Türk iPhone Oyunu iSlash Türkiye App Store’da Angry Birds’ü Geçti
Mobil

Türk iPhone Oyunu iSlash Türkiye App Store’da Angry Birds’ü Geçti

Benan Arıgil, Ercan Çalışkan isimli iki yazılım ve tasarımcı tarafından İstanbul'da kurulan Duello Games ilk oyunu iSlash ile App Store Türkiye'de Angry Birds'ü geçerek birinciliğe oturdu.

Dünyada fenomen haline gelen Angry Birds'ü iPhone kullanıcılarından bilmeyen herhalde kalmamıştır. Türkiye'de de dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi App Store'da oyun kategorisinde birinci olan Angry Birds, Türkiye'de iSlash isimli, oynayanların bağımlılık yaptığını söylediği oyun tarafından geçildi.

Şu anda iPhone versiyonu bulunan ve yakında iPad versiyonu piyasaya sürülecek oyunu henüz oynamayanlar için kısaca anlatalım.

iSlash'te parmağınız bir kılıç ve size oyunda verilen şeklin büyük yüzdesini bu kılıçla kesmeniz gerekiyor. Ancak bunu yaparken  şeklin içinde gezen yıldızlara çarpmamanız gerekiyor. Şu an için 50 bölümden oluşan ve ileride yeni bölümlerin ekleneceği oyunda, bölümleri geçtikçe hem zorluk artıyor hem de karşınıza yeni yıldızlar ve bonuslar çıkıyor.

iSlash'le ilgili henüz dünyada viral bir etki oluşmuş gibi durmuyor ancak dünyanın online oyun konusunda en güçlü popülasyonuna sahip Türkiye'de iSlash bu başarıyı yakaladıysa, yakında dünyada da adını duymaya başlamamız mümkün olabilir.

Başarılı bir girişimcilik hikayesi olmaya doğru giden Duello Games'in ilk oyunu iSlash ile yakaladığı ivme şirketi nereye taşıyacak göreceğiz. Ancak hepsi bir tarafa, şu an için Türkiye'de özellikle global oynamak adına en doğru bulduğum alanlardan birinde iyi bir örnek gördüğüme fazlasıyla memnunum.

Yorumlar (11)
 1. çok eğlenceli bi oyun. devamını diliyoruz duello dan.

 2. Türkiye listesinde geçmiş sanırım. Amerika listesinde hala kızgın kuşlar tepede :) http://www.mobclix.com/appstore/1/apprss/seeall/1...

  1. iki oyun arasında bir benzerlik göremedim.. mekanikleri ve sunumları birbirinden farklı ürünler bunlar.. biraz araştırsak iyi olmaz mı??

 3. Mustafa Namoğlu Mustafa Namoğlu

  Böyle minik ekiplerin ürettikleri oyun ve yazılımlar günümüzde ve yakın geleceğimizde çok ses getirecektir. Gurur duyuyoruz böyle ekipler ile.

 4. Valla Bende bir yerde görmüştüm demiştim...

 5. Alper Akyüz Alper Akyüz

  Webrazzi postunu görünce test ettim. Arayüz ve oynanabilirlik olarak gayet başarılı.

 6. Fatihhayri Fatihhayri

  Güzel bir iş çıkardıkları kesin. Başarılarının devamını diliyorum

 7. android içinde bekliyoruz çıkarmalarını

 8. Oceangray Oceangray

  volfied'i hatırlattı bana

 9. Faralbiy Faralbiy

  Bazı arkadaşların yorumlarına bakıyorumda,klasik bizim milletimize özgü çekememezlik var.Bu başarılı arkadaşlarımızı örnek alalım ve kutlayalım.Bırakalım bu çekememezliği.