Hasan Aslanoba'dan AlwaysFashion.com'a yatırım geldi

Hasan Aslanoba'dan AlwaysFashion.com'a yatırım geldi

2013'ün en hızlı yatırımcısı Hasan Aslanoba'dan yeni bir yatırım geldi. AlwaysFashion.com'a melek yatırım yapan Hasan Aslanoba, şirkete %10 ortak oldu. Şirket kurucularının isteğiyle bu sefer toplam büyüklüğü açıklanmayan yatırım miktarının 500 bin doların üzerinde olduğu duyumlarını alıyoruz.

2008 yılında kurulan AlwaysFashion.com lüks butik bir e-ticaret sitesi. Enes Molu, Fatih Çolakel ve Kerim Cihan Yılmaz tarafından kurulan AlwaysFashion.com'da mücevher, saat, ev dekorasyonu, aksesuar ve hediyelik eşyaları gibi kategorilerde ürünler satılıyor. Dünyaca ünlü markaları bünyesinde bulunduran Alwaysfashion.com'da mücevher ve saat kategorisinde bilinen markaları görmek mümkün.

Yapılan açıklamada şirketin CEO'su Fatih Çolakel, Türkiye'de lüks denildiğinde akla ilk gelen online mağaza olmak istediklerini belirtiyor. 

alwaysfashion-ekran-goruntusu

Türkiye lüks tüketim pazarının 2 milyar dolar seviyesinde olduğuna yapılan açıklamada yer verilirken, bu yatırımın ardından Türkiye lüks tüketim pazarında 2013 yılı sonu itibariyle %1'lik pazar payına ulaşmanın hedeflendiği aktarılmış.

İndirimli ürün tarafında e-ticaret sitelerimiz arasında kıyasıya rekabet devam ederken, son dönemde daha fazla örneğine rastladığımız "tam fiyat" politikası izleyen e-ticaret sitelerinin nasıl bir performans göstereceğini önümüzdeki dönemde göreceğiz.

Bu son yatırımla birlikte 2013 yılında Türkiye internet pazarında 4 internet/teknoloji şirketine (#1, #2, #3) yatırım yapan Hasan Aslanoba'nın, Webrazzi TV canlı yayınında yıl sonuna kadar 20 milyon dolar yatırım yapmak istediğini açıkladığını da tekrar hatırlatalım. Umarız tüm taraflar için kazançlı bir ortaklık olur.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.