde toplantıyı takip etmemesi vs gibi sebeplerden kaynaklanan verimsizlik sorunlarına çare oluyor. Ayrıca toplantı öncesinde katılımcılarla beraber ajanda belirlemek, "Eee bugün ne konuşuyoruz?" "Ben buna hazırlıksızım toplantıdan sonra bakayım sonraki toplantıda konuşalım" gibi organize olunmadan gelinmiş ve buna rağmen saatlerimizi harcadığımız toplantıların verimsizlik sorununun da önüne geçiyor. Toplantı sırasında Metto'dan toplantıyı takip etmek hem daha sistemli olmayı hem de daha kolay konsantre olmayı sağlayabiliyor.

   Yorumların için ekip adına teşekkürler :)

 5. uygulama güzel olmuş ama video animasyonu daha güzel olmuş. öncelikle musab'a ve bütün ekip arkadaşlarına başarılar dilerim.