Hesapno.com aldığı melek yatırımın ardından gelir modeline odaklanıyor
Yatırım

Hesapno.com aldığı melek yatırımın ardından gelir modeline odaklanıyor

hesapno.com2012 yılını kapatırken ödeme hesaplarını tek sayfa altında toplama gibi basit bir fikirle yola çıkan hesapno.com'dan bahsetmiştik. Kullanıcı yorumlarında hem eleştiriler hem de güzel öneriler alan Hesapno, aldığımız bilgiye göre küçük bir yatırımla yoluna devam edecek.

Hesapno'yu kısaca hatırlatalım. Erhan Harputlu tarafından geliştirilen web tabanlı proje tüm banka, PTT ve mobil ödeme hesaplarınızı kullaniciadi.hesapno.com gibi özel alt alan adları altında sunmanızı ve sitenize eklemenizi sağlıyor. Ödeme sistemleri entegrasyonu ile de kazanç kapısını aralamak istiyor.

Aldığımız bilgiye 3000 hesaba ulaşan Hesapno, Webrazzi'deki tanıtımın ardından farklı kaynaklardan ilgi görmüş ve Musa Kısa tarafından yapılacak yüzde 15 hisse karşılığı 70 bin TL yatırım için iş imzaların atılmasına kalmış. İstanbul Marmara Eğitim Kurumları da Hesapno'nun 3 kişilik ekibi için ofis imkanı sağlamış.

hesapno-ekran-goruntusu

Artık gelir modellerine odaklanacağını öğrendiğimiz hesapno.com, daha önce de paylaştığımız gibi farklı ödeme sistemleriyle yapacağı anlaşmalara güveniyor. Farklı gelir modelleri de plan dahilinde ama bu gelir modellerine güvenmek için işlerin nasıl gittiğini takip etmek gerekiyor. Yine ödeme sistemlerinin konuya yaklaşımı da merak ettiğim noktalardan biri.

Hem alan adının getirdiği bilinirlik hem de kulaktan kulağa büyüme ile üye sayısını artıran HesapNo'da hem bireysel hem kurumsal hem de sivil toplum kuruluşları hesap açtığını söylemiştik. Erhan Harputlu sosyal yardım kampanyalarının siteye olan ilgiyi artırdığını paylaşıyor. Belki de bu melek yatırım sosyal yardım kampanyalarında ve farklı yerlerde hesapno.com adını duymamızı sağlar...

Yorumlar (39)
 1. hesapno.com adresi birkaç gündür bende açılmıyor, sorun mu var?

  1. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

   Hakan Bey merhaba,

   Dünya'dan ayrı lokasyonlardan 3 ayrı server ile monitoring yapıyoruz kendi kurmuş olduğumuz alt yapı ile serverlarımız down olduğunda anında sms ve mail ile haberdar oluyoruz. Bu hafta içi sadece 1.5 dakikalık bir kesinti yaşadık oda gece saatinde ve planlıydı.

   Dnsleriniz ile alakalı bir durum olabileceğini düşünüyoruz ama düşük bir ihtimal. Herhangi bir proxy yada dns kullanıyorsanız bir kontrol etmenizde fayda var. Lütfen erişemediğiniz durumlarda bize mail gönderiniz tespit edemediğimiz bir sorun varsa inceleme şansımız olur..

   Teşekkürler..

   1. Mehmet Kadayifçi Mehmet Kadayifçi

    İlgimi çektiğinden bakmak istedim fakat benim bilgisayarımdan da girilmiyor. 91.102.160.209 ipsini çözüyor ama 80 portuna telnet bile açmama izin vermiyor. Farketmediğiniz başka bir problem olabilir. Cep telefonumdan girebildim.

   2. merhaba,

    DNS otomatikteydi. Google DNS'e geçtim yine açmıyor maalesef.

   3. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

    Sevgili Hakan ve Mehmet KADAYIFÇI,

    Konu ile ilgili teknik ekibimiz araştırma yapmaktadır nadir rastlanır bir sıkıntı olabilir zor kısım olan eğer mevcut ise sorunun tespitiyle ilgili çalışmalarımıza başladık. Geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz bir sorun tespit edersek buraya da yazacağız.

  2. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

   Sayın Mehmet KADAYIFÇI ve Hakan Bey,

   Uyarılarınız üzerine yapmış olduğumuz çalışmada bahsetmiş olduğunuz tarzda bir sorunun bazı kullanıcılarımız tarafından yaşandığını tespit ettik. Öncelikle uyarınız için teşekkür ediyoruz. Sorun tarafımızca çözümlenmiş olarak görünmektedir. Lütfen sorunu halen yaşıyorsanız bizlere dönüş yapınız..

   1. Mehmet Kadayıfçı Mehmet Kadayıfçı

    Evde de sorun vardı, şimdi bir sorun olmadan girebildim. Düzelmiş görünüyor, başarılar.

 2. Musa kısa kimdir?

  Linkedin ve Google baktım hakkında bir bilgiye erişemedim.

  1. https://www.facebook.com/musakisaa

   Organizasyon şirketi varmış sanırım. Hayırlı olsun diyelim

   1. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

    Doğrudur sayın Çağla Aytaç, temenninize katılıyor ve teşekkür ediyoruz.

  2. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

   Merhaba Mert Bey,

   Musa bey 12 yıldır Organizasyon ve Turizm sektöründe çalışmalarını yürütmektedir. Hesapno.com proje kurucusu Erhan bey ile üniversite yıllarından gelen 13 yıldan fazla bir sürelik dostlukları vardır. Teknolojiyi sürekli yakından takip eden Musa bey hesapno.com ile ilgili yayınlanan ilk webrazzi haberinde projeyi farkedip kurucu olarak Erhan Harputlu ismini gördüğünde kendisiyle iletişime geçiyor. 13 yıllık dostluktan değilde tabletinden bir haber olarak okuduğu proje ilgisini çekiyor gelişmeler heyecan uyandırıyor ve birkaç toplantı sonrası projeye yatırım yapmaya karar veriyor.

   Yatırımı uzaklarda arıyor ve bekliyorduk fakat webrazzi bu konuda çok çok başarılı ve yararlı bir anlaşma yapmamıza vesile oldu. Genç girişimcilere örnek teşkil edebilecek, çevrelerini tekrar gözden geçirip anlaşma fırsatları kovalama konusunda ilginç de bir yatırım hikayemiz oldu.

 3. Ibrahim Ozkan Ibrahim Ozkan

  Yardımcı bir araç olarak kullanılabilecek bir site, güzel fikir. Nasıl gelir modeli geliştirirler bilemiyorum, fakat gelir modeli tam olarak belli olmayan bir site için 70.000 TL gibi bir rakam destek almak büyük başarı!

  Yukarıda saydığım nedenlerden dolayı 70.000 TL yatırımı küçük olarak neye göre algılayıp yazdığınızı merak ediyorum. Bence gayet büyük bir yatırım almışlar :)

  1. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

   Merhaba İbrahim Bey,

   Üstte sevgili Çağla Aytaç'ın mesajını yanıtlamıştık yatırım hikayemizi anlatıyor onu bir okumanızda fayda var. Fikri beğendiğinize sevindik, gelir modelini ve stratejilerinin yatırım görüşmelerinde yapılmasında fayda var yatırımcı mevcut duruma, projeye ilgiye, artış hızına, potansiyeline, ekibe, sizin aklınıza gelen 3 gelir modelinin dışında kendi içinden hiç düşünmediğiniz 50 gelir modeli daha ekleyerek ve daha birçok etkene bakarak yatırım yapar.

   Rakamı yüksek olarak belirtmişsiniz paranın miktarı değil onunla ne yaptığınız daha önemli aslında. Türkiye şartlarına göre normal seviyede bir yatırım olduğunu düşünüyoruz İbrahim Bey ilginize gerçekten teşekkürler.

 4. Nihat Erdal Nihat Erdal

  Projenin ilk haberini okuduğumda, ticaretin yarısının da şans olduğunu bilmesem bu proje uçar gider hiçte akılda olmayan yerlere gelir demiştim. Görünen o ki ekibin şansları da yaver gidiyor helal olsun valla hepsine yaratıcı bir fikre sahip projeyi iyi de yönetiyorlar demek ki...

  1. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

   Çok teşekkürler Nihat Bey kullanıcılarımızın projenin geleceğine olan inancı ve ciddi fayda sağlandığına dair aldığımız geri dönüşler bizi çok mutlu ediyor ve ateşliyor. Ticarette gerçekten şans unsuru var tabi bazı noktalarda işinizi ne kadar şansa bıraktığınızada bağlı bir durum.

 5. Güngör Vardar Güngör Vardar

  Hiç bir yerden geliri olmayan bir site ve %15 hissesi 70 milyar.. reklamdan başka bir şey değil bu yaptığınız.

  1. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

   Sayın Güngör Vardar,

   Bazen yorumlar birikip arka arkaya onaylandığı için kullanıcılar önceki mesajları görmeden ondan bağımsız bir şeyler yazabiliyor. Sevgili Çağla Aytaç ve Mert Bey'in yorumlarına vermiş olduğumuz cevapta yatırım sürecini kısaca anlattık.

   Şunu da belirtmek istiyoruz biz yatırım bilgisini önceki haberimizde yorum olarak paylaşmıştık Fırat Bey bizden detay talep etti ve yeni bir haber olarak değerlendirilebileceğini söyledi bizim bunu yeni bir haber olarak özellikle de reklam olarak sunma niyetimiz yoktu. Rakam ve ofis-alt yapı desteği sunan İstanbul Marmara Eğitim Kurumları'nın isminin paylaşılması konusunda çekincelerimiz vardı, kurumla görüştük isimlerinin paylaşılması konusunda onay verdiler rakam konusunda da webrazzide daha önce bu yüzde karşılığında ne alındı paylaşırmısınız, çok inandırıcı değil şeklinde yorumları çeşitli projelerde çok okuduğumuz için rakamı da paylaşma kararı aldık. Yine de aynı tepkileri almaktan kurtulamadık :)

   İsimlerinin açıklanması konusunda bir fikrimiz olmadığı için açıklamıyoruz sonuçlanırsa belki önümüzdeki günlerde açıklarız ama dün webrazzi haberinden sonra uluslararası hizmet veren bir türk fırmasınının yöneticisinden ve şahıs olarak yatırım yapmayı düşündüğünü tahmin ettiğimiz bir kişiden projeye yatırımla ilgili talepleri olduğu yönünde dönüş aldık.

   Bunlara bu kadar şaşırmamak gerekiyor özellikle yeni uygulamaya geçen %75'e kadar vergi indiriminin yatırımcılar üzerinde rahatlatıcı etkisi büyük, onları cesaretlendiriyor sertifikasını alan faydalanacak ileriki dönemde bunun neler getirdiğini birlikte göreceğiz.

   Son olarak hesapno.com yayına geçmiş, belli bir kullanıcı kitlesini yakalamış, ilk aşama olan ücretsiz hizmet ayağını başarıyla tamamlamış ve gelir modelli aşamalara geçmek üzere olan bir projedir. Lütfen hizmetlerimizin sadece mevcut ücretsiz hizmetimizden ibaret olduğunu düşünmeyiniz şaşırtıcı ve sizlere inanılmaz kolaylık sağlayacak hizmetlerimiz yayına geçtiğinde bizlere hak vereceğinizi umuyoruz bu yüzden mevcut ve ileride alabileceğimiz muhtemel yatırımlarda samimiyetmize güvenmenizi rica ediyoruz.

 6. Korcan Korcan

  Sadece banamı balon servis gibi geliyor ? Çok saçma değilmi ? Hani bunu gerçekten aşağılamak vs.vs. amaçlı söylemiyorum şaşırdım yeterince.Komik geldi açıkçası %15 70.000 gibi bir rakamda :)

  1. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

   Korcan Bey,

   Yatırım konusunda Güngör Vardar Bey'e yazmış olduğumuz cevap mesajımızı okumanızı rica ediyoruz. Samimiyetle yazdığımız bir yazıdır, takdir sizindir.

   Servisin genel anlamda çok beğenildiğini ve kullanıldığını gerek bize dönüşlerden gerekse istatistiklerden anlıyoruz. Eksiklerimiz olabilir , sistemi detaylı bir inceleme şansınız olursa olumlu ya da olumsuz görüşlerinizi bizimle yine paylaşmanızı rica ediyoruz.

   Sistemin ticarette kullanılması dışında televizyonda gördüğünüz Afrika'ya Yardım spotunun altında afrikayayardim.hesapno.com şeklinde bir satır açılması yada mevcut olan http://tema.hesapno.com şeklinde hesap bilgilerinin paylaşılması hiçbir kolaylık sağlamıyor mu sizce? Ya da Refiye Yılmaz için açılan ve yüzlerce Ödeme Bildirimi gönderilen http://refiye_yilmaz.hesapno.com hiçbir işe yaramadı mı? Kullanan için faydalı olacağı görüşündeyiz ve bu konuda inancımız tam. Biz sosyal sorumluluk konularında getirdiği faydalar dışında ticarette de ciddi bir şekilde kullanılabilecek ve kullanılan, mevcut ücretsiz hizmetin dışında onlarca gelir modeli olan ve geleceği parlak olan ödeme sistemleriyle alakalı merkez bir yapı olabilecek bu proje için mevcut ve olası yatırımları garipsemiyoruz.

 7. Onur Ozcan Onur Ozcan

  Arkadaşlara tavsiye..

  Ne yapıp edip, hesap.no domainini alsınlar sonra önlerine ciddi sıkıntılar, engeller çıkailir.

  .no domaini almak için norveçte ir firmanız olması gerekiyor.

  Aklınızda bulunsun :)

  Onur/b2.org

  1. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

   Sevgili Onur Özcan,

   Tavsiyeniz için çok teşekkürler, www.hesapbilgisi.com , www.hesapbilgileri.com şeklinde domainleri almaya başladıktan sonra bu işin bir sonunun olmadığını farkedip birkaç domain sonra durma kararı aldık :) Norveç'te bir IR firması açıp bu domaini alacak ekibe şimdiden başarılar diliyoruz :)

 8. Özgür Özgür

  Konuda bir yanlışlık olmalı, 7'nin yanına 1 sıfır fazla kondu büyük ihtimal.. :)

  Hayırlı olsun ne diyelim umarım istediği yerlere gelirler.

  1. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

   :) teşekkürler Özgür Bey yanlışlık yok, Türkiye şartları için bile %15 için 70.000 yüksek bir fiyatlama değil, özellikle bilişim alanında bu rakamların çok fazla önemi yok bir iş kurmak ve büyütmek için ne kadarlık bir sermaye ihtiyacı var azıcık işin içinde olan herkes biliyordur.

   Biraz daha büyük düşünmeliyiz belkide ülkemizde girişimcilerin sıkıntısı bu 70.000 TL ile herhalde dünya çapında bir proje alt yapısı kurulacağı düşüncesi hasıl insanımızda. Yatırım işini belli kalıplara sokup bu iş yatırım alır, alırsa şöyle alır bu almaz demekte çok doğru değil. Sizin gördüğünüz ile yatırımcıya sunulan aynı olmayabilir hiçbir firma tüm stratejik kartlarını masaya koymak zorunda değildir. Bazı şeylerin görünürden ibaret olmadığı gerçeği bilinmelidir. Ayrıca bizim melek yatırım hikayemizde yatırımcı profilimiz ve ilişkimiz standardın biraz dışında yorumlar dikkatlice okunursa kolayca anlaşılabilir.

 9. Servet Seben Servet Seben

  Fikir fena değil, bir şekilde iş görür. Ancak sorun şu: webrazzide böyle basit bir projenin haberi yapılıyor sonra biraz site hit alıyor sonra hasbel kader arkadaşı tarafından 10-15 bin liralık yatırıp yapılıyor arkadaş konuyu abartarak bir buradan duyuruyor. Yav 3 kişilik ekibin yapacağı ne var sitede? Çıkıp tek kişiyip benim projem desene hesapno ekibi :) ayrıca % 15'ine 75 bin lira haberine inanacak arkadaş webrazzide olmaz. Eğer 75 binden para kalırsa r işareti koyman içinde en azından bi marka tescilinde bulunursun :) (marka tescil sorgulaması yaptım başvuru falan da yok bari o konuda gerçekci olun) Webrazzi bence bu haberleri koyarken biraz daha karşı projeyi araştırmalı önüne gelenin haberi yayınlanmamalı.

  1. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

   Servet bey tüm sırlarımızı ortaya çıkarmışsınız bir bakışta :) Ekip 3 değil 4 kişidir eş zamanlı 2 proje yürütüyoruz daha önceki haberde de belirtmiştik hesapno.com projesi için İstanbul Marmara Eğitim Kurumları şeklinde ofis-altyapı desteği veren kurumun adını da izin alarak yayınladık buyurun bir çay içmeye bekleriz geldiğinizde kafanızda soru işareti olan gerekli evrakları da inceleme şansınız olur. Ayrıca rakam 75 bin değil 70 bindir dikkatli okumadığınızı yorumlarınızı da bu şekilde yaptığınızı düşünüyoruz. Webrazzi yorumlarını önemsediğimiz için 2 kişi mesai ayırıyor ayrıca tek bir kişi yazıyor da olsa istişare ettiğimiz ve cevapların tüm ekibin tek sesi olduğunu düşündüğümüz için HesapNo Ekibi yazdık önceki haberde de yazmıştık bundan sonraki olursa onda da yazmayı düşünüyoruz. Webrazzi'ye yapmış olduğunuz suçlamanın muhattabı biz olmadığımızdan cevaplamak bize düşmez ama eminim sizin bu aydınlatıcı ve bilirkişi yorumunuzdan sonra kendilerine çeki düzen verip gösterdiğiniz istikamette haberler yapmaya başlarlar :) Bizim kendilerinden Servet Seben kimdir gerçekte öyle birisi var mıdır bu kadar kolay bu işin MUHASEBEsini yapabildiğine göre yazma ihtiyacı hissetmemiş ama en azından bir websitesi varmıdır bunların araştırılması yönünde bir talebimiz yok :) Servet Bey kısa süreylede olsa klavyenizin tuşlarını hesapno.com için kullandığınız ve eleştirel yorumunuz için EKİP olarak teşekkür ediyoruz..

   1. Servet Seben Servet Seben

    Hocam Allaha şükür adım da sanım da bellidir. Girişimci falan değilim bilgisayarcıyım. Sitenizi inceleyince zaten alexada inişler çıkışlar belli oluyor. Sitenizin hiç bir yerinde kurumsal bilgi de yok. Madem burada yatırımcı çekmek için haber yayınlattınız yorumlarada laf sokmadan cevap vermesini bileceksiniz. Haberde iki proje için 3 kişisiniz yazmıyor. Hesapnonun 3 kişilik ekibi yazıyor. Benim projeye diyeceğim yok, fikir fena değil. Ama 3 kişinin uğraşacağı ve % 15'ine 70 bin lira edecek proje değil. Ekip sayısıda rakamda oranlarda sallamasyon. Burada yatırım yapmak için haber okuyan insanlar için yazılmış rakamlar bunlar. Ben sizin yerinize gelecek mesafede değilim. Artık gerçeği yalanı Yüce Allah (c.c.) bilir. Artık webrazzi büyük bir site herkez buradan yararlanıyor. Haberleri paldür küldür yayınlamamalılar. Küçümseyerek de bu konuyada cevap vermenize gerek yok.

    1. Ben Webrazzi tarafı olarak cevap vereyim, paldır küldür haber yayınlanması gibi bir durum yok.

     Şahsi düşüncem ise Hesapno'nun belirtilen değerlemeden daha yüksek bir değerlemeyi hak ettiği yönünde. Alexa'nın rekabetli alanlarda trafik karşılaştırma dışında kullanılamayacağını da belirtelim.

   2. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

    Sayın Servet Seben,

    Ekip olarak gerçekten her yorumu dikkate alıyoruz ve işimizi yaparken çok eğleniyoruz güzel bir ortamımız var bizim tarafımızda küçümseyici bir durum ya da sinirlenme söz konusu değil. Yaş ortalamamız 30'un üzerinde karşınıza hayal dünyasına kapılmış bir avuç genç olarak çıkmadık 10 yılın üzerinde bilişim tecrübesi ortalamasına sahip ve çeşitli projelerde başarıyla yer almış bir ekibiz.

    Yatırımı nasıl düşünüyorsunuz bilmiyorum ama "güzel proje hesap numaranızı verin, paranızı yatırayım hissemi gönderin" şeklinde bir yatırım süreci işlemiyor. Belirttiğiniz gibi yatırımcı için burada yer alan bir proje yatırımcının talebi üzerine detaylı bir incelemeye girdiğinde kasada olması gereken minimum 70bin TL sermaye ve 4 kişilik ekiple çıkması gerekiyor yatırımcının karşına, aynen taahhüt ettiği gibi. Halen daha 3 kişilik ekip değil diyorsunuz bunu neye dayanarak söylüyorsunuz? Musa Bey'in de dahil olmasıyla ekip 4 kişi olmuştur, haberde yer alan kurumda 3 kişilik ekibin çalıştığı doğrudur Musa Bey yarı zamanlı çalışmaktadır ofiste fiziki olarak kendisinden faydalanacağımız bir durum yoktur.

    Buyurun gelin bir çayımızı için diyen kişilere gelemem uzaktayım cevabını vermeniz ve halen daha bu iddianızın arkasında olmanızı anlayamıyoruz.

    Son olarak an itibariyle Alexa Türkiye verisi 6.286'dır. Dün 6.400 seviyelerindeydi yani bir çıkış olmasının yanında 4 aylık bir sitenin hiçbir sanal müdahale ve ciddi reklam çalışması olmaksızın 6000 seviyelerinde olması iyi bir istatistiktir. Her veriyi bu kadar negatif bir şekilde algılayıp sunmanız karşısında gerçekten diyecek bir şey bulamıyoruz. Ekip olarak her yorumu cevapsız bırakmayacağımız konusunda bir karar almıştık ama burada gereksiz bir durumun oluştuğunu ve adınızdan gelen mesajları artık cevaplamayacağımızı bilmenizi istiyoruz.

   3. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

    Ali Bey değerli görüşlerinize teşekkür ediyoruz. Net rakamı, yapılan yatırımda ikili ilişkilerden doğan sebeplerden ötürü olası yatırımcıları etkilememek amacıyla belirtmeme düşüncesindeydik ama pek çok haberde gördüğümüz "rakam neden açıklanmamış, neye karşı ne, söyleyinde bilelim ona göre kendi projelerimizi değerlendirelim" şeklindeki sorularla muhattap olmamak ve girişimcilere mümkün olduğunca yardımcı olması fikir vermesi için açıklamaya karar verdik. Bizim için de belirttiğiniz durum söz konusu, değerli bir yatırımdır ama planlamamızdaki aşamaları gerçekleştirmek adına sadece başlangıçtır.. Daha öncede belirttik iyi bir rakamdır, miktar değil onu nasıl kullandığınız asıl önemlidir ama hayalinizdeki aşamalara gelmesi, projenin genele mal olması ve adından söz ettirmesi bu kadar kolay değil. Her bir araya gelen 2-3 kişi 100bin Tl sermaye ile bu işi kotarabilseydi yatırım konusu bambaşka şekilde tartışılırdı zaten.

 10. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

  Bazı kullanıcılarımızdan aldığımız "Sayfa açılamıyor" şikayetleri üzerine yapmış olduğumuz araştırmada gerçekten de Türkiye içi bazı kullanıcılarımızın bu problemi yaşadığını tespit ettik.

  Hizmet aldığımız firmaya konuyu araştırması için talepte bulunduk. Yapılan müdahale her ne kadar sorunun çözümüne yönelik olsa da DNS'lerin oturması için bir süre geçmesi gerektiğinden, mevcut sorunun artık biraz daha geniş bir kitle tarafından yaşanabileceğini ama en kısa sürede çözümleneceğini bilmenizi istiyoruz. Bizden bağımsız bu sıkıntı için tüm kullanıcılarımızdan özür diliyoruz.

  1. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

   Son yapmış olduğumuz tespitler ışığında sorunun çözümlendiğine dair bir sonuç aldık. Halen sorun yaşayan kullanıcılarımız adsl, kablonet, mobil vs. şeklinde bağlantı türlerini, dns kullanıp kullanmadıklarını browser bilgileriyle birlikte dönüş yapabilirler.

 11. Volkan Küçük Volkan Küçük

  servet seben diye google da aratınca hiç bir bilgi çıkmaması da çok garip, kendisi bilgisayarcı olup google da hiç iz bırakmamış (hem bilgisayarcı hem de 0 bilgi) Bu sayfa google aramalarında çıkacak ve yazdığınız herşeyi herkes okuyacak (bu arada herkes herkez diye yazılmaz servet seben :) asıl webrazziye helal olsun ki sizin yorumlarınızı direk yayınlamış.

  Kadro sayısında herkesin aktif olarak 8 saat iş yapmasına gerek yok. Projeye gerektiğinde müdahale edebilecek kişi sayıda ekibi oluşturur ve bu ekibin tamamının illa ofisde olmasına da gerek yok.

  Youtube'un facebook'un uzun yıllar sonra başabaş noktasına gelmesi ama buna rağmen inanılmaz rakamlar ile değerlemesine kimse bir şey demez (diyemez) ama bir Türk yatırımına gelince herkes imkb uzmanı kesiliyor maaşallah.

  Hesap kitap işlerinde neyin ne olacağı belli olmaz.

  1. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

   Sayın Volkan Küçük,

   Sadece Türk girişimlerinde değil internetin doğasında genelde yüksek oranda olumsuz yorum ve görüşler klavyeyle buluşur. Mail geri bildirimlerinde de bunun tam aksi bir durum söz konusudur yapılan olumsuz yorumlar başkaları tarafından görünmeyeceği için mail tercih edilmez genelde sistemden faydalanmak isteyen ve beğenenler iletişime geçer.

   Biz webrazzi haberlerinin inanılmaz faydasını gördük; aldığımız yatırıma vesile olması, çeşitli banka ve kuruluşlardan dönüşler almamız ve daha pek çok konuda bizlere destek olması bizim için fazlasıyla yeterli. Hem küçük bir teşekkür ve destek olarak hemde doğru bir mecra olduğunu düşündüğümüz için ilk fırsatta sponsorlar alanında yer almayı planlıyoruz umarız buda çeşitli spekülasyonlara sebebiyet vermez, dönüş aldık ve daha fazla faydalanmak istiyoruz.

 12. Servet Seben Servet Seben

  BEN googleda çıkmak zorunda değilim. Ben düşüncelerimi söyledim bu siteyi tek kişi çok çok rahatlıkla götürür. İleride görürüz ne kadar kazanır ne işler yapar. Bazı şeyleri zaman gösterir. Sizin hesaba göre sitenin değeri 500 bin lira bence inanılmaz büyük rakam. birde bu son yorumda bana saydıran arkadaşında kim olduğu belli değil. ozaman herkes kimlik kontrolü yapsın.

  1. Volkan Küçük Volkan Küçük

   Siz sadece koşulsuz eleştirmek için yorum yapmışsınız. Webrazzide hiç bir yorumunuza raslamadım. (son 4 aylık tüm haberlere baktım) Eminim bundan başka da olmayacak. Benim daha önceki yorumlarıma zaman ayırmak isterseniz bakabilirsiniz. Buarada firma değerlerine fazla kafayı yormayın, google'da da indexlenmemeye her zaman ki gibi özen gösterin :)

 13. Alper Yasin Günaydın Alper Yasin Günaydın

  Hesapno.com'a yapılan yatırımı okuduğumda şaşırmıştım. Daha sonra yazılan yorumlarda proje ekibinin yorumlarını okuyunca gelecek için önemli planlarının olduğunu anladım. Ne yaptığını ve ne yapacağını bilen bir ekip var gibi anlaşılıyor. Ayrıca yatırımcı olan kişi de muhtemelen projenin gelecekle ilgili planlarına inanmış ve o yüzden yatırım yapmıştır. 1-2 sene kayda değer paralar kazanacağına inanıyorum. Başarılar.

  1. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

   Alper Bey temennileriniz için teşekkür ediyoruz. Türkiye'de yatırım ekseriyetle projenin mevcut gelirine göre yapıldığı ve girişimcilerin ilk aşamada direkt olarak "kazancınız nedir" sorusuyla karşılaştıkları için vizyonel yatırım yapıldığında kişilerin bu tip tepkiler vereceğini öngörmüştük ve doğal karşılıyoruz.

   Webrazzi haberiyle birlikte 2 azınlık yatırım talebi daha aldık ön görüşmelerimiz devam ediyor inşallah yeni bir gelişmeyi sizlerle palaşacağız.

 14. Hesap No ekibine tavsiyem bir an önce mobil tasarımlarını mükemmelleştirmeleri. Sonuçta birinin hesap numarasına acil olarak ulaşmak zorunda olduğunuz zamanlar genelde mobil durumda olduğunuz zamanlar.

 15. İlk başta mantıksız geldi, isteyen site adresi atacağıma hesap no mu atarım daha iyi dedim ama sonra düşündüm ki kolay bir adresle bir sürü bilgi paylaşılabilir. Bu proje geliştirilirse çok gelir sağlar.. Hemen üye oldum.