Üç milyona yakın yeni kullanıcı kazanan Feedly, mobil uygulamalarını güncelledi

Üç milyona yakın yeni kullanıcı kazanan Feedly, mobil uygulamalarını güncelledi

Google'ın Google Reader'ı kapatacağını açıklamasının ardından oldukça dikkat çeken ve bununla da kalmayıp oldukça kısa bir sürede milyonlarca yeni kullanıcı kazanan Feedly'yi, Google Reader alternatiflerini kaleme aldığımız yazımızda sizlere tanıtmıştık.

Her ne kadar başka önemli şirketler de Google Reader alternatifi yaratacağını duyursa da (örneğin Digg) Google'ın bu kararından sonra en büyük yükselişi kuşkusuz Feedly yaşadı. Bu arada Feedly Kurucu Ortağı Cyril Moutran ile henüz geçen hafta gerçekleştirdiğimiz röportajı buradan okuyabilirsiniz. Röportajı hatırlayan ya da az önce sizlerle paylaşmamızın üzerine okuyanlar; Cyril'in, Feedly'nin iOS ve Android platformları için mobil uygulamalarının güncelleneceği mesajını anımsarlar.

Röportajın üzerinden çok geçmeden Feedly, resmi blogundan yayınladığı açıklamayla iPhone, iPod, iPad, Android ve Android Tablet uygulamalarını güncellediğini duyurdu.

Ayrıca Google Reader'ın kapanacağının açıklanmasının ardından oldukça yoğun bir dönem geçirdiğini açıklayan şirket, bu sürede 3 milyona yakın yeni kullanıcı kazanmış.

productivity-iphone-feedly

Feedly'nin yenilenen mobil uygulamalarına baktığımızda daha iyi bir arama ve keşfetme deneyimi ile daha kolay paylaşım yapılabilme konularına ağırlık verildiğini görüyoruz.

Feedly'nin yeni arama ve keşfetme modülü sayesinde 50 milyonun üzerinde haberi tarayarak sonuçları mobil cihazınızda görebiliyorsunuz. Ayrıca arama algoritmasının kullanıcıların arama deneyimleri sonucu kendini iyileştiren bir yapıda olduğunu da paylaşalım.

Uygulama güncellemeleri ile ilgili konuşulabilecek diğer konular da okunabilirlik ve paylaşım kolaylıkları. Örneğin yeni güncelleme ile birlikte Must Reads/Mutlaka Okunmalı adında bir bölüm Feedly'ye eklenmiş durumda ve böylelikle kaçırmamanız gereken kaynakları daha kolay bir şekilde kontrol edebiliyorsunuz. Paylaşım için ise Google+, Pocket ve Buffer destekleri de artık Feedly bünyesinde bulunuyor. Bunların haricinde dilediğiniz paylaşım seçeneğini öne çıkararak daha kolay erişmeniz de mümkün.

feedly-browser-mobile-screen-shot

Bu arada Webrazzi olarak Feedly'nin Android uygulamasının beta sürümünü geçtiğimiz hafta içinde deneme fırsatı bulduk. Değişikliklerin çok büyük bir farka yol açmadığını söylemekle beraber Feedly'nin RSS dünyasına alternatif olmanın ötesinde önemli bir oyuncu da olabileceğinin sinyallerini, güncellenen mobil uygulamalarından aldığımızı söyleyebiliriz. Kısa bir süre önce tarayıcı eklentilerini de güncelleyen şirket, mobil tarafta da bu güncellemeler ile artık daha güçlü bir platform olmayı başarmış durumda.

Feedly'nin bu güncellemeler ile basit bir RSS okuyucudan çok daha fazlasını olmak istediği oldukça açık. Bakalım şirket ilerleyen dönemlerde bu agresif gidişini sürdürebilecek mi?

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.