WordPress İçin Ücretsiz Bülten Eklentileri
Arama
Blog

WordPress İçin Ücretsiz Bülten Eklentileri

Blogunuzun ziyaretçileri ile ilişkinizi koparmamak için güncel yazılar yayınlamanın dışında e-posta ile onlara ulaşmayı deneyebilirsiniz. Ancak FeedBurner gibi servislerle Rss üzerinden sıradan e-posta gönderimleri yapmak yerine kullanıcılarınıza kendilerini özel hissedecekleri bültenler hazırlamanız sizi diğer bloglardan farklı kılacaktır.Ücretli bülten servislerini kullanmak istemeyen WordPress kullanıcıları için incelemeye değer 3 farklı bülten eklentisini sizinle paylaşıyoruz.MeeNewsCSS Awards ödüllü Tierra Virtual adlı web tasarım şirketinin hazırladığı MeeNews, kişiselleştirilebilir basit ve güzel bir bülten eklentisi. Yönetim panelinde çeşitli başlıklar ile kişiselleştirilebilen eklenti ile kendi logonuzu kullanabiliyor ve renk tercihlerinizi yapabiliyorsunuz. MeeNews ile bülteninizi Ajax, CSS, jQuery, PHP gibi altyapılarla hazırlayabilir ve 2 farklı temadan birini seçebilirsiniz. E-posta listenizi .txt ya da .csv türlerinde gönderim listesine aktarabilirsiniz.Eklenti için hazırlanan kullanıcı dökümanına(ingilizce/ispanyolca) göz atabileceğiniz gibi eklenti için oluşturulan MeeNews Google Grubu‘ndan da yardım alabilirsiniz. Eklentiyi kişisel kullanımlarınız için ücretsiz olarak şuradan indirebilir, ticari kullanımlar için diğer seçimlere göz atabilirsiniz.

MailPressBu eklenti altyapısında PHP tabanlı zengin özellikleri olan Swift Mailer‘i kullanıyor. İngilizce sürümünde 3 farklı tema içeren MailPress, Fransızca sürümünde farklı bir temaya da sahip. Yönetim panelinde gerekli düzenlemeleri yapabileceğiniz eklenti için tamamen kişiye özel bir bülten hazırlamak mümkün. Yardım bölümünde ise aklınıza takılan sorulara cevap bulabilirsiniz. MailPress’i kullanmak için  WordPress 2.8 veya üzerinde bir sürümü kullanıyor olmanız gerekiyor. Eklentiyi şuradan indirebilirsiniz.

NewsletterWordPress 2.9.2 sürümüne kadar uyumlu Newsletter eklentisi şuradan indirebileceğiniz genel sürümünün yanında ekstra özellikler içeren özel bir sürüm de sunuyor. Stallo.net adresine üye olunarak indirilebilecek özel sürüm, bültenlerinize dair istatistik bilgilerini de sunuyor. CSS ile kendi temalarınızı oluşturabileceğiniz gibi varsıyılan temalar da yönetim panelinde bulunuyor. Bülten aboneliğine başlamak için özel bir sayfa oluşturmanız ve [ newsletter ] kodunu eklemeniz gerekiyor. Sorular ve detaylar için geliştiricinin açıklamalarına göz atabilirsiniz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (7)
 1. Berker dedi ki:

  Denemeye değer. Umarım bir süre sonra spam düşmeye başlamaz =)

 2. Ahmet D. dedi ki:

  Uzun süredir arıyordum teşekürler blograzzi..

 3. Musa dedi ki:

  Newsletter eklentisi çok güzel ve kullanışlı:)

  1. admin dedi ki:

   hocam nasıl kullanılıyor bu dediğiniz eklenti

 4. Newsletter eklentisini yükledim. İngilizce çok kullanamdım. Nasıl aktif edip kullanacağım. Yardımcı olur musunuz?

 5. Burak dedi ki:

  newsletter’ı az önce ekledim. bakalım denicem, benim için güzel ve kullanışlı bir eklenti olur inşallah.

 6. Bilal dedi ki:

  Güzele benziyor. Arşive alacağım teşekkürler. 🙂

Bir Yorum Yazın