Memurfoni de kapanan grup alışveriş siteleri arasında yerini aldı

Memurfoni de kapanan grup alışveriş siteleri arasında yerini aldı

memurfoniMemurlar.net'in hayata geçirdiği bir girişim olan Memurfoni de gerekçeli bir kararla kepenkleri indiren grup alışveriş siteleri arasına eklendi. Memurfoni.com'da açıklanan ve aldığımız bilgilere göre kapanış nedeni Groupon'un agresif büyümesinin son dönemlerinde tartışılmaya başlanan kaygılardan ileri geliyor.

Grup alışveriş pazarının hızla büyüdüğü dönemde ülkemizde sayısız girişim kapılarını açmış, Memurfoni'nin arkasındaki güç bu alana biraz geç adım atmasına rağmen dikkat çekmeyi başarmıştı. İlerleyen dönemde bozulan pazar dengesi Memurfoni'nin geri adım atmasına neden olmuş.

Aşağıda tamamını paylaştığımız Memurfoni'nin gerekçeli açıklamasına göre; grup alışveriş pazarında müşteri memuniyetinin arkaplana atılması ve ürün pazarındaki kalitesiz rekabet iki büyük sorun. Müşterilerin güven bunalımı yaşadığını söyleyen Memurfoni, piyasayı dolduran Çin mallarının sektörün itibarını daha da kötü bir noktaya doğru götürdüğünü söylüyor.

250 bine yaklaşan üye sayısıyla kapandı

Geçtiğimiz yıl paylaştığımız comScore verilerine göre Memurfoni büyümesini sürdürüyordu. Mermurfoni Genel Müdürü Hakan Yiğit'ten aldığımız bilgilere göre toplam üye sayısı 250 bine yaklaşan Memurfoni, toplamda da 74.518 kişiye ürün satışı yapmış ve yukarıda bahsettiğimiz sebepler nedeniyle satışlarını sonlandırmış.

Hakan Yiğit'e geri dönüş ihtimalini sorduğumuzda aldığımız yanıt, yukarıdaki sorunlarıa bir önlem alınabilmesi durumunda "Neden olmasın?" şeklinde oldu ki bizimle paylaşılan müşteri geri bildirimlerinden Memurfoni'nin kendine has kitlesinin bu kapanıştan memnun olmadığını gördük.

E-ticarette müşteri memnuniyetinin önemini yer yer gündeme getiriyoruz ve artık daha fazla farkediliyor ama grup alışveriş pazarındaki bazı dengelerin değişip değişmeyeceği meçhul. Bu sebeple girişimlerin kendilerini yeniden yapılandırdıklarını da görüyoruz.

Değerli Memurfoni.com müşterileri

Memurfoni.com fırsat alış veriş sitesini, ziyaretçilerimize ve üyelerimize avantajlı fırsatlar sunmak için 2 yıl önce hayata geçirmiştik. Faaliyette bulunduğumuz süre içerisinde indirimli çok sayıda ürünü üyelerimizle buluşturduk. 9,90 liraya Açıklamalı 657 Devlet Memurları kitabı, 1 liraya KPSS setleri bunlardan sadece bir kaçıydı.

Ancak sektörde yer alan firmaların müşteri memnuniyetini görmezden gelen uygulamaları, her geçen gün sektöre olan güvensizliği büyütüyor.

Memurfoni.com olarak, süreç içerisinde, müşterilerden gelen tüm şikayetleri çözmeye çalışsak da fırsat alış veriş siteleri ile müşteri arasındaki güven bunalımı her geçen gün artmaktadır. Piyasayı dolduran Çin malları ise, sektörün zaten düşen itibarını daha da kötü bir noktaya doğru götürmektedir.

2 yıldır yürütmüş olduğumuz memurfoni.com fırsat alış veriş sitesini 06.03.2013 tarihinden itibaren belirsiz bir süre için satışlarımıza ara veriyoruz.

05.03.2013 saat 24:00′a kadar verilen tüm siparişler yine her zamanki kalite ve hızımız ile müşterilerimize sorunsuz olarak teslim edilecektir.

Bu tarihe kadar verilen siparişler ile ilgili tüm destek talepleriniz için [email protected] adresinden ve 0 312 434 44 26 numaralı müşteri hizmetlerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Bizden bugüne kadar maddi, manevi yardımlarını ve sevgilerini esirgememiş olan tüm müşterilerimize, 70′den fazla markamızın tedarikçilerine ve bugüne kadar özveriyle görev yapmış tüm çalışanlarımıza teşekkürü bir borç biliriz.

Saygılarımızla, Memurfoni

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.