TeknoJumpp: ODTÜ Teknokent hızlandırma programıyla ABD'ye gitme fırsatı

METUTECH ATOM ve YFYİ yarışması ile girişimcileri destekleyen Orta Doğu Teknik Üniversitesi yeni bir adım daha atıyor.

teknojummp odtu hizlandirma programi girisimMETUTECH ATOM ve YFYİ yarışması ile girişimcileri destekleyen Orta Doğu Teknik Üniversitesi yeni bir adım daha atıyor. Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biri olan ODTÜ bu kez bir hızlandırma programı olan TeknoJumpp ile girişimcilere kucak açıyor.

ODTÜ'nün girişimcilik konusundaki tetikleyici gücü ve özellikle mühendislik alanındaki tecrübesi malum. Şimdiye kadar da bu alanda mümkün mertebe çalışmalar yapıldı. Ancak Teknojumpp genç bilişim şirketlerini desteklemek için hazırlandı ve tamamen yurtdışı odaklı bir vizyonla devreye giriyor.

teknojumpp hizlandirma programi

10 hafta Türkiye'de, 5 hafta Amerika'da

Genç girişimcilerin uluslararası ölçekte bir başarılı olması için bir katalizör görevi üstlenen Teknojumpp, bunun için gerekli olan bilgi, çevre ve deneyimi yoğun bir program içerisinde sunacak. Teknojumpp'a katılan girişimciler Türkiye’de başlayan 10 haftalık kapasite geliştirme ayağından sonra Amerika'da 5 haftalık bir geliştirme sürecne dahil olacak. Tabir-i caizse dünya girişimcilik ekosistemine göbekten bağlanacak.

'CEO in residence', danışmanlık, mini MBA vb. birçok destekler Teknojumpp'ın Türkiye ayağında avantajlarından birkaçı. Amerika’da ise girişimcilerin müşteri ve iş geliştirme konusunda gelişmeleri, VC’ler ile bir araya gelmesi sağlanacak. Toplam 15 hafta içerisinde girişimciler kaliteli bir uluslarası girişim haline getirmeye çalışılacak.

f6s.com'a da kayıtlı olan Teknojumpp'a katılmayı düşünürseniz 13 Mayıs'a kadar koşulları inceleyerek başvurmanız gerekiyor. ;)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.