1 milyon kez indirilen Facebook Home artık Galaxy S4 ve HTC One'da

1 milyon kez indirilen Facebook Home artık Galaxy S4 ve HTC One'da

Facebook'un Android makyajlaması Facebook Home'un dün 1 milyona yakın kez indirildiği açıklandı ve bugün yeni 2 cihaz daha Facebook Home'u kullanabilecek telefonlar arasına katıldı.

Facebook Home'un tanıtımla beraber HTC One X, Samsung Galaxy S3 ve Samsung Galaxy Note 2'ye yüklenebileceği açıklanmış, Facebook Home entegrasyonlu ilk telefon ‘HTC First’ tanıtılmıştı. Üst düzey akıllı telefonları hedefleyen Facebook Home, bu cihazlar için 1 haftada 500 bin kez indirilmişti.

Dün Facebook Mobil Mühendislik Yöneticisi Cory Ondrejka'nın açıklamasıyla Facebook'un Home'un 1 milyona yakın kez indirildiğini öğrendik ve bu rakamı daha da yükseltecek bir gelişme bugün gerçekleşti. Resmi bir yönlendirme henüz yapılmamış olsa da Samsung Galaxy S4 ve HTC One da Facebook Home'u kullanabilecek telefonlar listesine dahil oldu.

Türkiye'deki Galaxy S4 ve HTC One kullanıcıları da Facebook Home'u indiremeyecek ama bu gelişme Facebook Home'un kullanıcı sayısının büyümesini ciddi şekilde tetikleyebilir. Bu iki yeni model üreticilerinin en gözde telefonları olarak pazarda yer alıyor ve Ondrejka, Facebook Home kullanıcılarının yüzde 25 daha fazla etkileşim sağladığını söylüyor.

Facebook'un Home'un elbette ilk aşamada on milyonlara ulaşması beklenmemeli. Farklı eleştiriler de Facebook Home'un geleceğine şüpheyle yaklaşmamızı sağlıyor. Bununla beraber Facebook Home'un Android'e yeni bir oyun deneyimi getirme ihtimali var ki kulağa oldukça etkileyici geliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.