Galata İş Melekleri'nden site yönetim platformu Mapps'e yatırım geldi
Yatırım

Galata İş Melekleri'nden site yönetim platformu Mapps'e yatırım geldi

2013 yılına yatırım dünyası oldukça hızlı bir giriş yapmıştı. Türkiye ekosisteminde önemli bir melek yatırımcı ağı olan Galata İş Melekleri -diğer bir adıyla da Galata Business Angels- de Ocak ayında StilSOS ve SOCIAPlus yatırımlarıyla dikkatleri üzerine çekmişti.

Şubat ayının son günlerini yaşarken ise GBA, yeni yatırımını Mapps isimli site yönetimi platformuna yaptığını açıkladı. Yatırım miktarı açıklanmazken, şirket bu yatırım sonrasında pazarda kendine yer edinmeye çalışacak.

Aslı Tuana Yazıcı Ergüven, Mehmet Karlıdağ, Yusuf Natan ve Vedat Karako'nun kurucu ortaklığını yaptığı Mapps, hem konut sakinleri hem de site yönetimleri için hazırlanmış bir platform. Mapps'e kişisel bilgisayarlar haricinde iPhone, iPad, Android ve BlackBerry üzerinden de ulaşılabiliyor.

Mapps'in sunduğu platformda ev sahibi, kiracı, uygulayıcı ve yönetici gibi roller bulunuyor. Sistem üzerinde teknik destek, temizlik, kuru temizleme, araç kiralama, taksi çağırma ve çiçek siparişi gibi taleplerinizi yönetebiliyor; ayrıca apartman görevlisi hizmetleri, apartman yönetiminden gelen duyurulara ulaşma ve sosyal tesisler için rezervasyon yapma gibi işlemler için de Mapps'i kullanabiliyorsunuz. Sistem içinde oluşturduğunuz rezervasyonları daha sonra Facebook entegrasyonu sayesinde direkt olarak Facebook'a event olarak aktarabileceğinizi de aktaralım.

Mapps uygulaması daha önce Startup Labs dahilinde 30 bin dolar almaya hak kazanmış ve bu yatırımda aslında GBA ve Girişim Fabrikası tarafından desteklenmişti.

Emre Kurttepeli: "Mapps’in hizmetleri, hem evde oturanlar hem de apartman/site yönetimi için büyük bir katma değer yaratıyor."

Konuyla ilgili olarak Galata İş Melekleri Başkanı Emre Kurttepeli ise "Mapps, konut ve site yönetimini kolaylaştırarak verimliliği artırmaya yönelik uygulamalar geliştiriyor. Bu sebeple Mapps'in hizmetleri, hem evde oturanlar hem de apartman/site yönetimi için büyük bir katma değer yaratıyor. GBA üyeleri olarak, Türkiye'deki bu açığı görüp iş fırsatına döndüren Mapps'e yatırım kararı aldık" şeklinde konuştu.

Türkiye'nin büyük şehirlerinin yerleşim alışkanlıklarını düşünecek olursak Mapps önemli bir pazarda yer alıyor. Şirketin yatırım sonrası performansını ve yatırımla ilgili eğer olursa gelişmeleri sizlere paylaşıyor olacağız.

 

Yorumlar (20)
 1. Olması gereken tasarım kalitesinin çok daha altında olan bu sitenin yeni tasarımını merak ediyorum bakalım ne zaman değiştirecekler. Meleklerin böyle bir konuyu atlayacaklarını düşünmüyorum.

  1. apsiyon.com gibi bir rakibi varken işi zor. Tasarım dan belli, altı muhtemelen boştur. yine de başarılar dilerim.

 2. Ayhan Baris Ayhan Baris

  web sitesinde tasarımdan cok yetenekleri önemli bence.

  1. Hakan Nart Hakan Nart

   verdiği güven daha da önemli. sonuçta altyapı dediğin şey, operasyonel kısmı saymazsak yazılımdan ibaret. yazılımda ya çalışıyordur ya da çalışmıyordur.

 3. Yatırımların site tasarımlarına değil "girişimcilere" yapıldığını ARTIK anlarsak çok daha sağlıklı bir girişimci kitlesi yaratabiliriz gibi sanki...

  1. Hakan Nart Hakan Nart

   Merdiven altı reklam ajansı gibi bir yere tasarım yaptıran kişinin vizyonlu birisi olduğunu düşünmüyorum.

  2. O açık yıllar evvel görülmüştü ama aynı gba el birliği ile projeyi rezil etmişti. Yatırım kararı alıp aylarca sürüncemede bıraktıktan sonra işi eline yüzüne bulaştırıp kötü bir yönetim sergilemişlerdi. Her neyse, melek yatırımcı diye birşey yoktur demişti biri bir zamanlar bu sayfalarda. AYnen katılıyorum...Apaiyonu falan boşverin bu sistem şu an binlerce daire ile ücretsiz olarak çalışıyor 4-5 tane de örneği var...

  3. Yatırım girişimcilere değil girişime yapılıyor. Girişimin ne olduğunu ortaya koyan da tasarım.

 4. Pazarda ciddi oyuncular varken, Apsiyon başta olmak üzere diğer oyuncularında olduğu bu yapıda herkese başarılar diliyorum.

  Yatırım tutarı açıklanmamış ancak Apsiyon'un aldığı yatırımının üçte birini bile aldıklarını zannetmiyorken bu tutar ile pazarda nasıl konumlanacak ve neyi farklı yapacaklar gerçekten merak ediyorum.

  1. Bereket Bereket

   Apsiyon ne kadar yatırım almıştı ki?

   1. Ben de merak ettim.

   2. Mevlüt Mevlüt

    Ben de merak ettim. Ticaret sicilden baktım 750.000tl sermaye ile kurulmuş Apsiyon A.ş. Şirket sermayesi böyle olduğuna göre çok daha fazla yatırım almıştır herhalde :)

  2. Miramar Miramar

   Neden sessiz sedasız olmuş acaba. Genelde böyle haberleri sağır sultan duyar ama...

 5. GBA network ve bilgi sahibi sitelere yatırım yapıyor gibi.. tasarıma ve sitenin mevcut durumuna bakmıyor. daha önceki yatırımlarından ustaeli.com da bu öngörüm sanki kanıtlanıyor.

  Umarım kendi sektörlerindeki ekosisteme yararlı işler çıkarırlar.

 6. Kemal Kaya Kemal Kaya

  Bence elma ile armudu kıyaslamayalım. Elbette girişimci en değerli şey. Proje gelişir ön yüz değişir. Hele bu kadar tepki aldıktan sonra kesin değişir :) Şimdi Mapps e de Apsiyon a da baktım. Ama aynı işi yaptıklarını düşünmüyorum. Mapps yönetimsel bir şey yapmıyor gibi geldi bana. Daha çok bir muhasebe yazılımına entegre olan web arayüzü sanırım.

  Diğer türlü olsa site yönetim araçları diye yazacakları ilk şey paket ve gönderi takibi falan olmaszdıı. Daha çok yöneldikleri şey sitelere grup reklam ve ürün satışı olacak gibi. Apsiyon olayın tamamını kapsıyor gibi görünüyor. Hem muhasebesel alt yapıyı hem web sitesini hem banka entegrasyonlarını tedarik sürecini vs yazmışlar.

  İki projenin de hedefi farklı bence. Mapps Apsiyon'un yaptığı işin bir bölümü yapıyor gibi geldi bana.

  1. Cevval Cevval

   Bizim site yönetim ofisi kullanıyor. Geçen mail geldi arkadaşlardan. 21 bin daireye ulaşmışlar. Şu ana kadar kullandığımız herşey ücretsiz. Biz 2 senedir kullanıyoruz bu kıyamet neden kopuyor anlamış değilim...Yeni birşey değilki bu sistemler...

   1. Merih Merih

    Yönetim işinden pek anlamam ama teknik bir gözle baktığımda Apsiyon un ücretsiz versiyonu çok daha gelişmiş gibi görünüyor. Site yönetinize haber verin bir incelesin derim.

   2. Hasso Hasso

    "Yönetim işinden anlayanlar" rahatsız olmuyor ki kullanıyor hocam. Emin olun, yöneticiler sizden daha ayrıntılı olarak incelemişlerdir...

    Adamlar sitelerinden duyurmuşlardı zaten, sürekli olarak ücretsiz olacak diye. Bakın banka bağlantıları da gelecekmiş yakında, ücretsiz kullanmaya devam...

   3. Nurettin Guldeniz Nurettin Guldeniz

    Bence de Yonetimofisi gibi basit uygulamalar zaten ücretsiz olmalı. Sundukları şeyler son derece sınırlıyken kimse para vermez buna. Ama işini gören de onu kullanır beleşe. Eniştem 40 dairelik bir apartmanı excel ile yönetiyor. Başka bir beklentisi de yok. Geçen sene bak böyle bir şey var demiştim, baktı etti excel in yaptığını yapamam burda dedi. Yeterli bir şey vermeyince bedava diye kimse kullanmaz.

    @Hasso Banka bağlantıları nasıl geliyormuş? Belki o biraz özellik katar.

 7. Mobil versiyonu yoksa bir işe yaramazi baktım iphone ve androidde yok. Yoksa proje yarım gelişmez