Hasan Aslanoba'dan Ehil.com'a 1 milyon dolar yatırım geldi

Hasan Aslanoba'dan Ehil.com'a 1 milyon dolar yatırım geldi

2013 yılının Etohum 15 girişimleri arasına adını yazdıran Ehil.com, son dönemlerde adını sık sık duyduğumuz Hasan Aslanoba'dan yatırım aldı. 28 Mart'ta tamamlanan yatırım anlaşması paylaşılan bilgilere göre Ehil.com'un yüzde 20'lik hissesi karşılığında 1 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Ehil.com, Kasım 2011 yılında Cenk Duran ve Burak Keskik tarafından kurulan bir girişim. Tüketicilerin ev geliştirme ihtiyaçları için işinde ehil ve yerel hizmet sağlayıcılara zahmetsizce ulaştığı bir platform olan Ehil.com, hizmet sağlayıcıların da daha az pazarlama bütçesiyle hedefledikleri müşterilere ulaştığı bir internet platformu.

Sitede şu anda boyacıdan gitar öğretmenine, nakliyattan zemin döşemeye kadar 300’den fazla kategorisi ve 2 bin 500’ün üzerinde ehil hizmet sağlayıcısı bulunuyor. Sadece İstanbul, Ankara ve İzmir'de hizmet vermeye başlayan Ehil.com'un gelecekteki hedefleri arasında tüm Türkiye’de hizmet veremeye çalışmak bulunduğunu paylaşalım. Öte yandan Ehil.com'un bilgi rehberi olan Evbilgi.com sitesi de bulunuyor.

Daha önce Tablet Seminerler ve Boni'ye yatırım yapmıştı

Hasan Aslanoba
Aslanoba Gıda A.Ş. CEO'su Hasan Aslanoba

Aslanoba Gıda CEO'su Hasan Aslanoba, son zamanlarda internet girişimlerine olan ilgisini artırarak melek yatırımcı olarak aktif rol üstlenmeye başladı. Erikli Su’nun eski CEO’su Aslanoba daha önce insanların kolayca erişebileceği, katılımcıların uzmanlarla daha yakın ve bir ortamda seminerlere katılabileceği Tablet Seminerler'e yatırım yapmıştı. Söz konusu yatırım anlaşması için paylaşılan rakam ise 500 bin TL olarak açıklanmıştı.

Hasan Aslanoba'nın yatırım yaptığı şirketler arasında arasında mağaza etkileşimli sadakat uygulaması olan Boni de bulunuyordu. 1 milyon dolar olarak açıklanan yatırım Boni'nin yüzde 20 hissesiyle gerçekleşmişti.

Yapılan 1 milyon dolarlık yatırım sonrası Ehil.com, gelecekte Türkiye hizmet sektöründe egemen olma hedefinde daha hızlı bir yol alacağını söyleyebiliriz. Yatırım hizmet sektöründe bir girişime yapılması, söz konusu sektörün gelecek dönemde dikkat çeken kategoriler arasında yer alacağını gösteriyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.