Türk iPhone Oyunu iSlash Türkiye App Store’da Angry Birds’ü Geçti

Türk iPhone Oyunu iSlash Türkiye App Store’da Angry Birds’ü Geçti

Benan Arıgil, Ercan Çalışkan isimli iki yazılım ve tasarımcı tarafından İstanbul'da kurulan Duello Games ilk oyunu iSlash ile App Store Türkiye'de Angry Birds'ü geçerek birinciliğe oturdu.

Dünyada fenomen haline gelen Angry Birds'ü iPhone kullanıcılarından bilmeyen herhalde kalmamıştır. Türkiye'de de dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi App Store'da oyun kategorisinde birinci olan Angry Birds, Türkiye'de iSlash isimli, oynayanların bağımlılık yaptığını söylediği oyun tarafından geçildi.

Şu anda iPhone versiyonu bulunan ve yakında iPad versiyonu piyasaya sürülecek oyunu henüz oynamayanlar için kısaca anlatalım.

iSlash'te parmağınız bir kılıç ve size oyunda verilen şeklin büyük yüzdesini bu kılıçla kesmeniz gerekiyor. Ancak bunu yaparken  şeklin içinde gezen yıldızlara çarpmamanız gerekiyor. Şu an için 50 bölümden oluşan ve ileride yeni bölümlerin ekleneceği oyunda, bölümleri geçtikçe hem zorluk artıyor hem de karşınıza yeni yıldızlar ve bonuslar çıkıyor.

iSlash'le ilgili henüz dünyada viral bir etki oluşmuş gibi durmuyor ancak dünyanın online oyun konusunda en güçlü popülasyonuna sahip Türkiye'de iSlash bu başarıyı yakaladıysa, yakında dünyada da adını duymaya başlamamız mümkün olabilir.

Başarılı bir girişimcilik hikayesi olmaya doğru giden Duello Games'in ilk oyunu iSlash ile yakaladığı ivme şirketi nereye taşıyacak göreceğiz. Ancak hepsi bir tarafa, şu an için Türkiye'de özellikle global oynamak adına en doğru bulduğum alanlardan birinde iyi bir örnek gördüğüme fazlasıyla memnunum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.