Hesapno.com: Tüm ödeme hesaplarınızı bir araya toplayın
Girişim

Hesapno.com: Tüm ödeme hesaplarınızı bir araya toplayın

Dün Ödeme Sistemleri'12 etkinliğimizde çevrimiçi para tahsilatının farklı yönlerini ele aldık. Her ne kadar ödemelerin bir iki tıkla halledileceği bir döneme adım atıyor olsak da özellikle küçük işletmeler için 'hesap numarası paylaşma' gerçeği varlığını koruyor.

İşte bu kitle için geliştirilen Hesapno.com farklı hesap numaralarını bir araya toplamayı ve online ödemelere hız katmayı hedefliyor.

Hesapno.com, basitçe bir ödeme için gerekli olan hesap bilgilerinizi temiz bir şekilde listelemenizi sağlıyor. Bankalar, PTT, Paypal, mobil ödeme hesaplarınızı kolayca bir arada sunabilmenizi amaçlıyor. Bunun için de hem kendi alan adı altında tema.hesapno.com gibi sayfalar açmanıza hem de bu hesap bilgilerini web sitenize yerleştirmenizi sağlıyor.

hesapno.com

Oluşturduğunuz hesap üzerinden SMS ve e-posta ile de istediğiniz hesap numarasını istediğiniz kişinin e-posta adresine veya cep telefonu numarasına gönderebiliyorsunuz. Webrazzi referans koduyla üye olanlara 10 SMS kredisini ücretsiz olarak kullanabilecek. Yakında tüm kullanıcılar için SMS paketleri de satışa sunulacak.

hesapno

Hedef havale aracısı olmak

Erhan Harputlu tarafından geliştirilen Hesapno.com'un yalın bir şekilde kullanıcılara bir kolaylık sunduğu ortada. Ekonomik bir değer yaratma şansını ise farklı ödeme sistemi altyapıları (PayU, iPara, Bkm Ekspres, MikroÖdeme vb.) üzerinden para gönderimi yapılmasına imkan vererek ortaya koymak istiyor. Bu seçenek henüz aktif değil ancak yapılacak anlaşmalar ve yasal prosedürlere uygun olması halinde (fatura kesme gereksinimi vs.) ulaşılmak istenen nokta bu.

Şu anda sitede hesapno.com'da 1000 kadar hesap bulunuyor ve Harputlu bu sayıyı 10 binlere çıkarmak istiyor.

Şu anda kurumsal firmalar,  serbest çalışanlar, dernek ve vakıflar tarafından kullanılan hesapno.com'u kullanmayı düşünürseniz profil adınızı almak için hemen harekete geçebilirsiniz. Görüşlerinizi paylaşmanız da bir o kadar önemli.

Yorumlar (82)
 1. Evren Macun Evren Macun

  Açıkçası başarılı bir girişim olacağını düşünmüyorum.Dahada net konuşmak gerekirse bence gereksiz birşey olmuş.E-ticaret siteleri için en önemli sorun sanal poslardır.Bunuda zaten PayU hallediyor.İpara her ne kadar tam kendini gösterdi göstercek derken BKM expres hızlı bir atak yapıp tv reklamlarıyla hem e-ticaretin reklamını hemde güvenini sağladı.

  1. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

   Eleştiri için teşekkürler, mevcut hesaplarınızı 3. kullanıcılara pratik, kolay ve temiz bir şekilde sunmanızı amaçlayan projede 2013 yılı hedefimizde sistem üzerinden müşterilerinizden taksitli ödeme alma imkanını oluşturmak var. Ayrıca Tema, Kimse Yokmu, Türk Hava Kurumu gibi dernek, vakıf ve kuruluşların hesap numaralarını bir araya toplayarak bağış yapma bilincini tekrardan hatırlatıp bu niyetteki insanlara tümünü tek bir alandan görüp tercih yapma şansı veriyoruz.

  2. PayU girişimin bir şey ettiği yok. Elma ile armutu ne kadar çok karşılaştırmayı seviyoruz. hesapno.com ucu açık bir proje olmuş. Kendisini çok zor bir süreç bekliyor. Finansal gücü varsa birşeyler olabilir ama yoksa batar.

   Kullanım Koşulları, Üyelik Sözleşmesi, Gizlilik Politikası sıkntılı. Ben bu koşulları kabul etmem şahsen bu yüzden de üye olmam.

   1. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

    Çeşitli ortak çalışmalarla projeyi daha güçlü ve faydalı hale getirmeye çabalıyoruz sonucu yine size ve bize dönecek destekleriniz çok önemli..

    Kullanım koşulları, gizlilik politikamız ve üyelik sözleşmemiz çok uzun değil ve anlaşılır. Hergün kullandığımız tanınmış projelerin oku oku bitmeyen sayfalarında neleri kabul edip onaylıyoruz ama sıkıntılı gördüğünüz alanları ve ne şekilde olsa sizi daha rahat hissettirecek bunu [email protected] adresine gönderirseniz kullanıcı açısından göremediğimiz alanlarda revize yapabiliriz siz de bu konuda bize katkıda bulunmuş olursunuz..

   2. Eren Demir Eren Demir

    PayU'nun, BKM expresin konu ile bağlantısını pek kuramıyorum, Türkiyede para transferi sadece e-ticaret sitelerine mi yapılıyor? Bu projeyi geliştiren ekibin tek işinin bu olduğunu sanmıyorum, daha çok zevk veya deneme amaçlı yapılmış gibi duruyor, belkide bir haftasonu projesi. O yüzden batma gibi bir durumun söz konusu olduğunu da sanmıyorum. Bu proje bir amaçtan daha çok bir araç olarak yapılmış gibi duruyor, belki firmalarının belkide diğer işlerinin tanıtımında onlara yardımcı olacaktır.

   3. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

    "Türkiyede para transferi sadece e-ticaret sitelerine mi yapılıyor?" cümlesi çok güzel bir tespit. Ekibin tek işinin bu olmadığı da güzel bir tespit. Zevk ya da deneme amaçlı değil aşağıdaki bir yorumumuzda projenin çıkış noktasını belirtmiştik. 1. Faydalı olmak 2. Tanınmak 3. Tabiki gelir elde etmek ve paylaşmak olarak 3 ana başlıkta toplayabiliriz amaçlarımızı. Sistemin basit olması ve görünmesi konusunda ciddi araştırmalar yaptık ve çaba sarfettik size böyle haftasonu projesi olarak görünmesi hakaret mi iltifat mı bilemedik :) Batma durumu finansal açıdan (çok imkansız durumların ardı ardına gelmesi dışında) mümkün görünmemektedir finansal yapımız ve sermayemiz projeyi belli bir yere kadar taşımaya yeterli. Son olarak proje hem amaç hem araç çifte fayda sağlamayı düşünerek ortaya çıkardık. Sayın Eren Tespitleriniz genel olarak yerinde teşekkürler

   4. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

    Son mesajlara verdiğimiz yanıtlar teknik bir sorundan ötürü silinmiş sanırız size uzunca bir cevap yazmıştık.

    Kısaca finans açısından batma durumumuz çok büyük aksilikler gerçekleşmezse mümkün görünmüyor. Projeyi belli bir yere taşıyacak kadar sermayemiz ve mali gücümüz var. Tespit doğru ekibin tek işi bu değil ama zevk yada deneme amaçlı yapılmadı aşağıda belirttiğimiz gibi ihtiyaçtan doğdu. Proje hem amaç hem araç bize pekçok açıdan fayda sağlayacağını öngörerek kuruldu. Ama asıl amacı gerçekten insanlar için bir sıkıntı olan ödeme hesaplarının müşterilerilerine temiz ve pratik bir şekilde sunulmasıydı.

 2. Özellikle frelance iş yapanlar için bulunmaz fırsat. Sayfadan eposta gönderme kısmı çok iyi. SMS özelliğide faydalı olur. Arkaplan değiştirme özelliği bile düşünülmüş. Arama motorundan isim veya firma yazarken bir sonuç daha çıkacak. İnternete değer katan bir site olduğunu düşünüyorum. Hayırlısı olsun.

  1. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

   Arama motoru konusundaki öngörünüz çok yerinde. Teşekkürler...

 3. Çağrı Çağrı

  Güzel bir iş bence. Başarılar.

  1. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

   Çok teşekkürler faydalı olması ümidiyle..

 4. Eren Demir Eren Demir

  Basit, güzel, kullanışlı bir fikir ve uygulama olmuş. Firmalar için fatura bilgileride eklenebilir bence.

  1. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

   Beğenmenize sevindik amacımızı size sizin kullandığınız 3 kelimeyle güzel yansıtabilmişiz. Fatura bilgileri derken burada hesabına ödeme alacak firma / bireyler yani faturayı kesecek olan taraf kayıt açıyor yani fatura bilgileri hesaba bakan kişinin olacak biraz karışık oldu ama anlatabilmişizdir umarız :) Kısaca abc.heaspno.com ödeme alacak taraf. Hesabı inceleyen XYZ, abc kişisine ödeme yapacak kişi bu yüzden fatura keserken bilgiyi yazacak olan abc, bilgisi faturada olacak olan XYZ. Bu yüzden hesapno'ya kayıtlı abc'nin fatura bilgisi girmesi gerekmeyecek. Ayrıca fatura bilgilerinde vergi no tc kimlik vs gibi hassas bilgiler olduğu için kişiler afişe etmek istemeyebilir. Düşünemediğimiz bir alan olduğuna inanıyorsanız [email protected] adresinden iletişime geçiniz inceleyip ivedilikle dönüş yaparız.

   1. Eren Demir Eren Demir

    Firmalar için Vergi no, adres gibi bilgilerin afişe edilmesinde bir sakınca yok zaten bu bilgilere heryerden ulaşılabilir. Aslında mantık çok basit, ben birine ödeme yapması için hesap numaralarımı gönderiyorsam aynı yerden karşı tarafında fatura bilglerine bakabilmem pratik olmaz mı ?

   2. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

    Korku konusunda şöyle birşey paylaşalım hesap numaralarının görünmesini istemeyen kullanıcılara "en kötü ihtimalle kötü niyetli biri hesabınızı görür ve para göndermekten başka birşey yapamaz" şeklinde dönüşler yapmamıza rağmen kullanıcıların yönlendirmesi sonucunda hesaplarınıza şifreli erişim sistemini ekledik. Kullanıcılara tc ve vergi kimlik numaralarını ekleyin deseydik bilmiyoruz nasıl bir tepki alırdık :)

    Bu fatura konusunu projeye dahil etmek için ekip tekrardan bir toplantı yapacak ve değerlendirecek kullanıcılar ihtiyaçları doğrultusunda hesapno'ya yön verecek sadece şu kadarını söyleyelim sadece bu iki günde 20ye yakın düzeltme ve ekleme işlemi gerçekleştirdik sizlerin sayesinde.

   3. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

    Son mesajlara verdiğimiz yanıtlar teknik bir sorundan ötürü silinmiş sanırız size de uzunca bir cevap yazmıştık.

    Hesap numaralarım ulu orta görünmesi diyen kullanıcılarımıza "en kötü niyetli kişinin bile hesabınızla yapabileceği tek şey ona para göndermektir" yanıtımıza rağmen tatmin olmayan kullanıclar için hesap sayfanıza şifreli erişim sistemini ekledik. 2 günde bu şekilde 20ye yakın değişiklik ve eklemeyi sizlerin sayesinde yaptık. Vergi no, tc no desek kullanıclar ne derdi hiç düşünemiyoruz :)

    Fakat fatura konusunda teknik ekiple tekrar bir araya gelip bir değerlendirme yapacağız kullanıcı açısından bu bir ihtiyaçsa dileyen kullanıcının ekleyebilmesi için bir fırsat sunulabilir..

  2. Hesapno.com Ekibi Hesapno.com Ekibi

   Sayın Eren Demir başta siz olmak üzere pek çok kullanıcımızın ısrarlı talepleri doğrultusunda ekibimiz bir araya geldi ve fatura bilgileri ekleme fonksiyonunu projeye dahil ettik ve yeni üye olan kullanıcılarımızın çoğu bu özelliği kullanmaya başladı. Yönlendirmelerinizin devamını bekliyoruz gönlünüz rahat bir şekilde bu özelliği biz eklettik diyebilirsiniz :)

   1. üyelik iptali nasıl yapılır

 5. Lüzumsuz ya da gereksiz diyen arkadaşlar Türkiye'de ticaret yapmamışlar sanırım. Ya da bu meseleleri hep sekreterleri, muhasebecileri halletmiş.

  1. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

   Çok teşekkürler.. Projenin çıkış noktası ve ilk gerçek testimiz hakkında 2 kısa örnek vermek istiyoruz. Acil ödemeye ihtiyacımız olduğu bir dönemde müşterimize ulaştık allem ettik kallem ettik ödemeyi istedik ve bizden hesap numaramızı istediler. Iban numarası doğal olarak hafızada olmadığı için bilgisayar başına geçince göndereceğimizi söyledik. Ve o bilgisayar başına cuma günü mesai saatleri içinde geçemedik para pazartesiye yattı ve çok kötü sıkıntılı bir hafta sonu geçirdik. Hadi şimdi gideriz şimdi geçeriz derken bir yakadan bir yakaya geçmemiz 1.5 saatimizi aldı ve bilişimci olarak yanımızda iban numaramızı taşımadığımızdan çok utandık. Hesapno.com buradan çıktı adsoyad.hesapno.com şeklinde adres vermek ne kadar kolay olurdu halbuki.

   İkinci olarak beta yayında hiç gerçek testimiz yoktu isim vermeyelim uzun zamandır ilgilenemediğimiz bir öğrenci portalımız vardı 9 yıllık bir domain ve 140 küsür bin kayıtlı sayfa.. Bir taliplisi çıktı bizde ilgilenmesini garanti etmek için 5000 tl gibi sembolik bir rakama hem domaini hem içeriği transfer ettik. Ve ilk hesapno.com gerçek testini sms ile hesapno.com üzerinden göndererek amatör bir girişimin satışıyla gerçekleştirmiş olduk :)

   Bunlar bizim için güzel anılar projede ciddi emek var en çok düşünce aşamasında... Herkese faydalı olması ve “bize” getirdiği gibi “size de” şans getirmesi ümidiyle..

   1. tebrikler gerçekten iyi düşünülmüş başarılı bir girişim inş. hedefinize ulaşırsınız. ben kayıt oldum çok güzel sizin de dediğiniz gibi bir yerde tam ödeme alacakken dur ibanım neydi falan diye düşünmektense karşımdaki insana xxx.hesapno.com adresinde benim bilgilerimi bulabilirsin buradan yap ödememi demek daha kolay ve güzel olur. başarılar

  2. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

   Aşağıda bir arkadaşımızında söylediği gibi kartvizitlere insanların kullanıcıadları.hesapno.com şeklinde güncel hesap bilgilerine müşterilerinin ulaşmasını sağlamaları için satır eklemeleri projenin gerçekten ciddi bir yere geldiğinin göstergesi olacaktır.

  3. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

   Son mesajlara verdiğimiz yanıtlar teknik bir sorundan ötürü silinmiş sanırız. Aşağıda bir arkadaşımız belirtmiş insanlar kartvizitlerine müşterilerinin ödeme yapabilmeleri için kullanıcıadı.hesapno.com şeklinde hesap bilgilerini satır olarak eklediklerinde proje büyük ölçüde ilerleme kaydetmiş olacak..

 6. Serkan Demir Serkan Demir

  Profesyonel işletmeler için çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Hesap numarası göndermek, vermek, almak, mesaj çekmek, yazmak zahmetinden kurtulacağız demektir. Bize işe hayatında daha fazla zaman kazandıracak bu projeyi yapan arkadaşlara teşekkür ederim.

  1. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

   Çok teşekkürler umarız düşünülenden daha faydalı olur..

  2. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

   Son mesajlara verdiğimiz yanıtlar teknik bir sorundan ötürü silinmiş sanırız.

   Benzer sıkıntıları yaşadığımızdan ötürü ihtiyaçtan doğan projenin herkese faydalı olmasını diliyoruz destekleriniz bizim için çok önemli.. Biz teşekkür ederiz..

 7. Musa Ünsal Musa Ünsal

  Güzel fikir ve faydalı bir uygulama. Kullanıcı bilgilerinin yayını varsayılan olarak pasif olur ve aktif-pasif durum üzerine biraz daha detaylı açıklama bulunabilir diye düşünüyorum. Başarılar dilerim.

  1. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

   Faydalı bulmanıza sevindik. Aktif-Pasiflik ile ilgili öneriniz ilginç ve değerlendirmeye değer..

  2. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

   Son mesajlara verdiğimiz yanıtlar teknik bir sorundan ötürü silinmiş sanırız.

   Aktif pasif konusu ilginç bir öneri değerlendirilecektir teşekkürler.

 8. Orhan Gönül Orhan Gönül

  Hesap No ismi ile TPE'ye yapılmış bir başvuru bile yokken, logolarında neden (r) işareti kullandıklarını gerçekten anlamadım. Bana çok kurumsal bir görünüm segilemedikleri gibi sitenin karakteri gereği bir gelir kurgusuna sahip olmadığını düşünüyorum. İşlevselliği konusunda herkesin değerlendirmesi farklı olacaktır ve elbette faydalı bir sistem olarak görenlerde olacaktır lakin bence sadece jenerik bir domain hakettiği tarzda bir yayına sahip olmuş. Yayın hayatında başarılar dilerim.

  1. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

   Sayın Gönül görüş ve iyi dilekleriniz için teşekkürler. Sizinde belirttiğiniz gibi henüz "Gelir kurgu ve endişesinde" olmayan ve mevcut haliyle kullanıcılarından herhangi bir ücret talep etmeyen bir proje için biraz erken bir çıkış olmuş sizinkisi diye düşünüyoruz. Şu an 2 banka ve 1 ödeme sistemiyle irtibat halindeyiz ortak bir çalışma içine girebilirsek proje kurumsallık konusunda en iyi cevabı vermiş olacaktır küçük şeylere takılmayın hazır ücretsiz bir hizmet alabiliyorken kayıt olun kullanın faydasını görmeye çalışın :) Soru ve sorunlarınızı [email protected] adresine çekinmeden gönderin..

  2. Murat Yilmaz Murat Yilmaz

   isim hakkının tescili konusu bir tarafa siteyi kuranların konumunu bilmeden kurumsallığı ön plana çıkarmak haksızlık olabilir. google, apple araba garajında çok amatörce başladı. her ikisinde de kurucuların aklıllarının ucunda şuanki maddi serveleri yoktur sanırım. evet hesapno.com u google ile kıyaslamak yanlış olabilir ama onlarca yıllık binlerce müşteriye hizmet vermiş yazılım firmalarının kurumsallıktan uzak olduğu ülkemizde yeni kuurlmuş bir web sitesi için kurumsallık, para döngüsü vb kriterleri ön plana çıkarmak ön yargı olabilir.

   1. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

    Murat bey çok güzel özetlemişsiniz güzel tespitler bunlar teşekkürler. Konumumuz İstanbul'dur :) Ekip eski proje yeni doğrudur fayda / kullanım dengesini yakalayabilirsek beraber bir yerlere varabileceğiz çok ilginç öneri ve teklifler geliyor kullanıcıların önerileri projeyi ciddi yönlendiriyor bugün Fatura Bilgisi ekleme sistemini adapte ettik webrazzi'den 2 kullanıcımızın yönlendirmesi doğrultusunda.. Yeni kullanıcılarda hemen kullanmaya başladı bu çok güzel birşey...

  3. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

   Son mesajlara verdiğimiz yanıtlar teknik bir sorundan ötürü silinmiş sanırız size de uzunca bir cevap yazmıştık.

   Kısaca 2 banka ve 2 ödeme sistemiyle görüşmelerimiz devam ediyor eğer bir anlaşma sağlarsak kurumsallık konusunda bu en iyi cevabı vermiş olacaktır. Küçük şeylere takılmayın hizmet sizden hiçbir ücret talep etmiyor girin kayıt olun kullanın fayda sağlamaya çalışın.. İyi dilek ve temennileriniz için teşekkürler..

 9. Murat Yilmaz Murat Yilmaz

  Şuan için site çok basit duruyor. insanların neden sitenizi ya da hizmetlerinizi kullanmaları gerketiğini daha güzel anlatmalısınız. freelance çalışanlar, web sitesi olmayanlar, web sitesi olmayan dernekler vb.

  -sitedeki her kullanıcı için "*hesapno123" gibi kolay hatırlanabilir tekil bir kod verilebilir.verilen kod ile sitede ve mobil uygulamada sorgulama yapılabilse. kodu paylaştığınız kişiler doğrudan hesap bilgilerine ulaşabilse

  -od kartvizit vb çok ufak mecralara eklenebilir. zamanla twitter facebook gibi bilinirlik artacaktır. bu sayede sitenizin biinirliği ve kullanılşı artacaktır.

  -web sitesi olmayan yardım kuruluşları ve dernekler sizin sayenizde reklam ve broşürlerinde sadece kodlarını "*hesapno123" yazarak tüm hesap bilgilerini paylaşabilirler

  güzel bir girişim başarılar diliyorum

  1. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

   Öneri ve eleştirileriniz için teşekkürler. Sitenin basit olması için çok uğraştık desek yeridir ama hizmetlerin güzel anlatılabilmesi konusunda tavsiyeniz önemli.

   - Sistem şu an sizinde bildiğiniz gibi kullanıcıadı.hesapno.com şeklinde size özel link oluşturuyor. Arama sistemi üzerinde halen çalışıyoruz yakın bir zamanda arama sistemi devreye girecek. Bu arama motorunda firma adından ve size vermiş olduğumuz kullanıcı adıyla arama yapılabilecek. Yani müşteriniz hesapno.com üzerinde kullanıcıadınız şeklinde yapacağı aramayla bilgilerinize ulaşabilecektir.

   - Son iki maddedeki öneriniz gerçekten çok başarılı ve projenin "tamam budur" diyeceği nokta olur. Biz kullanıcı adı olarak düşünmüştük ama size bir kod oluşturulması konusunda biraz düşünmek gerekiyor çünkü random oluşturulacak kodun hatırlanması zor olacaktır. Bir öneriniz varsa lütfen [email protected] adresine gönderiniz zevkle değerlendiririz.

   1. Murat Yilmaz Murat Yilmaz

    -Sitenin basitliğikullanılabilirlik için avantaj.

    -Rasgele bir kod yerine kullanıcıların kendi belirlediği kendisini ifade den (kullanıcı adları) daha iyi olacaktır. Dikkat çekmek istediğim "*hesapno123" ifadesindeki "*" gibi size özgü bir karakter belirleyip zamanla bilinirlik arttırmak ve insanların bu ifadeyi gördüğünde tawitter, facebook hesabı gibi insanlara hesap bilgileri bu imiş diyebilmek.

   2. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

    Murat bey son mesajınız atlanmış daha sonradan farkettik özel bir karakter belirlenmesi konusunu tartıştık güzel bir fikir olarak değerlendirdik ve numarayı ifade eden ve hesap numaralarını çağrıştırabilecek # karakterinin bizim için uygun olduğuna karar verdik #hesapno şeklinde. Bunun uygulanması konusunda çalışmalara başlayacağız konu hakkında farklı önerileri olanlar varsa duymak isteriz.

  2. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

   Son mesajlara verdiğimiz yanıtlar teknik bir sorundan ötürü silinmiş sanırız en uzun cevabı size yazmıştık..

   Kısaca basitlik konusu uzun süre araştırma ve çalışmalarımız sonunda tercihimizdi onun için bir başarı olarak alıyoruz amacına ulaşmış demektir. Ama hizmetlerin gerektiği kadar anlatılamadığı konusu dikkate değer bir tespit..

   Yazmış olduğunuz tüm maddeler gerçekten çok heyecan verici. Kartvizilerde kullanıcı.hesapno.com şeklinde kişilerin ödeme kabul ettikleri hesapların 3. kişilere sunulması gerçekten proje için çok büyük şeylerin gerçekleştirildiği anlamına gelir.

   Kullanıcılara random oluşturulan kodlar verirsek hatırlanması zor olur diye düşündük ve herkesin kendi erişim linkini kendinin oluşturmasını tercih ettik.

   Yakın zamanda arama motoru çalışmamız tamamlanacak ve site üzerinden kullanıcı adı ve firma ismiyle hesap numaralarına ulaşılır hale gelecektir. Yabancı projelere büyük ilgi gösteren ve boy boy televizyonda reklam parası vermişçesine yayınlayan medyanın yerli projelere destek vermesi çok önemli. Ama medyanın dikkate alması için önce kullanıcı desteği gerekiyor. Her öneri cümleniz büyük bir basamak sağlıyor bize..

   Anlatmak istediklerinizin tam anlaşılmadığını düşünüyorsanız zaman ayırıp bizimle [email protected] adresinden iletişime geçmenizi çok isteriz.

 10. Mevlüt Mevlüt

  Bence farklı bir proje. Bazı olumsuz eleştirel yorumlara karşı bende olumlu bir yorum yapmak istiyorum. Günümüzde artık çok fazla banka rekabeti var ve genç nüfus internet işlerine iyiden iyiye ısınıyor. Bankalar masrafları düşük tuttukça kişilerdeki hesaplarda aşırı artıyor. Bu tarz bir site bence bu iş için uygun olmuş diyebilirim. Sms kredisi için ödenecek ücret aylık kimseyi öldürmez, batırmaz. Eğer aktif olarak e-ticaret yapılıyor ise bence çok işe yarayacak bir proje diyebilirim.

  1. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

   Hem olumlu hem olumsuz eleştirilere ekip olarak baktığımızda webrazzi kullanıcısının gerçekten çok bilinçli olduğunu görüyoruz. Gerek buraya gerek mail adreslerimize gelen onca mail sayesinde ciddi beyin fırtınası yapıyor, pekçok fonksiyonu değiştiriyor, geliştiriyoruz.

   Proje kullanıcı sayesinde kurumsal bazı firmalarla masaya oturabilecek, isteklerde bulunabilecek güce sahip olacaktır. Bu firmalarla yaptığımız ortak çalışmalar sayesinde kullanıcı faydalı ve alternatif hizmetlere sahip olacaktır.

   Dönüşler gerçekten beklediğimizin çok üstünde projede görünmeyen bir yere kocaman sanal bir nazar boncuğu koyduk hem projeyi hem sizi korusun :)

 11. Melih Gümüşçay Melih Gümüşçay

  Bence de değişik ve hoş bir fikir. Maliyetine ve ücretsiz/indirimli kartvizit bastırma(ve bunlara abc.hesapno.com adresini otomatik ekleme) iyi bir fikir olabilir. firma bilgileri ve kategorileri yaratılıp firma rehberine doğru yayılabilir şirket belki. Yayılmak için ellerinde crm veya erp çözümleri varsa bunları da müşterilerine ücretsiz sunabilirler. En ileri aşamada(belki hayal) Üye şirketler birbirlerine bu sistem aracılığı ile para göndermeden mahsuplaşabilirler banka komisyonu olmaz vb.

  1. Hesapno.com Ekibi Hesapno.com Ekibi

   Gerçekten çok enteresan fikirler geliyor. Önerilerinizin üstünden şöyle bir geçmek gerekirse kartvizit ve crm / erp çözümleri konusunda hizmet veren firmalara burdan sesleniyoruz ortak bir çalışmayla kullanıcılara bu hizmetleri verip 3lü kazan kazan kazan ortamı oluşturabilmek mümkün. Bizim kısa vadede kesinlikle bir kar beklentimiz yok sistem kullanıldıkça zaten; kullanıcılarına indirimli ürün ve hizmetler sunan indirim siteleri gibi hem kendi hem kullanıcısı kazanan bir sisteme dönüştürme amacındayız.

   Rehber konusuna gelince 2 yıldır yayında olan başka bir projemizde 600 bine yakın firma ve şahıs bilgisine sahip rehbervari bir yapımız var. Henüz iki site arasında geçiş sağlamadık hesapno.com'u bir süre kendi kanallarıyla üye sağlaması konusunda farklı bir kulvarda tutuyoruz. Ama burada da kategorisel bir yapı kurmak fikri geçrekten düşünmeye değer..

   Son olarak sunduğunuz öneri gerçekten projenin ucunun ne kadar açık olduğunu bize bir kez daha hatırlattı ve buradan ekip arkadaşlarımıza bu tür fikirleri neden üretemedikleri konusunda sitem ediyoruz :)

   Duvarımızda asılı duran şu yazıyı sizinle paylaşalım "Hayallerinin Peşinden Koş, Bir Gün Mutlaka Yorulacaklardır.."

 12. Serkan Hacıömeroğlu Serkan Hacıömeroğlu

  Artık yeni dönemle birlikte ödeme sistemleri de önem kazanıyor. hesapno güzel bir gelişme.Bunun yanısıra firma,stkve kobilerin derdi olan tahsilat ve aidat toplama içinse yeni bir sistem gelişti online tahsilat sistemi Netahsilat.

  Umarım teknoloji ödeme sistemlerinde çok daha kolaylıklar sağlar...

  1. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

   Projenizde başarılar diliyoruz, son cümlenizdeki temenniye aynen katılıyoruz.

 13. Neredeyse tüm yorumları ve hesapno ekibinin cevaplarını okudum.

  Bu proje bu aşamada batmaz ama projenin seyri konusunda büyük eksikler var ve bunlar benim için bu projeyi güvenilmez kılıyor.

  Kullanım koşulları ise gerçekten bunu destekler halde.

  3- www.hesapno.com web sitesi kişiseldir, devredilemez ya da satılamaz.

  Kurumsal değiller ve karşımızdakilerin kim oldğunu bilmiyoruz. Muhattabınız deneysel amaçlı bir proje başlatmış sarı çizmeli mehmet ağa.

  Yorumları ile projenin nereye gidebileceği ön görüleride harika. Bakın çok basit bir projeyi nereye götürdüler buna hesapno ' nun sahibi bile şaşırmış durumda.

  Bu projeden birşey olur diyemem ne olacağını kendileride bilmiyor. Bu yüzden olmaz diyemiyorum ne olacağını belli değil.

  Hiç kimse arkasında kimin olduğunu bilmediği bir projeyi sitesine özellikle ciddi kuruluşlar entegre etmez. Önce kim olduğunuzu yerinizi yurdunuzu bir söyleyin bakalım.

  1. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

   Sayın wime77, yorumları okumak için vakit ayırmanıza teşekkür ederiz. Webrazzi okuyucuları ve bizlerde şuan sizin kim olduğunuzu bilmiyoruz ne bir isim ne de tıklanabilecek websiteniz mevcut ama bizim için her kullanıcının yorumu önemli diyip yanıt veriyoruz.

   Öncelikle bir projenin kullanılması için illa bir kurum tarafından mı yapılması gerekiyor? Milyonlarca blog ve hizmet veren siteyi kullanmadan önce bunu sorguluyor musunuz? Zaten açık ve bilindiği zaman bile zararsız olan hesap bilgilerinin bir yerde toplanması için ekstra bir kurumsallık mı gerekiyor? Herhangi bir sitenin halka açık olan Ödeme Bilgilerimiz sayfasından daha mı güvensiz projemiz?

   Kaldı ki HesapNo.com 2012 yılının muhasebesel kapanışı dolayısıyla şirketleşme adımını 2013 yılının başında atacaktır sabreden biziz ama bu aşırı kurumsallaşma merakı ve heyacanı olan kullanıcılarımıza ne oluyor anlamış değiliz..

   Kullanım koşullarının 3. maddesini sanki bir açık bulmuş gibi buraya copy paste yapmanızı da tam anlayamadık henüz şirketleşme gerçekleşmediği için bunu açıkça sözleşmede belirtmişiz buda gayet doğal.

   Açıkcası ilk cümlesinden son cümlesine kadar projenin hiçbir fonksiyonu hakkında düşüncesini belirtmeden bileylenmiş bir şekilde tavır sergileyen yorumunuza anlam veremedik ve karşımızda ne ismi ne web adresi nede yerini yurdunu bilmediğimiz sizin tabirinizle "sarı çizmeli mehmet ağa" kullanıcıya cevap vermeyi yine de uygun gördük.

   Her ne olursa olsun zaman ayırarak eleştirisel yaklaşımda bulunmanızdan ötürü bize kurumsallaşma planlarımız konusunda kullanıcılara açıklık getirme fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederiz..

 14. Suha Onay Suha Onay

  Merhaba,

  2 önerim olacak.

  * 2 farklı alan adının aynı banka hesapları üzerinden kullanılabilmesi. Markam ve şirket ismim için 2 ayrı hesap ama aynı banka hesapları mevcut.

  * Nasıl twitter bilgilerini web sayfamda iframe ile yayınlayabiliyorsam web sayfalarımda da hesapno iframe ini kullanarak hesap numaralarımı yayınlamak isterim. Bir yerden değiştirince her yerden değişir.

  Uzun zamandan beri en çok yorum yapılan haberlerin başında. Demekki insanlar ilgileniyor.

  Başarılar.

  1. Suha Onay Suha Onay

   iFrame varmış zaten. Kusura bakmayın. İlk önerim geçerli halen. 2. öneri yerine ise şunu önerebilirim. Eğer yoksa (ben göremedim) banka hesaplarını isteğe göre sıralayabilme imkanı iyi olur.

   Ayrıca daha zor olmakla birlikte mümkün. Çoğu banka için hesap ve şube biliniyor ise iban de bulunabiliyor. Bunu üretecek script ile hesap eklerken önerebilirsiniz bilmeyenlere.

   1. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

    Sayın Suha Onay, öneri ve iyi dilekleriniz için teşekkür ederiz. Sistemin mevcut fonksiyonlarının kullanıcılara belirtilmesi konusunda bazı eksikliklerimiz olduğu ortaya çıkıyor. Biz temel işlevimiz olan hesap bilgilerinin bir yerde toplanması fikrini öne çıkarıp kullanıcıların zamanla diğer fonksiyonları farkedip kullanacağını düşünmüştük fakat bu konuda tekrar bir beyin fırtınası yapmamız gerekiyor gibi geçte olsa görmüşsünüz ama dikkat etmeyen kullanıcılarımız da olacaktır.

    Gerçekten bizde hesap bilgilerinizin kendi sayfanızda otomatik olarak gösterilmesini sağlayan fonksiyonumuzun mutlak fayda getireceğini düşünüyoruz.

    Bankaların sıralanması konusunda ciddi tartışmalar yaptık. Herkes farklı şeyler söyledi, tercih edilen banka önde olsun, TL hesapları önde olsun, harf sırasına göre olsun vs vs şeklinde pekçok fikir öne çıktı bizde işin içinden çıkamadık ve otomatik olarak harf sırasıyla yayınlamayı uygun gördük. Kullanıcı tercihine göre banka sıralaması önerinizi not aldık tekrar değerlendireceğiz.

    Sitemde şu an IBAN kontrolü var. Numara doğru girilmediğinde uyarı veriyor. Aynı şekilde bir IBAN numarasının daha önce girilip girilmediği konusunda da kontrol var sanırız bunu kastediyorsunuz birden fazla markanız için hesap numarası ekleme diyerekten? IBAN'ın daha önce girilip girilmediğini kontrol etmemiz şart ama bize [email protected] adresinden ulaşırsanız sizin için manuel olarak IBAN numaranızı birden fazla hesabınıza ekleyebiliriz.

    Bir diğer öneriniz olan kullanıcıların IBAN numarasını öğrenebilmeleri için çalışmalarımız devam ediyor planlarımız arasında.

    Vakit ayırdığınız için teşekkür ederiz projenin faydalı olması ümidiyle..

 15. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

  Üzerimizdeki yoğun baskılar sonucu modaya uymak zorunda kaldık;

  http://www.facebook.com/hesapnocom

  https://twitter.com/hesapnocom

  "Az Önce" yayına almış olduğumuz facebook ve twitter sayfalarımıza "Az Sonra" kayıtlarınızı bekliyoruz :)

 16. Western Western

  Ucuz bir girişim. Hakkında da yazdıklarına bakın:

  "Temelinde kullanılan HTML5, CS3 ve Jquery kütüphaneleri sayesinde hem bilgisayardan hem mobil cihazlardan tasarım pratikliği bozulmadan görüntülenebilir."

  Hedef kitlesi frontend developerlar heralde.

  İnşallah başarılı olurlar.

  1. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

   Proje belli başlı bazı fonksiyonları gerçekleştirmeyi vaad ediyor sayın "Western" Çok basit insanlar hesaplarınıza tek bir alandan temiz ve pratik bir şekilde ulaşacak.! Burada vaad edilen fonksiyonlarla ilgili şu çalışıyor bunda sıkıntı var yada şurası eksik olmuş şeklindeki kaba da olsa sert de olsa her eleştirinin başımız üstünde yeri var fakat bu tür eleştirilerin sığlıktan öte kime ne fayda sağlayacağını biz anlamıyoruz.

   Yine de vakit ayırıp yorum yaptığınız için teşekkür ederiz, faydalı olabilecek eleştirilerinizi bekliyoruz.

 17. Hesapno.com Hesapno.com

  Proje belli başlı bazı fonksiyonları gerçekleştirmeyi vaad ediyor sayın Western Çok basit insanlar hesaplarınıza tek bir alandan temiz bir şekilde ulaşıyor burada vaad edilen fonksiyonlarla ilgili şu çalışıyor bu çalışmıyor yada şurası eksik olmuş şeklindeki kaba da olsa sert de olsa her eleştiri başımızın üstüne fakat bu tür yapılan eleştirilerin maksadını ve kime ne fayda sağlayacağını biz anlamıyoruz çok sığ geliyor.

  Yine de vakit ayırıp yorum yaptığınız için teşekkür ederiz faydalı olabilecek eleştirilerinizi bekliyoruz.

 18. Gerçekten çok başarılı bir projeye imza atmışsınız. Tebrik ederim

  1. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

   Teşekkürler Ali bey faydalı olması ümidiyle..

 19. Mizah Türk Mizah Türk

  Açıkçası BKM reklamlara başladıktan sonra ya bu işte para var galiba, bi de biz mi açsak şeklin düşünüldüğü hissini veriyor.

  Zira domain daha 03 ekim 2012'de reglenmiş. Pınar beyaz reklamında ki gibi ben buldum ben buldum, denilecek bir site değil. Direk BKM olayından esinlenerek girişilmiş birşey.

  Açıkçası bu tür durumlarda çok ça ilk akla gelinen fikirlerle ve üzerinde uzuncaaa bir plan yapılmadan sitenin hemen kodlanmasına başlanıp, bu sürede de bankalarla anlaşma yapılmaya çalışılılarak hizmete başlatılır.

  Ama cidden Evren arkadaşımıza katılıyorum, fazla bir masraf etmediyseniz boşa uğraşmayın.

  1. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

   BKM Express ile ne bir alakamız var ne de ondan birşeyler esinlendik. BKM ileride ortak çalışıp kullanıcılara birlikte hizmet verebileceğimiz bir sisteme sahip. Projeyi hiç incelemeden bir yorum yapmışsınız sanırız.

   Hesapno.com domaini son anda farkedilip alınmıştır ve bize göre çok daha akılda kalıcı ve jenerik bir domain oldu. Ekim ayında başlayıp bu projedeki spekleri belirleyip üstüne birde kodlama yaparak son testleriyle birlikte hazır hale getirebilmeyi başarmak için 100 kişilik bir ekibe ve bir o kadarda testera sahip olsanız yine de biter mi acaba diye bir kere daha düşünmek gerekir..

   Bazı şeyler görüldüğü kadar kolay ortaya çıkmıyor maalesef, yine projedeki hiçbir fonksiyondan bahsetmeden yada onlardan hiçbirini kritik etmeden yapılan bir eleştiri üstelik projenin ne yaptığı neye hizmet ettiği hiç anlaşılmamış..

   Fazla masraf etmeyin, boşa uğraşmayın gibi yorumları yapan arkadaşların daha sonra bu sayfaya döndüklerinde iyi ki yazarken adımı soyadımı kullanmamışım demeleri için gereken her çabayı sarfedeceğimize emin olabilirsiniz :) Aşağıda öngörme becerisi ile ilgili bir örneği sizlerle paylaşmak istedik;

   "Televizyon en geç altı ay içinde piyasadan silinecektir. insanlar her akşam böyle bir kutuya bakmak istemez." Daryik F. Zanuck - Twenty Century Fox'un Başkanı - 1944

 20. Girişimcilik meselesi memleket meselesi, yurdumuz projelerine destek olalım birlik olalım güçlü olalım falan eyvallah. İnananın sabahtan beri inceliyorum acaba iş fikrini mi anlamadım diyorum ama yok. Ne teknik olarak ne fikir olarak bir yenilik, bir güzellik, bir işi kolaylaştırmak yok gibi. Çok sığ ve sıradan bir fikir gibi geliyor. Pozitif yaklaşayım diyorum ama inanın elle tutulur birşey bulamadım.

  Onun haricinde de webrazzinin ücretli reklam haber yaptığına dair ciddi düşüncelerim var.

  1. Webrazzi'de ücretli haber yapmıyoruz, bunu kaç kere daha tekrarlayabiliriz bilemiyorım.

   Siz beğenmemiş olabilirsiniz bu gayet normal. Ama yorumlarda da görebileceğiniz gibi fikir olarak güzel bir fikir ve oldukça ilgi gördü girişim.

   1. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

    "Ne teknik olarak ne fikir olarak bir yenilik, bir güzellik, bir işi kolaylaştırmak yok gibi" şeklinde yazmışsınız yorumları çok kötü de olsa cevapsız bırakmayalım dedik ama bazen hakikaten yazacak birşey bulamıyoruz.

    Tahir bey fikir yenidir daha önce böyle bir girişim yapılmadı, güzellik konusu görecelidir onun kararını biz veremeyiz, en çok bu son cümleye anlam veremiyoruz yani hesaplarınızın tek tuşla müşterinize sms yada email ile gönderilmesi, kullanıcı.hesapno.com şeklinde bir link vererek hesaplarınıza ulaşılması hiç mi kolaylık sağlamıyor hiç mi bir firmadan ödeme almadınız bu hesap numarası IBAN vs. pek çok insana sorun olmuştur bu konuda kolaylık sağladığımızı düşünüyoruz biz ve pekçok kullanıcımız toplu hayal mi görüyoruz?

    Ali bey'in yanıtladığı konuya hiç girmeye bile gerek yok kendisi gerekli cevabı vermiştir eminim siz de bunun doğru olmadığını biliyor ve herkesten fazla webrazzi okuyorsunuzdur.

    Zaman ayırıp yorum yaptığınız için teşekkürler Tahir bey biraz daha sistemin işleyişiyle ilgili ne gibi öneri ve eleştirileriniz var onları alabilirsek çok daha faydalı olacaktır bir şeyin küllüyatla çok iyi ya da kötü olması mümkün değildir isteyen illa ki bir iyi ya da kötü taraf bulabilir.

 21. Fikir oldukça başarılı ancak bilinirliğinin artması gerekiyor kanımca.

  1. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

   Sistemi beğenmenize sevindik bilininirliği artarsa çok faydalı olacağına bizde katılıyoruz. Şu an için yüksek bütçeli reklam çalışması yapamıyoruz bir süre hizmeti kullananlar otomatikman sistemin reklamını yapıyor olacak, vereceğiniz destek bu dönemde proje için çok önemli.. Facebook ya da Twitter'da tüm arkadaşlarınızla yapacağınız paylaşım projenin yayılmasına çok büyük katkı sağlayacaktır.

   Sistemin daha iyi anlaşılması konusunda aldığımız öneriler doğrultusunda 1-2 dakikalık kısa bir animasyon hazırlatıyoruz. Bununla sistemin biraz daha anlaşılır olacağını umuyoruz. Animasyon çalışması bittiğinde webrazzi okuyucularıyla da paylaşacağız.

 22. Faruk Yel Faruk Yel

  Başarılı bir proje olmuş, tebrik ederim. Hayatı kolaylaştıran her projenin tutacağına inanırım. Projeniz, iş hayatında güzel bir yere odaklanarak zaman kazandıracak gibi gözüküyor.

  HesapNo sayfaları için bir öneri de ben vermek isterim. Sayfalara "Ödeme Bildirimi" butonu koyulabilir. Ödeme yapıldıktan sonra, ödeme bildirim formu kullanılarak karşı tarafa haber verilebilir.

  1. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

   Faruk bey yazmış olduğunuz ilk paragraf projenin bam telidir çok güzel tespitler bunlar.

   Ödeme bildirimi fonksyionu gerçekten çok mantıklı sonuçta havale yada eft yapıldığında bankanın uyarı sistemini kullanmadığınız sürece hesabınıza girmeden ödeme alıp almadığınızı öğrenemiyorsunuz. Yukarıda bir kullanıcımız diğer kullanıcılardan aldığımız önerileri mantıklı bulup (Fatura Bilgileri girme fonksiyonu gibi) bazı fonksiyonları ekleyip sistemi geliştirmemizi eleştirdi ama buda üstünde durulabilecek gerçekten mantıklı bir fonksiyon.

   Teşekkürler Faruk bey bu öneriniz ekip içinde değerlendirilecek ve gözden kaçan bir negatif kısım bulunmadığı taktirde sisteme entegre edilecektir.

 23. Servet Kampet Servet Kampet

  Müşterilerimiz de bizlerde bir yere ödeme yapmak istersek bizim çalıştığımız bankadan yapmak istiyoruz çünkü eft fiyatları her geçen gün daha pahalılaşıyor. Tabi dolayısıyla bütümn bankalarla çalışmak mecburiyetinde kalıyoruz her yerde para oluyor parça parça ama bu hesapno.com ile bütün paralar bi arada olması bir yerde görüntülenecek olması çok hoş bence.

  1. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

   Sayın Servet Kampet, çok çok ilerideki amaç ve planlarımız bu yönde yani HesapNo'nun para transferinde kullanılması. Şu an için böyle bir hizmet vermiyoruz yanlış anlaşılmalar olmaması adına açıklama yapmak ihtiyacı hissettik.

   Sistemin para transferinde kullanılabilmesi için bazı mevzuatların ve altyapının uygun olması gerekiyor biz 2013 yılı içerisinde kısa vadede BKM Ekpsress, Paypal, iPara, MikroÖdeme, PaytoGo gibi firmalarla ortak bir çalışma içerisine girerek kullanıcılarımızın HesapNo sayfasından alternatif mevcut tüm ödeme sistemleriyle ödeme alabilmesini sağlamak istiyoruz. Oluşacak olan rekabet ortamında kullanıcılarımıza uygun taksit oranı, düşük maliyetler ve fırsatlar sağlamak amacındayız.

   Tabi tüm bunların gerçekleşebilmesi için belli bir kullanıcı gücüne sahip olmamız gerekiyor bu yüzden adım adım ilerliyoruz. Özellikle Webrazzi'de haber olduktan sonra projeye yoğun bir ilgi gösterdi kullanıcılar ve şu an 2000'in üzerinde hesap numarası sisteme girilmiş durumda yani Webrazzi ile kayıt sayımız ikiye katlandı diyebiliriz.

   Kullanıcılar sistemi kullandıkça ve diğer firmalara ödeme hesaplarını gönderdikçe otomatik olarak sistemin reklamını yapmış oluyorlar ve bir (iyi huylu) virüs gibi yayılarak o firmaların da sistemi kullanmasına neden olabileceklerdir. Tüm bunlar gerçekleşirse eğer yukarıda da bahsettiğimiz gibi kullanıcılarımızın ödeme konusunda çok uygun hizmetler alabilmesi için rekabet ortamı oluşturmuş olacağız böylelikle dönüş yine size olacaktır.

 24. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

  DUYURU:

  kullanıcıadı.hesapno.com şeklinde oluşturulan alt domainlerin kullanılmasını sağlamak adına 26.12.2012 tarihinden itibaren 7 gün içerisinde en az 1 hesap bilgisi eklemeyen kullanıcıların üyelikleri otomatik olarak silinecektir. Kullanıcılarımızdan aldığımız yoğun şikatler doğrultusunda almış olduğumuz bu kararı anlayışla karşılayacağınızı umuyoruz.

  Daha önce üye olmuş ve olacak olan tüm Webrazzi okuyucularına saygıyla duyurulur.

 25. Güzel ve yerinde bir proje olmuş, tebrik ederim.

  1. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

   Teşekkürler İsmail bey özellikle sizin gibi bloggerların desteği çok önemli..

 26. Emir Aslan Emir Aslan

  bence akıllı bir çalışma olmuş tamamen zamana karşı yarışılan günümüzde insanlara zaman kazandırır

  1. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

   Emir bey güzel bir özetleme olmuş, çok teşekkürler..

 27. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

  www.banadersanlat.com'un sahibi Murat YILMAZ'ın Webrazzi sayfasından önerisi üzerine HesapNo.com üyeliklerine özel Numara anlamını taşıyan # karakterini eklemeyi uygun gördük.

  Bu tarihten itibaren #kullanıcıadı ya da [#kullanıcıadı] şeklinde hesap numaralarınızın bir araya geldiği hesap kullanıcı adınızı tanımlayabilirsiniz. Markalaşma adına ufak da olsa bir adım olacağını düşündük.

 28. Ateş Albayrak Ateş Albayrak

  İnternet sektöründe son zamanlarda gördüğüm en basit ve bir o kadar da işlevsel proje. Genişletip zenginleştirilmeye çok müsait sadece 10 dakikada 10 tane gelir modeli belirdi kafamda. Fikri gerçekten ihtiyaçları düşünerek insanlara faydalı olsun diye yaptığınıza eminim ama bir yerlere getirip iyi bir gelir elde edemezseniz gerçekten çok yazık edersiniz. Gerçi para kazanacağım diye projelerini mahveden pek çok girişimci örneğiyle dolu bu sektör ama akıllı hamlelerle başarıyı yakalayabileceğinizi düşünüyorum.

  Tebrik ederim gerçekten güzel bir noktadan yakalamışsınız projenizin devamlılığını dilerim.

  1. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

   Ateş bey bizde 10 tane olmasa da :) bazı gelir modelleri belirledik. Ama bunları konuşmak, düşünmek için erken olduğunu düşünüyoruz. Şu an elimizden geldiğince mesaimiz oldukça hizmet vermeye çalışıyoruz. Dönüşler gerçekten beklentimizin çok üstünde oldu. İnsanlar üye olup oluşturdukları hesapları sitelerine eklemeye başladılar bile.

   2013 yılında bazı anlaşmalara imza atmayı hedefliyoruz ilk 2 tanesinin bir aksilik çıkmazsa Ocak ayında gerçekleşmesi için planlamasını yaptık. Halen daha geri bildirimlerinizle projeyi geliştiriyoruz mesajlarınız proje için çok önemli.

 29. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

  İsa Arslan adlı kullanıcımızdan gelen Bahis Siteleri hesaplarının sisteme eklenebilmesi önerisi değerlendirilmiş ve uygun görülmüş olup bugün itibariyle sisteme dahil edilmiştir.

  Bu tarihten itibaren Tuttur, SüperBahis, Nesine, Birebin, Misli, Bilyoner hesap numaralarınızı sisteme ekleyebilirsiniz.

  Kullanıcılardan gelen geri bildirimlerin ne kadar önemli olduğunu gerçeği bir kez daha ortaya çıkmış oluyor. Destek veren tüm kullanıcılarımıza ve bu fırsatı veren Webrazzi ekibine teşekkür ediyor, herkesin yeni yılını şimdiden kutluyoruz. 2013 Yılında Hesaplarınızın Bol Parayla Dolması Dileğiyle :)

 30. Mertcan Doğan Mertcan Doğan

  Bütün yorumları okudum. Projeyi beğenmeyenler , yerenler , laga-luga yapanlar , kötüleyenler hacı amacınız ne? Sistem alt tarafı üyenin banka hesap noları bir subdomiande hizmete sunuyor. Bence başarılı bir proje.Bu tutmaz etmez şöyle olur böyle olur demenin anlamı ne? tutmaz dediğin nedir onu da çözemedim. Adamlar sanki eticaret sistemi kurmuş da tutmaz etmez diyorsunuz alt tarafı temel düzeyde sistemde bilgi tutuyor. Bu kadar at gözlüğüyle bakmayın sizin yüzünüzden adam gibi proje çıkmıyor bu ülkede.

  hesap no ekibine başarılar diliyorum inşallah sapıtmadan bu işten iyi paralar kazanırlar daha farklı projeler ile de hizmet verirler.

  1. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

   Genel anlamda aldığımız tepkiler çok çok iyi hatta beklediğimizin çok üstünde.. Arada tabi ki eleştiriler oldu ama bunlar çıkışta karşılacağımızı öngördüklerimizden çok azdı. Mail adresimize gelen öneri, temenni ve tebrikler gerçekten bizi çok mennun etti.

   Belki bazı kullanıcılarımız bir gelir modeli oluşturup işin devamlılığını sağlamamız konusunda şüpheye düştükleri için bu tarz yorum yapmış olabilirler burdan belirtmek istiyoruz ki finansal anlamda bir sıkıntımız yok gelir modeli tabi ki düşündük ama şu an için bunları düşünmek için erken.

   İyi temennileriniz için teşekkür ederiz umarız size de faydalı olur..

 31. Gökhan Özfırıncı Gökhan Özfırıncı

  Merhaba Arkadaşlar,

  Öncelikle girişiminizi oldukça başarılı buldum, kutlarım. Benim üye olmadan önceki çekincem public bir ortamda şirket hesap bilgilerimin - fatura bilgilerimin olmasıydı ve daha sonra bu konuda da kendimi ikna ettim. Bir şirket ve birden fazla işletme sahibi biri olarak şunu söylemek istiyorum ki benim gerçekten işimi kolaylaştıran bir yapı oluşturmuşsunuz dolayısıyla saçma sapan yorumlar da sizi etkilemez umarım.

  Ayrıca site bence şu haliyle bile kazanç sağlayabilecek bir yapıya sahip. Bunu anlamak neden zor? Bunu anlayamayan kişiler neden webrazzi okurlar? Bu memlekette neden ' Meyve veren ağaç taşlanır ' diye bir atasözü var? Bunlar da sizden cevap beklediğim konular:)

  Başarılar

  1. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

   İnanılmaz haber halen yorum almaya devam ediyor webrazzi'de çıkan haberimizin linkini paylaşmak için sayfaya girdik ve güzel yorumunuzla karşılaştık öncelikle teşekkürler.. (Bu arada webrazzi ekibinin bir projeyle ilgili yorum geldiğinde projede ilgili kişilerin mail ile otomatik bilgilendirilmesi konusunda bir çalışma yapmasının çok faydalı olacağı kanaatindeyiz)

   Bilgilerin yayınlanması konusunda çekinceleri olan kullanıcılar için "Şifreli Erişim Sistemini" oluşturmuştuk sadece siz ve sayfaya giriş şifresini paylaştığınız kişiler hesaplarınıza ve bilgilerinize erişebiliyor bu sayede. Ama sizin de söylediğiniz gibi bu bilgilerin birisi tarafından bilinmesinin teknik anlamda hiçbir zararı yok.

   Proje kendini kanıtladıkça olumsuz düşünen kullanıcıların fikirlerinin değişeceğini umuyoruz. Sadece biraz zaman vermek gerekiyor. Meyve veren ağacın taşlandığı maalesef çok doğru bir kavram insanlar siz bir başarı sağlamadan çok zor kabulleniyorlar bazı şeyleri.

   Proje 1 hafta kadar önce düşük bütçeli bir yatırım aldı bizim uzun bir süre belli masraflarımızı karşılayacak ve bize nefes aldıracaktır. Ayrıca bir kurumdan ofis ve ekipman desteği talebi geldi. Bunların tamamını şubat sonuna kadar netleştirip webrazzi ekibiyle paylaşarak bu güzel gelişmenin tüm kullanıcılar tarafından bilinmesini ve yeni yılda çok daha iyi bir hizmet alacaklarını müjdelemeyi planlıyoruz.

 32. Musa Kisa Musa Kisa

  Hesapno.com hem bireysel, hem şirket olarak kullanıcıya çok pratik bir çözüm sunuyor.

  Telefonda IBANın neydi? şu banka var mıydı sende? sorularına ve "amma uzun fatura bilgin varmış" sözüne cevap olarak mmmm.hesapno.com adresinden bakabilirsin diyerek zamandan inanılmaz tasarruf sağlıyor. Kazanç kapıları ne olur ucu çok açık bir proje ama bu sade haliyle de belli ki bir çok kişiye şuan yarar sağlıyor.

  Tutmaz, olmaz yerine bu site şu şekilde daha verimli olur yada kullanıcıya bu şekilde tanıtılması gerekir tarzı yorumlar herkes için daha kaliteli bir ortam sağlayacaktır.

 33. Hesapno Ekibi Hesapno Ekibi

  İnanılmaz yoğun görüşme ve çalışmaların olduğu bir dönemden çıktık. Ocak ayında sevgili Musa Kısa projeye %15'i karşılığında bir miktar yatırım yaptı ve yarı zamanlı dahil oldu. Yatırım görüşmelerimiz bir koldan halen devam ettiği için rakam konusunda bir açıklama yapmak istemiyoruz. Arada dostluğun ve network katkısının da olduğu için çok yüksek olmadığını 5 haneli bir rakam olduğunu belirtebiliriz. Yıllardır organizasyon sektöründe hizmet veren Musa Bey'in Network'ünden yararlandığımızı belirtebiliriz.

  Proje kurucusu sayın Erhan Harputlu ile 13 yıldan fazla bir süredir dostluğu olmasına rağmen projeden Webrazzi haberi olarak okuyup haberdar olarak bu yatırım olayının gerçekleşmesine vesile olan Webrazzi'ye teşekkür ediyoruz.

  Yine Webrazzi haberi ile haberdar olan ve şu an için adının açıklanmasını istemeyen bir vakıf-kurum projeye karşılıksız ofis ve altyapı desteği vererek yine bizlerden ciddi bir maliyeti almış durumda.

  Webrazzi'ye bir konuda daha teşekkür etmek istiyoruz Bifikrinmivar yarışmasına projemizi referans olarak göndererek televizyonda geniş kitlelere projenin tanıtılması konusunda yardımcı olmuştur. Sunum ve tanıtımda yine Musa Bey'den faydalanacağımızı belirtmek istiyoruz :)