Facebook Home bir haftada 500 bin kez indirildi

Facebook Home bir haftada 500 bin kez indirildi

Uzun süredir Mark Zuckerberg’in Facebook'un geleceğini mobilde gördüğünü ve bu anlamda en önemli hamlenin Facebook Home olacağı konuşuluyordu. Geçen haftalarda Facebook, mobil için en önemli adımını attı ve Facebook Home'u Google Play'de yayınladı. Facebook Home'un üzerinden yaklaşık bir hafta geçmesinin ardından ilk rakamlar paylaşılmaya başlandı.

Teknoloji finansmanı konusunda önemli isimlerden biri olan Benedict Evans tarafından paylaşılan bilgilere göre Facebook Home 500 bin kez indirilme sınırını geçmiş durumda. Şu anda kullanıcıların uygulamaya verdikleri puana baktığımızdaysa 2.2'lik bir ortalama gördüğümüzü paylaşalım.

Facebook Home'un 500 bin civarında indirilme sayısı 1 milyardan fazla kullanıcıya sahip olan bir sosyal ağ için kulağa az gibi gelebilir. Ancak Facebook Home'un şu anda sadece üst seviye Android işletim sistemine sahip olan cihazları desteklediğini unutmamak gerekiyor. Facebook Home yüklenebilen akıllı telefonlar arasında Facebook Home HTC One, HTC One X, Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy S4 ve Samsung Galaxy Note 2'nin bulunduğunu hatırlatmakta fayda var.

Facebook'un Android uygulaması şu anda Google Play'de 100 milyondan fazla indirilmiş durumda. Instragram'ın Android uygulaması ise mağazaya girdikten ilk 24 saat sonra 1 milyon sınırını aşmıştı. Bu rakamlar, cihaz desteği konusunun önemini gösteriyor.

Şu anda Facebook Home, Türkiye’deki cihazları desteklemiyor. Bu yüzden cihazlar uyumlu olsa bile Google Play’e bağlanıldığında “Bu öğe cihazınızın bulunduğu ülkede yüklenemez” uyarısı görüntüleniyor. Ancak Facebook kullanımı konusunda dünyada yer edinen Türkiye'nin kısa bir zamanda Facebook Home'a ulaşacağını düşünüyoruz.

Google Play'in yurtdışı hesabına sahipseniz Facebook Home’u buradan indirebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.