Duello Games'in yeni oyunu Bellyfish AppStore'da yerini aldı
Mobil

Duello Games'in yeni oyunu Bellyfish AppStore'da yerini aldı

Duello Games'in ilk oyunu iSlash'i bilmeyen Webrazzi okuyucusu herhalde yoktur. Dünya çapında 20 milyondan fazla indirilmiş, 50'den fazla ülkenin AppStore'unda 1 numara olmuş ve halen 2.5 milyon kişi tarafından aktif olarak oynanan oyun Türkiye'de üretilmiş ve bu boyutta başarılı rakamlara ulaşmış sayılı örneklerin başında geliyor.

Şirketin uzun süredir üzerinde çalıştığı yeni oyunu Bellyfish de benzer bir başarı için yola çıktı ve an itibariyle AppStore'daki yerini aldı.

Oyunu AppStore'a girmeden önce dün test etme imkanım oldu, kısaca düşüncelerimi paylaşayım.

Öncelikle sizi fazla bekletmeden oyunu çok beğendiğimi söyleyerek söze başlayayım. Yeterli seviyede, aşırıya kaçılmamış animasyonlar, düşük dosya boyutu ve hızlıca oyuna başlayabilmek gibi ilk bakışta dikkatimi çeken ve hoşuma giden detayları özellikle belirteyim.

iSlash dokunma üzerine kurgulanmış bir oyundu, Bellyfish ise şirketin hareket üzerine kurguladığı bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Oynanabilirlik, oyun dinamikleri, sosyal entegrasyonlar, oyun içi sunulan bonuslar gibi birçok özelliği ile dünya çapındaki popüler oyun üreticileri ile yarışabilecek kapasiteye sahip oyunun Duello Games için yeni bir kapı açacağını tahmin ediyorum.

Aranızda geçmişte DoodleJump oynamış ve beğenmiş kişiler varsa Bellyfish'i çok seveceklerini söyleyebilirim. Ben şahsen ciddi bir DoodleJump hayranı olarak belki bu sebepten Bellyfish'e kolay ısındım ve beğendim.

Oyuna ait bazı ekran görüntülerini de aşağıdaki galeriden inceleyebilirsiniz.

Son kez hatırlatmakta fayda var, Bellyfish şu anda AppStore'da yer alıyor ve bu linkten indirilebilir. Ayrıca elbette Bellyfish diye arama yaptığınızda da oyunu bulabilir ve indirebilirsiniz.

Yorumlar (10)
 1. Gökhan Gökhan

  Ellerine sağlık oyun grafiklerini çok beğendim.

  Bunun yanında bu tip oyunlar çok sradan olmaya başladı, biraz daha farklı tipte oyunları bekliyoruz.

  Oyunun oynayışı da genel iphone kulanıcı kitlesinin sevmediği tipte olduğunu düşünüyorum.

 2. Ethem Budak Ethem Budak

  Açıkçası uzun zamandır merakla beklediğim bir oyundu Bellyfish. Beklentilerimi tamamen karşılayan eğlenceye ve görsel kaliteye sahip bir oyun olmuş. Duello Games'i tebrik ediyorum, dilerim iSlash için yakaladıkları ticari başarıyı yeniden elde ederler. Bu tür çalışmalar sektördeki bizler için motivasyon kaynağı oluşturuyor :)

  1. Duello Games Employee :)) Ama yine de katılıyorum, başarılar DG.

   1. Ozgur Işik Ozgur Işik

    Ethem Budak, bizle Turkcell'de çalışmaktadır. Önyargılı olmayan arkadaşlar ;)

 3. Murat Uğur Kurt Murat Uğur Kurt

  Henüz oynayamadım ama, endless runner ı su altına taşımış gibi görünüyor Duello.

  Hikaye çok sevimli, grafikler süper olmuş.

  Umarım iSlash deki başarılarını da aşarak çıtalarımızı yükseltirler.

  Başarılar..

 4. Ben daha çok Mega Jump oyununa benzettim. Grafikler ve hikaye güzel. Başarılar.

 5. Mehmet Nacar Mehmet Nacar

  animasyon karakterleri çok güzel gözüküyor :) indirip deneyeceğim mutlaka.

 6. Sami Eyidilli Sami Eyidilli

  Eskiden (yanlış anımsamıyorsam MS-DOS zamanı) benzer bir oyun vardı sanki. Bir dalgıcı yönetiyordunuz. Adı bir türlü aklıma gelmedi ama o oyuna çok benziyor. Grafikler çok güzel, Bellyfish'i beğendim ve başarılı buldum. Umarım iSlash gibi milyon rakamlara en kısa süre içinde ulaşır.

 7. Kerim Ayar Kerim Ayar

  Oyun çok başarılı grafik olsun hikaye olsun çok beğendim.

  Fakat neden türkçe seçeneği yok bunu anlayamadım.

 8. Ozan Dikerler Ozan Dikerler

  Grafiklere bayıldım. Elinize sağlık arkadaşlar. Umarım webrazzi ofisinizi ziyaret eder. 2 kişi başladığınız yolculukta şuan nasıl bir noktadasınız çok merak ediyorum.