Girişim Ofisleri'nde bu hafta bünyesinde idefix'i de bulunduran EBİ'ye konuk olduk
Webrazzi TV

Girişim Ofisleri'nde bu hafta bünyesinde idefix'i de bulunduran EBİ'ye konuk olduk

girisim-ofisleri-logoGirişim Ofisleri'nde bu haftaki durağımız EBİ oldu. EBİ, bünyesinde şu an için 3 markayı barındırıyor: hepimizin yakından bildiği İdefix, yayıncılık sektörüne yönelik toptan e-ticaret platformu Prefix ve bağımsız edebiyat dergisi Sabit Fikir.

Programımız sırasında EBİ Genel Müdürü Mehmet İnhan'ın söylediği ve bizim de sizlere daha önce duyurduğumuz gibi bu 3 markaya çok yakın bir sürede dördüncü bir isim de eklenecek: HesapKitap.com.

İnhan'ın paylaştığı bilgiye göre EBİ'nin şu an -Güneşli/İstanbul'da bulunan depo operasyonunu dahil etmezsek- 35'e yakın çalışanı var. Program sırasında paylaşılan ilgi çekici rakamlardan biri de Türkiye e-kitap pazarı ile ilgiliydi. İlhan'ın belirttiğine göre Türkiye'de bir yıl içinde 40 binin üzerinde basılı kitap yayınlanırken aynı rakam e-kitap için henüz 3 bin 500 dolaylarında seyrediyormuş.

EBİ'nin başta İdefix olmak üzere tüm markaları hakkında bilgi sahibi olmak ve ofislerini yakından tanımak isteyenleri programımızı izlemeye davet ediyoruz. :) Girişim Ofisleri’nin diğer bölümlerine ise buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (7)
 1. Projelerini ilgi ile takip ettiğim bir şirket olduğu için zevkle izledim ve çok güzel bir gezi olmuş.Mehmet bey gayet sıcak ve samimi bir tavır ile eşlik ediyor.Ofis artık ekibe biraz küçük gelmeye başlamış sanki :) Özellikle müşteri hizmetleri çok sıkışmış sanki o küçücük odaya.Yeni projelerinde de başarılar diliyorum.

 2. Kerem Kerem

  çok sıkıcı ve sıradan bir ofis. ayrıca yönetici odaları da diğer çalışanların alanlarıyla kıyaslandığında fazlasıyla büyük.

 3. Ahmet Ahmet

  Ben gayet sıcak buldum ofisi. Fazla büyük ve devasa ofislerden çok bu tip ofisleri daha samimi buluyorum :)

 4. Müdür bey'i çok sevdik :D sanırım ümit öncel için de keyifli bir gezi olmuştur :) ofis bir standart ama..

  1. Mehmet Bey'in enerjisi inanılmaz gerçekten de, dediğiniz gibi benim için de çok keyifli bir ziyaret oldu :)

 5. Kitapçı Kitapçı

  03:34'te kacmazbukitap.com diye bir site adresi görünüyor ama, anlayamadım. :)

  Müşteri hizmetleri kuyruğunda 601 kişi bekliyormuş. Çok fazla değil mi?

  Merak ettiğim ofislerden biriydi. Depoyu da merak ediyoruz.

  1. 601 rakami bekleyen musteri degil; musteri hizmetleri numarasinin kisa kodu. Mesala 602 de hesapkitap.com musteti hizmetleri numarasi.