iSlash MultiPlayer: Duello Games Yeni Adımlar Atıyor

iSlash MultiPlayer: Duello Games Yeni Adımlar Atıyor

Geçtiğimiz Cuma günü Duello Games'in üretkenliğine dair yaptığım yorum adresine ulaştı ve Duello Games'ten yeni haberler geldi. Duello Games, ciddi ilgi gören iSlash oyununda önemli bir güncelleme yapmış ve yeni oyununu yeni yılın başında tanıtacakmış.

iSlash, bugüne dek yapılan en büyük güncelleme ile çoklu oyuncu (multiplayer) desteğine kavuşmuş. Bu özellik, özel tasarlanan 40 bölümü iki kişinin gerçek zamanlı olarak oynamasını sağlıyor.

App Store'da 5 milyondan fazla indirilen ve kendi kategorisinde en iyi oyunlardan biri olan iSlash, yeni özelliği ile sosyal bir deneyim sunarak, popüleritesini ve kazancını artırmak istiyor.

Duello Games, iSlash tarafında işleri rayına oturttu ancak henüz bir yatırım haberi alamadık. Ekibin yeni bir oyunu 2012 başında yayına alacağını öğrendik ki, iSlash gibi başarılı bir oyunun geliştirilmesi yatırım alma konusunda Duello Games'in elini güçlendirecektir. Tabii oyunların bağlılık sağlaması açısından güncellemelerin sürekli kılınması şart.

Mobil oyun geliştiricilerinin tünelin sonuna ulaşabilmesi için basit, eğlenceli ve sürece dayalı kurgular üretmesi gerekiyor.  Bugün dünyanın en sıkı ve en istikrarlı oyuncu kitlesinin WOW'a ait olduğu düşünülürse, oyunun iç dinamiklerinin hiç sona ermeyecek gibi genişletilebilmesi gerektiği ortaya çıkıyor.

Bu konuda verebileceğimiz en iyi örnek olan Rovio, ticari ürün ve çok platform desteği ile markalaştırdığı oyunu Angry Birds'te sürekli yeni maceralarla karşımıza çıkıyor. Tabii tek taraflı zenginleştirmelerin yeterli olmayacağı da bir gerçek. Hem etapları hem de oyuna dahil edilen elamanları (Angry Birds'deki kuşlar) çeşitlendirmesi gerekiyor.

Duello Games'in Türk mobil oyun sektörünün Rovio'su olup olamayacağını önümüzdeki yıl göreceğimizi düşünüyorum..

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.