Hasan Aslanoba'dan AlwaysFashion.com'a yatırım geldi
E-Ticaret

Hasan Aslanoba'dan AlwaysFashion.com'a yatırım geldi

2013'ün en hızlı yatırımcısı Hasan Aslanoba'dan yeni bir yatırım geldi. AlwaysFashion.com'a melek yatırım yapan Hasan Aslanoba, şirkete %10 ortak oldu. Şirket kurucularının isteğiyle bu sefer toplam büyüklüğü açıklanmayan yatırım miktarının 500 bin doların üzerinde olduğu duyumlarını alıyoruz.

2008 yılında kurulan AlwaysFashion.com lüks butik bir e-ticaret sitesi. Enes Molu, Fatih Çolakel ve Kerim Cihan Yılmaz tarafından kurulan AlwaysFashion.com'da mücevher, saat, ev dekorasyonu, aksesuar ve hediyelik eşyaları gibi kategorilerde ürünler satılıyor. Dünyaca ünlü markaları bünyesinde bulunduran Alwaysfashion.com'da mücevher ve saat kategorisinde bilinen markaları görmek mümkün.

Yapılan açıklamada şirketin CEO'su Fatih Çolakel, Türkiye'de lüks denildiğinde akla ilk gelen online mağaza olmak istediklerini belirtiyor. 

alwaysfashion-ekran-goruntusu

Türkiye lüks tüketim pazarının 2 milyar dolar seviyesinde olduğuna yapılan açıklamada yer verilirken, bu yatırımın ardından Türkiye lüks tüketim pazarında 2013 yılı sonu itibariyle %1'lik pazar payına ulaşmanın hedeflendiği aktarılmış.

İndirimli ürün tarafında e-ticaret sitelerimiz arasında kıyasıya rekabet devam ederken, son dönemde daha fazla örneğine rastladığımız "tam fiyat" politikası izleyen e-ticaret sitelerinin nasıl bir performans göstereceğini önümüzdeki dönemde göreceğiz.

Bu son yatırımla birlikte 2013 yılında Türkiye internet pazarında 4 internet/teknoloji şirketine (#1, #2, #3) yatırım yapan Hasan Aslanoba'nın, Webrazzi TV canlı yayınında yıl sonuna kadar 20 milyon dolar yatırım yapmak istediğini açıkladığını da tekrar hatırlatalım. Umarız tüm taraflar için kazançlı bir ortaklık olur.

Yorumlar (18)
 1. Gokhan Gokhan

  Sitenin grafikleri ve kullanışlığı iyiymiş.

 2. Biz hâlâ :))

 3. Evet sitenin tasarımı güzelmiş, dergide iyiymiş.

 4. Alessandro Alessandro

  uzun zamandır takip ettiğim bir site ama uzun zamandır da aynı stabil, durağan bir seyirde giden bir site bence...Ama site altyapısı ve kullanışlılığı güzel, Hasan Bey bu işe sadece para yatırımı yapmakla kalmayıp kendi bilgi, görgü ve tecrübelerini de aktarırsa (ki bence öyle olur) bu site uçar.

 5. Bence herşey iyi ama domain kötü. İnşallah başarılı olur

 6. Mert Meriç Mert Meriç

  Enes 2 hafta önce webrazzideki videoyu izliyordu yanımda, yatırım bugün gelmiş... Hasan Bey hızlı yatırımcı...

 7. Zengin insan gösterişi sever. Gösterişi yap erkende herkeze göstere göstere yapmaktan hoşlanır :) Evinde tek başına pc başında kime gösteriş yapacak tutmaz bu site

 8. Şaka mı bu domain?

  1. Sanırım domain özellikle eng olmuş, eng içerikte sağlanmış yurt dışını hedefliyorlar olsa gerek. Yoksa neden eng isim seçsinler ki..sitenin kalitesine laf yok bravo yani..

  2. Mustafa Mustafa

   evet big bubble dan çıktı. vizyonunun yetmediği yerde bok atanların hastasıyım.

   1. Bulent Bulent

    Bu site mi vizyon? Güldürmeyin adamı. Tamam, uğraşılmış, normal işlevi olan bir alışveriş sitesi. Farklılığı pahalı ürünlerin satılması, öyle aman aman acayip bir strateji, yöntem veya farklılık yok ortada. O özel bakışın veya vizyonun ne olduğunu görsek bir yorum yapardık zaten.

 9. Bitkisel Ürünler Bitkisel Ürünler

  çok güzel yatırım, Hasan Bey'i tebrik etmek istiyorum. Fatih'i de şahsen tanırım, çok cevval bir arkadaştır. AlwaysFashion ismi de, hitap ettiği kitle açısından gayet uygun diye düşünüyorum.

 10. Lüks sadece etiketle olmaz, yani oraya 10000tl lik fiyat koyarak(doldur sıfırları lüks de), lüks demek, sadece malzeme demek değildir, tasarım demek, kaliteli işçilik demek. Ama bizim millet yer bunu çöpe atacak para çok bizde çocuğu sinemaya götürmeyiz ama iphone alırız....

 11. 35.000 TL kredi kartı limiti olması gerekiyor bazı ürünleri almak için, hedef kitle çok zengin insanlar zaten.

 12. Uretmake Uretmake

  iyi hoşta logosunun çalıntı olduğunu belirtmek isterim. uretmake.com

  1. Ne alakası var iki logonun birbiriyle. Çalıntı çok ağır bir kelime, bence dikkat etmek gerek kullandığınız kelimelere. En hafifi esinlenme olabilir ki, bence logoyu kim tasarlamış ise sizin buldugunuz dunyaca unlu hosting sirketine varıncaya kadar 5 milyon kadar site var esinlenecegi.

 13. Anonymous Anonymous

  İki tarafı da tebrik ederim, lakin strateji konusunda hayal kırıklığına uğramadım değil.

  Demek ki iyi tasarım yatırım getiriyor.

 14. Çok enteresan ortak olmadığı neresi kaldı acaba :)