ehil.com 1500 firma ile içerik sitesi evbilgi.com'u açtı
Girişim

ehil.com 1500 firma ile içerik sitesi evbilgi.com'u açtı

Hizmet alanında bir çevrimiçi platform olarak tanıttığımız girişimlerden Ehil.com büyümesini yeni içerik sitesi ile güçlendiriyor.

2011 sonunda Burak Keskik ve Cenk Duran tarafından kurulan Ehil.com halen İstanbul, Ankara ve İzmir dışına açılmış değil ama yakın zamanda 13 büyük ile açılma planı var. Bugüne kadar 5000’in üzerinde hizmet ihtiyacını karşılamış ve hizmet veren firma sayısını 1.500’ün üzerine taşımış.

Site içinde bir rehber bölümü sunan ehil.com, geçtiğimiz Ekim ayında da evbilgi.com (ehilrehber.com) adı altında bir içerik sitesi açarak adımlarını güçlendirmiş.

Konusu "ev geliştirme" olan site bu alanı bakir görüyor ve dekorasyon, bahçe ve peyzaj, tadilat, ısıtma/soğutma ve nakliyat gibi konular üzerine 34 alt başlıkta 1000’e yakın özgün içerik sunuyor.

İçeriğin önemine inanan girişimciler Ehilrehber.com'daki bütün içerikleri Ehil.com bünyesindeki ehil firmalara danışarak hazırlamış ve "Türkiyenin Ev Rehberi" olmayı kafasına koymuş. Önümüzdeki günlerde yeni içeriklerle sitenin güçlendirilmesi planlanıyor.

Hizmet alanındaki ihtiyaç özellikle büyük şehirlerde büyüyen bir ihtiyaç. Ancak bu alanda ülkemizde temel iş standartları yerleşmediği için girişimlerin ne kadar karlı olduğunu bilemiyoruz. Bu alanda bir yatırım gelmesi durumunda belki bu sorularımıza cevap bulabiliriz.

Yorumlar (24)
 1. Webrazzi'de değeri olan bir haber değil. Ehil alt sitesi olabilir ama bu siteyi ben normal benzer sitelerden ayıramadım. Farklı bir şey sunmuş olsa başarılar gibi yorumlar yapabilirdim.

  Sistem: http://tr.wordpress.org/

  Tema: http://themeforest.net/item/sahifa-responsive-wordpress-newsmagazineblog/full_screen_preview/2819356

  Biraz para ile özgün içerik yazarlarıda tutulduğunda bu sitenin aynısı ortaya çıkar.

  Ek olarak sitedeki yorumlar çok yapmacık geldi.

  1. aynen katılıyorum, bir de üzerine Yahoo Directory yapısını ekliyorum. List2000 gibi 1998 model bir girişimle anımlarımı canlandırdılar.

  2. Mertte katılmamak elde değil

  3. Mert'e katılmamak elde değil çok doğru tespit.

  4. Fatinho Fatinho

   arkadaşa sonuna kadar katılıyorum.

 2. Konseptiva.blogspot Konseptiva.blogspot

  Güzel olmuş... İhtiyaç aslında ama dekorasyon yapan kişilerin kalifiye olması lazım yoksa kötü yorumlar alabilir...

 3. Ceoturk Ceoturk

  1000 tane özgün yazı zaten 1 yıl sürer. Hem is yap hem onu yap cok zor. Arkalarında kesin bi finansor vardır. Money talks :)

 4. Yusuf Turan Yusuf Turan

  Olumsuz yorum yapan arkadaşları anlamıyorum. Olay çok da karmaşık değil.

  1.si ve en önemlisi ehil.com'un sahibi webrazzi yöneticileri ile arkadaş. Arkadaş haberi yapmak çok da yanlış birşey değil diye düşünüyorum.

  2.si site'nin amacı içerik paylaşmak. Dolayısıyla bunun için oturup sıfırdan bir içerik yönetim sistemi yazmaya ne gerek var? Hele ki böyle emek verilmiş harika bir sistem varken!

  3.sü bu adamlar durup dururken bu siteyi neden kurdu sorusuna cevap vermek oluyor sanırım. O da ehil.com'u %100 başarıya götüreceğini düşündüğüm bir strateji gereğidir. En etkili reklam her zaman için SEOdur. Ücretsiz trafiktir. Elde etmesi zordur. Ancak geri dönüş oranı çok yüksektir. Her metnin içinde kırmızı buton olarak görünen link boşuna konulmamıştır sanırım :)

  Şahsen bir iki projede bizde denedik. Çok da faydasını gördük. Sağlam yapılırsa kesinlikle ücretli reklamdan çok daha faydasını görürler.

  Arkadaşları tebrik ediyorum. Umarım emeklerinin karşılığını alırlar.

 5. Huseyin Huseyin

  İlk defa böyle derinden eleştirilere katılıyorum.

  Site bildiğimiz blog havasında yani ben bunu bir girişim olarak göremedim ne yazık ki. İçerikler şu nasıl yapılır bu nasıl yapılır ? İçeriğin içindende bunu yaptırmak isterseniz link burada gibi bir bağlantı.

  Sonuç olarak girişim olarak görmediğim seo'ya yönelik bir fason blog desem çok acımasız bir eleştiri olmaz umarım ?

 6. sırf wordpress diye bir girişim olmaktan çıktı yani öyle mi? Ne kadar çocuk okuyucu var Webrazzi'de maalesef.

 7. Bonafide Bonafide

  arkadaslar bildiginiz uzere sektorde basarili olmasi muhtemel yeni girisimler sayica az.. wordpressmis anilar canlanmismis azicik parayla yapilirmis gibi yorumlarla siz de iyice ot tikamaya devam edin.. neyle yapildiginin ne onemi var. buyuk resmin bir parcasi ve haber olmus.. wordpressi cok bilen arkadas sen ne yaptin mesela??

  bu baglamda yusufa katilmamak elde degil (seo-icerik-dogru yol anlaminda).. ben de takip ediyorum onlari.. duyumlarima gore bir kac yeni sitede ayni eksende yoldaymis.. hizmet sektorunu domine edecekler gibi gorunuyorlar.. bakip gorecegiz..

 8. Kesinlikle doğru tespit diyorum.

 9. Webrazzi'de tanıtım yazısı yayımlamanın 'ücreti' nedir?

  1. Webrazzi'de böyle bir yazı tipimiz yok.

   1. Ali Erdinç Ali Erdinç

    İşte buna gülünür! :)

   2. Webrazzi'nin yayınladığı haberlere saygım sonsuz. Fakat ücretli haberlerin yer verildiğine dair şüphelerim de yok değil.

    1. Tüm yazıları yayına alan adam olarak yapmadığımızı söylüyorum ama daha fazla nasıl inandırabilirim bilemedim. Takdir sizin.

 10. Biz de bir dönem buna benzer bir işe giriştik, 3 ay sonra vazgeçtik. Bu işi birileri yapacak ama kim yapacak çok merak ediyorum. Çok zor bi iş.

  1. Öncelikle amaca yönelik kullancıların işlerini kolaylaştırıcı bir hizmet sunmak lazım sonra bu yazılar bahsedilen seo üzerine kullanılabilir yada yarayabiilr.

 11. Dekorasyon konusunda arkadaslar ne kadar bilgili bilmiyorum ama bu tarz icerik siteleri icin offline da icerik uretenlerle isbirligine gidilmeli. Daha fazla detay yazmadan sektordeki acik gorulmeli.

 12. Mustafa Mustafa

  Bence mantikli bir site olmus ozellikle SEO acisindan. Bu sekilde iyi oranda trafik yakala imkanlari var.

  -Wordpress kullanmislar, niye problem olur bilmem, bende girisimlerimin cogunda WP kullaniyorum, bir sakincasini gormedim.

  -Theme kullanmislar, olabilir yani bir anda ne olacagini bilmeden bu ise yatirim yapmadan olan bir sistem uzerinden gitmek bence daha mantikli. Ama iyi bir theme mi derseniz ben cok begenmedim, daha kullanisli birsey kullanabilirlerdi.

  -Ehil.com, bir nevi www.servicemagic.com clone. Tabi amerikayi ele alirsak adamlarin kazanci senelik $400milyon civarinda. Cok guzel bir konsept ama bir okadarda ZOR.

  Umarim istedikleri basariyi turkiyede yakalarlar, olmayacak birsey degil, uzun domen icerisinde basarili olacaklarina eminim.

 13. Osman D Osman D

  Tonlarca orjinal orjinal tasarlanmış, bişi yapmayan site var, bunda tasarım sade kalmış diye şikayet ediyonuz, anlaşılır gibi değil

  1500 şirket, 5000 iş yapmış hala tasarımdan bahsediyorsunuz.

  Korkulur ha size sırt dönmekten

  1. Osman D Osman D

   ayriyeten bu adamlar gerçek dünyada iş yapıyor.

 14. Emre Işık Emre Işık

  ehil başarılı bir sistem bizde burdaki gelişmeleri takip ediyoruz sürekli tadilat işleri alıyoruz www.tadilat.biz Tadilat dekorasyon şirketi olarak sürekli takip deyiz teşekkürler ehil