Yemeksepeti, foodonclick.com markasıyla Katar’da hizmet vermeye başladı

Yemeksepeti, foodonclick.com markasıyla Katar’da hizmet vermeye başladı

Yemeksepeti'nin Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki markası foodonclick.com, yeni bir ülkede hizmet vermeye başladı.

Bildiğiniz gibi Yemeksepeti CEO'su Nevzat Aydın Webrazzi E-Ticaret'13 konferansımızda, Yemeksepeti'nin gelecek ay yeni bir ülkeye gireceğini açıklamış, sonrasında da yola satın almalarla devam edecekleri bilgisini bizlerle paylaşmıştı.

Yemeksepeti Birleşik Arap Emirlikleri'nde, Abu Dhabi, Dubai, Sharjah kentleri ile birlikte, Umman'ın Muscat kentinde faaliyetini sürdürüyordu. Yemeksepeti, yeni giriş yaptığı ülkeyi Katar olarak seçti ve Katar'ın başkenti Doha'da, yine foodonclick markası ile hizmet vermeye başladı.

foodonclick.com
foodonclick.com

Aldığı 44 milyon dolarlık yatırımın ardından global büyümeye odaklanacağını tahmin ettiğimiz Yemeksepeti, foodonclick markasıyla üçüncü ülkeye de giriş yapmış oldu. BAE, Umman ve Katar ülkelerindeki faaliyetleri ile Orta Doğu'daki gücünü arttıran Yemeksepeti, bu büyümesini sürdürecek gibi gözüküyor.

Yemeksepeti CEO'su ve kurucu ortaklardan Nevzat Aydın'ın açıklamalarını dikkate alacak olursak, şimdi Yemeksepeti için önümüzdeki 6 aylık süreç içerisinde takvimde 3 yeni ülkeye daha açılmak var. Şimdilik foodonclick.com markasıyla ilerleyen Yemeksepeti'nin adını bundan sonraki süreçte satın alma haberleriyle duyabiliriz. Bakalım Yemeksepeti'nin giriş yapacağı diğer yeni ülkeler hangileri olacak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.