Google Translate artık çevrimdışı olarak çeviri yapabilecek

Google Translate artık çevrimdışı olarak çeviri yapabilecek

Google'ın en sık kullanılan servislerinden biri olan Google Translate, mobil uygulamasına gelen bir güncellemeyle beraber çevrimdışı yani internet bağlantısı olmadan çeviri yapabilme özelliğine kavuştu. Bu özellikle birlikte kullanıcılar herhangi bir internet bağlantısına sahip olmadan farklı dillerde çeviri yapabilecek.

Çevrimdışı çeviri yeteğine sahip Google Translate, şu anda sadece Android kullanıcıları için yayınlandı. Bu özellikten yararlanabilmek için Google Translate uygulamasını güncellemek gerekiyor. Uygulamayı güncelledikten sonra ekranın sağ üst köşesindeki ayarlar kısmına dokunarak 'Çevrimdışı diller' seçeneğine girmek gerekiyor.

Daha sonra çevrimdışı Türkçe çeviri özelliğini kullanmak isteyen kullanıcılar Ek dil paketi ve Türkçe dil paket seçeneklerini akıllı telefonlarına indirmesi gerekiyor. Bu işlemden sonra ise kullanıcılar internet bağlantısına sahip olmadan akıllı telefonlarına indirdikleri diller arasında çeviri gerçekleştirebiliyor.

Ek dil paketlerinin kaç mb olduğu hakkında herhangi bir bilgi paylaşılmış durumda değil. Ancak indirme işleminin internet bağlantısının hızına bağlı olarak uzun sürdüğünü paylaşalım. Mobil internet yerine Wi-Fi kullanarak ek dil paketlerini indirmekte fayda var.

Google-Translate Google-Translate2 Google-Translate3

50'den fazla dil destekliyor

Google Translate'e gelen güncellemeyle birlikte çevrimdışı 50'den fazla dil desteklenmeye başladı. Türkiye'den yurt dışına gidecek kullanıcıların işine yarayabilecek hemen hemen tüm diller bulunuyor.

İşin aslına bakacak olursak Google'ın bu atağı özellikle yurtdışında Google Translate kullanan kişileri mutle edecek cinsten. Daha önce internet bağlantısıyla çalışan Google Translate, artık yurt dışına sıkça çıkan kullanıcıların kısmen de olsa çeviri için internet bağlantısı kullanmayacağını gösteriyor.

Çevrimdışı olarak çalışabilen Google Translate'i buradan indirebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.