Fırsat Bu Fırsat, Hasan Aslanoba'dan 1 milyon dolar yatırım aldı
E-Ticaret

Fırsat Bu Fırsat, Hasan Aslanoba'dan 1 milyon dolar yatırım aldı

Fırsat kategorisindeki e-ticaret sitelerinden biri olan Fırsat Bu Fırsat, son dönemlerin en hızlı yatırımcılarından biri olan Hasan Aslanoba'dan yatırım aldı.

Oğuz Arslan ve Webrazzi'den de tanıdığınız Reyhan Çepik tarafından kurulan Fırsat Bu Fırsat, aldığımız bilgilere göre 1 milyon dolar yatırım almış durumda. Hisse ve değerleme konusunda bir bilgi verilmediği için şu anda paylaşamıyoruz.

Yatırım sonrası konuşan Fırsat Bu Fırsat CEO'su Oğuz Arslan, çok fazla reklam harcaması yapmadan organik olarak önemli bir üye sayısına ulaştıklarını ve aldıkları yatırımı gerekli gördükleri mecralarda reklam çalışmalarıyla değerlendireceklerini söylüyor. Arslan, "Yakın zamanda pazarlama ekibimizi kurarak kısa sürede binin üzerinde işletmeyi platformumuza dahil ettik ve ilk etapta platformumuzda direkt satış yapmalarını sağladık. Bu yatırım ile işletmelere ulaşmadaki hızımızın da artacak" diye konuşuyor.

firsatbufirsat-hasan-aslanoba-yatirim

2 milyondan fazla üyesi bulunuyor

Fırsat Bu Fırsat, yaklaşık 3 yıl önce Oğuz Arslan ve Reyhan Çepik'in tarafından kurulmuş sonrasında Yonja Media şirkete ortak olmuştu. Şu anda 9 farklı kategori bulunan sitede, yaklaşık 2 milyon üye bulunuyor.

Hasan Aslanoba ise Fırsat Bu Fırsat yatırımıyla beraber 6. yatırımını açıklanmış oldu. Ancak Hasan Aslanoba'nın Webrazzi Startup'13 konferansında paylaştığı üzere tamamlanmak üzere 20 yatırım anlaşması daha bulunuyor. Gelecek dönemde Hasan Aslanoba'dan gelecek yatırım sayısının hız kesmeden devam edebileceğini söyleyebiliriz.

Yorumlar (35)
 1. Mert Meriç Mert Meriç

  Hasan Bey tüm melek yatırımcıların 2-3 yatırdığından daha fazlasını şu kısa sürede yatırdı herhalde... Yakında Aslanoba-summit yapacak :) Tüm sektöre ortak olacak gibi gözüküyor...

  1. Huseyin Huseyin

   ehehehe Koptum ha :) ilahi hocam :D Aslanoba Summit :) bide sektörün yarısına ortak olacak süper :) yazı kadar senin yorumda beni mutlu etti..

   Reyhan'ı tebrik eder, Hasan Bey'ede Allah Utandırmasın derim gerçekten güzel bir yatırım çünkü Fırsat Bu Fırsat ekibi diğer siteler gibi çok yoğun bir kampanya yürütmedi yüzlerini eskitmediler, daha stabil ilerlediler diye düşünüyorum

 2. Dogukan Yavuz Dogukan Yavuz

  Çok yararlı bir hamle olmuş 2 tarafıda tebrik etmek lazım..

 3. Hasan Abi, çok acele ediyorsun.

 4. Bu toplantı odası Hasan beyin ofisiymiş demek, tebrik ediyorum, fırsat bu fırsat ekibini de yakaladıkları bu fırsat için kutluyorum. darısı başımıza ;) tabi biz betaya çıkana kadar Hasan bey kasayı boşaltmazsa.

 5. Bu yatırımlar medyada yeteri kadar haber olmuyor. PR çalışması mı yapılmıyor yoksa duyulmasını mı istemiyorlar??

  Ciddi yatırım yapılıyor ve sektörün gelişimi için muhakkak haber olması gerek.

  1. Nadi Timur Nadi Timur

   Harika bir yaklaşım. Bu yatırımlar ciddi rakamlar ve geleneksel medyaya yansırsa internete uzak olan sanayici iş adamları (ki türkiye sermayesi burada yatıyor) cesaretlenebilir ve Türkiye' MENA bölgesinin lideri olabiilir!

 6. Fırsat sitesi mi kaldı ya? =/

 7. Hayır bu adam melek yatırımcıysa bu 500 toplantı sonrası hala "hadi şu iş planındaki exit strategy kısmını bir revize et ve tekrar gel diyen" full of bullshit, hep show full show adamlar ne ? Yok eğer dis is bizinis ah bizinis oh bizinis diyen 10,000 lik yatırıma risk gözüyle bakan adamlar melek yatırımcıysa bu adam ne ? Yaptığının doğru ya da yanlış olduğunu bilemicem ama böyle "yürekli" real amcaları görmek insana keyif veriyor.

  1. Sözde yatırımcı ile özde yatırımcı arasındaki fark o :)

 8. Recep Yüksel Recep Yüksel

  Bana göre yine yanlış bir yatırım.Ama mutlaka benim anlamadığım birşey var bu işte, bu yüzden artık her konuya muhalefet olurmuşum gibi yazmayacağım.

  Ona yapma buna yapma kime yatırıyım yapayım derseniz en kısasından bence doğru olan 2006 yılında ilk akakce yi gördüğümden beri söylüyorum fiyat karşılaştırma siteleri geleceğin internetinde çok büyük rolleri var ki aradan geçen 7 yıl en azından bana haklı olduğumu gösterdi.O gün 1 milyon doları olan birini yönlendirseydim bugün bana bol bol dua ediyordu sanırım.

  1. Totonuzu kaldırın işinize bakın canım.

 9. Arda Gur Arda Gur

  valla bol keseden yatırımın sektöre zararı olacağını düşünmeye başladım. başarıya ulaşması görece zor projeler ellerindeki parayı pazarlamaya, insan kaynaklarına yatırdıkça cpc'ler yükselecek, kaliteli istihdam daha da zorlaşacak.

 10. Ahmet Karlı Ahmet Karlı

  Yatırımlarının karşılığını alır mı hiçbir fikrim yok fakat Aslanoba'nın tahminleri doğru çıkar türk internet girişimleri büyüyüp gelişirse kendisinin çok büyük kazançlar sağlayacağı kesin çünkü neredeyse tüm önemli yeni oyunculara ortak oluyor. İzleyip göreceğiz...

  Kafama takılan şöyle bir konu var yanlız. Başlangıç aşamasında bu kadar büyük değerlemeyle yatırım alan bu şirketler ileride ikinci, üçüncü tura ihtiyaç duyarsa bu Aslanoba tarafından yükselen standartlarına uygun yeni yatırımcıları nereden bulacaklar?

 11. Özgür Ekinci Özgür Ekinci

  Oğuz bu girişim ve aldığın yatırım için tebrikler. Çok güzel işler çıkartıyorsun. Başarılarının devamını dilerim. Digitouch Ailesi...

 12. Hüseyin Hüseyin

  bence hasan bey yatırımı siteden çok içindeki insanlara yapıyor , yoksa analiz yaptığınızda şimdi bu adam 1 milyon dolar yatırıyor site kaç para değere ulaşacak ki yatırdığı parayı geri alır diyor insan, öte yandan başarılı bir işadamı bi bildiği vardır herhalde diyosunuz, bu durum bence en cok google adwords canavarına yarıcaktır diye düşünüyorum , parayı kapan basıcak parayı google a ziyaretci cekmek için, umarım yatırım alan arkadaşlar güzel işler başarır ve projelerini uluslararası pazara da ( ingilizce ve başka dillerle ) taşırlar , belki turkiyeden de dünya markası bir proje cıkar kim bilir...

  1. Ben katılmıyorum ülkemizde çok iyi SEO ajansları var artık. Akıllı olanlar zaten buna yonelecektir (bence).

 13. bu yatırım alma durumunda işler nasıl yürüyor? mesela 1 milyon karşılığı yatırımcıya % veriliyor ve o meblağ şirketin yada sitenin gelişimine mi harcanıyor yoksa eski ortaklar verdikleri % karşılığı bu parayı alıyorlarmı? vb..

 14. Fırat Şentürk Fırat Şentürk

  Firsatbufirsat.com alan adını çeşitli sebeblerden dolayı almamıştım.

  Vadideki Reyhan kod adlı :) Reyhan Çepik hanımın bu alanadını alıp bu projesini gördüğümde çok mutlu olmuştum.

  bu alan adını almadığıma dair en ufak bir pişmanlık duymadığım gibi ,Reyhan hanım gibi birinin almasından dolayı bilhakis çok mutluyum.

  Allah yollarını açık etsin :)

 15. Schwimmbutz Schwimmbutz

  Bu adam Business Angel değil.. Super Angel kategorisini Türkiye'de oluşturdu.. ve o dışarda gezen melek yatırımcıyım diyenlere güzel bir ders verdi bence..

 16. Alessandro Alessandro

  Yok ötekileri yatırımlarını ben de eleştirdim ama bu sefer ki yatırım en azından ehil insanlara yapılan ve güzel bir site ve organizasyona yapılmışa benziyor, her ne kadar fırsat siteleri eskisi kadar revaçta olmasa da bu site başarılı bir görüntü çizmekte bence. Yolları açık olsun inşallah. Ama Hasan Bey gerçekten çok seri ve çok büyük bir yatırımcı oldu ki diğer yatırımcıların yaptığı yatırımlara bakarsak bu adam angel olayını aştı gidiyor. Maaşallah.

 17. Fatih Gezen Fatih Gezen

  Tebrikler Firsatbufirsat. Bundan sonra cok daha basarili isler bekliyoruz sizden. Yolunuz acik olsun. Hasan Aslanoba'yi da ardarda gelen bu guzel yatirimlari icin kutlarim.

 18. Sudan gelen para su gibi akıyor, maşallah.

  1. dotcom bubble turkey coming

 19. Hasan, dostum

  parayı yerden topluyor olsan bile gel vazgeç.

  Bırak işi bilenler toplasın, olması gerektiği gibi saçsın savursun. Yakın zaman sonra şurada gördüğün tüm bu şakşakçılar "ben demiştim" diyecekler.

  1. Nedemek Nedemek

   daha seviyeli yorum yapmanızı rica ederim...

 20. Firsatçılar Firsatçılar

  1 seneden sonra tekrardan fırsat sitelerine girmemi sağlayan bu yatırım haberine ve yatırıma teşekkür ederim...

 21. Hasan Aslanoba yatırımlarıyla Türkiye piyasasına çok güzel bir etki sağlayacak gibi gözüküyor.

 22. Umut Sarı Umut Sarı

  Hasan Bey iyi niyetli bir insana benziyor,yaptığı yatırımları da düşünerek ve inceleyerek yaptığına eminim.

  Muhakkak ki fikir kadar,fikri yaratan ve sürdürecek olanlar da önemlidir ve yazılanlar doğru ise, ilk kez gerçek,olması gerektiği kadar yatırımlar yapılıyor.

  10K-100K ya da tvde bile Fuat Sami-Leyla Alaton- Alphan Manas'ın bir araya geldiği jurideki ödül 200K gibi, bir şirket kurmaya bile yetmez rakamlarda iken, Hasan Bey'in yatırımları doğru değerlemedir.

  Unutulmamalıdır ki, bir fikri yaratanlar o fikre bağlanmalı,günlük hayatlarını nasıl idame ettiririm gibi düşüncelerle boğuşmamalıdır.

  Fırsat sitesi işine gelince, ben ucuz referanslara inanmam. Haliyle bu işin nereye gideceğini bilemiyorum. Malum, referanslar hep aşağı gider.Yani 50 TL'lik müşteri size 100 TL kazanacağınız müşteri refere edemez, 50-40-30 eder.

  Bana kalsa,mass proje yapılacaksa da niş proje yapılacaksa da gözönüne alınması gereken temel kavram, ihtiyaçtır. O an olsun, olmasın ihtiyaç.

  Velhasılı,konu ile ilgili çok şey yazılailir ancak, Hasan Aslanoba gibi insanlar var oldukça ekosistem büyür ve buna sadece internet girişimi olarak bakmamak gerekir, ekonominin yönü ve yönetimi değişiyor,öyle değerlendirmekte fayda var.

  Hayırlı olsun, diğer VC'ciklere de umarım ders olsun:)

 23. Ibrahim Ozkan Ibrahim Ozkan

  Arda arda bu kadar yatırım yapması ne kadar doğru bunu zaman gösterecek. Fakat Çok ciddi yatırımlarda bulunuyor. Umarım yaptığı yatırımları 5 yıl içinde toplamaya başlar...

 24. Nadi Timur Nadi Timur

  Yani her ne kadar Hasan Bey'i takdir etsekte şunu anladık ki, illa disruptive bir girişim aramıyormuş kendisi yatırım için :))

 25. Saim Daim Saim Daim

  Bence Hasan Aslanoba'nın melek yatırımcılık macerası sonu iblisinki gibi olmasın. Bİliyosunuz adam melekken, kovulanlardan oldu.

 26. siteye girince açılıp üyelik / giriş zorunluluğu sunan pop-up'u kapatamadık ki siteyi görelim..

 27. Yavuz Yavuz

  sitenin sahibi oğuz arslan'ın seo'dan anladığı, foursquare'deki sinema salonlarına fırsatbufırsat'ın facebook linkini girmek mi?