Galata İş Melekleri'nden StilSOS'a 230 bin dolarlık yatırım geldi
E-Ticaret

Galata İş Melekleri'nden StilSOS'a 230 bin dolarlık yatırım geldi

 • Galata İş Melekleri (Galata Businesss Angels) pek çok markanın ve tasarımcının ürünlerini bir araya getiren sosyal e-ticaret sitesi StilSOS'a 230 bin dolar yatırım yaptı.

StilSOSGalata İş Melekleri (Galata Businesss Angels) pek çok markanın ve tasarımcının ürünlerini bir araya getiren sosyal e-ticaret sitesi StilSOS'a 230 bin dolar yatırım yaptı.

Bizim de sizlere daha önce bahsettiğimiz ve Temmuz 2012'de Reyhan Baylan tarafından kurulan StilSOS, çok kısa bir süre içerisinde pek çok farklı ve gözde marka ile işbirliğine gitmiş ve başarılı bir sosyal moda vitrini olmayı başarmıştı.

Şu anda 40 mağaza ve 100.000 çeşit ürünü kullanıcılarına sunan StilSOS, son olarak Avrupa Melek Yatırımcılar Ağı'nın (EBAN) İstanbul'da düzenlenen 11. Kış Zirvesi'nde sunum yapan Avrupa'dan pek çok rakibi girişimle mücadele etmiş ve birinci seçilmişti.

Kullanıcılarının kendi kombinlerini oluşturup, markaları ve mağazaları takip edebilecekleri sosyal e-ticaret örneği StilSOS 230 bin dolarlık ilk yatırımını GBA üyeleri Emre Kurttepeli, Melih Ödemiş, Önder Öztarhan, Erinç Özada, Orkun Tekin, Burak Divanlıoğlu, Arif Akdağ, Uğur Şeker, Fırat İşbecer, Serkan Borançılı, Joachim Behrendt, Alemşah Öztürk ve Ziya Boyacıgiller'den aldı.

Galata İş Melekleri Başkanı Emre Kurttepeli'nin açıklaması, dernek üyelerinin StilSOS'a yatırım kararlarını etkileyen unsurun StilSOS'un sosyal özellikleri olduğunu belirtti. Yatırım haberini alır almaz kendisine telefonla ulaştığımız Reyhan Baylan da, hem Galata Business Angels'dan gelen yatırımın, hem de Avrupa Melek Yatırımcılar Ağı zirvesinde gelen birinciliğin mutluluklarını ikiye katladıklarını iletti.

Baylan'ın açıklamalarına göre gelen yatırım ile birlikte StilSOS şu ana kadar çok iyi giden mağaza ilişkilerini daha da güçlendirecek ve bünyesine yeni mağazalarla birlikte kendini kanıtlamak isteyen yeni tasarımcıları da dahil edecek. Bu da yakın gelecekte StilSOS'ta çok daha fazla marka ve çok daha geniş bir ürün yelpazesi göreceğimizin kanıtı.

Yorumlar (18)
 1. Serdar Caymaz Serdar Caymaz

  1-) Böyle sosyal alışveriş olmaz

  2-) siteye yorum yapanı yazmak sosyal mi oluyor.

  3-) Link lerle affiliate yani bir şekil ortak olup markafoni , 1V1y gibi yerlere gidip oradan almak yani inanılmaz.

  4-) Kombin güzel olmuş bir zamanlar ABD de famedandframed vardi orada da resim alıp çerceve vb secip icine koyardin eee sonra yani ne.

  site sahibine saygim var ama otto grup , boyner de calisip ben niye yapmayayım diye girmiş.. Biraz da Demet Mutlu ya özen olmuş...

  Neden ben bunu kullanayım diye sorarsam ? !

  Hayırlı olsun.. demek ki paraları çok bu insanların..

  1. Yusuf Yusuf

   Ne gereksiz tiplersiniz arkadaş siz, 20 - 30 tane var sizin gibi böyle webrazzi'de ve haber ve yorum okumanın keyfini kaçırıyorsunuz, sizin yüzünüzden yorumların kalitesi iyice düştü ve iyi yorum yapanlarda yapmaz oldu artık. Kompleksmidir nedir anlayamıyorumki neyin kafası bu. Herkes saf, bi siz akıllsınız.

   1. Selami Selami

    Kardeşim isteyen istediği yorumu yazar keyfin kaçıyorsa okuma saf mısın?

  2. Yavuz Turan Yavuz Turan

   Siteyi inceleyip yorum yazmak daha mantıklı yorumların önünü açabilir zira;

   1) Sosyal kısmı siteye yorum yazmaktan kaynaklanmıyor. Kullanıcı/ marka/ mağazaları "takip" ettiğinizde, facebooktaki gibi bir stilsos newsfeedi düşüyor önünüze. buradan kullanıcıların mağaza içinde yaptığı sosyal aktiviteleri takip ediyorsunuz. bu bağlamda facebook da sosyal ağ olamaz, öyle fotoğraflara yorum yazmak likelamak resim yüklemek insanlarla arkadaşlık etmek sosyal ağ mı oluyor diyebilirsiniz.

   2) Affiliate model eşit değildir sırf display göstermek- eğer hala 2005lerde yaşamıyorsak. İş modeli olarak affiliate modele birebir uyuyor.

   3) Kombin kısmı polyvore.com'a yakın. Ama burada size hak veriyorum, site polyvoredan çok lyst ve shopstyle karışımı görünüyor.

   4) Her kadın girişimciyi Demet Mutlu'ya benzetme yanılgısından çıkmak gerekli. Ha illa benzeteceksek Demet Mutlu bir drop out, Reyhan Baylan okulunu bitirmiş de gelmiş??

   Girişimcileri caydırmak yerine daha solid yorumlarla gelmemiz lazım...

  3. Ersin Özarı Ersin Özarı

   Sizin görmediğinizi görmek bu girişimi eleştirmeniz için sebep değil. Sizin yapamadığınızı yapmış birilerini eleştirmek kıskançlıktan başka bir şey olamaz. Şu sözü hatırlatayım:

   "Bir işi bilen yapar, az bilen akıl verir, bilmeyen eleştirir."

  4. Zafer Akalin Zafer Akalin

   Yorumunuzdan dolayı tepki de almışsınız ama ön görünüzden dolayı sizi tebrik ederim.

 2. Ertugrul Ertugrul

  Sacma sapan projelere yatirimlar geliyor. Turkiye'nin kalitesi bu mu?

 3. Hakan Aydemir Hakan Aydemir

  Tebrikler Reyhan hanım ve stilsos ailesi sizin adınıza çok sevindim.

 4. Bu haberde öyle birşey olduğunu düşünmek istemem ama bazı insanlar olmayan yatırımı haber yaptırıp bundan bir "ucuz" reklam çıkarı peşinde olabilir mi? Buna karşı yaptırımlar var mı? Ya da dur diyecek bir hükümet organı? Türkiye'de sistem nasıl işliyor? Bu yatırımlar nasıl verify edilir yada edilebilir mi?

  1. Hakan Taşova Hakan Taşova

   Haberleri takip etmenizi tavsiye ederim.

   https://twitter.com/GalataBA/status/292295882769047552

   1. Sanıyorum ne demek istedigimi tam anlamadınız. Galata'nın haberini galata'nın dışında güvenilir bir 3. partinin, tercihen bir hükümet organının, doğrulamasından bahsediyorum.

  2. Hukumetle devlet arasindaki farki bile bilmiyorsunuz, hukumetin onaylamasi nedir allahaskina? Neyse, bir devlet organi olan ticaret sicil gazetesi bu is icin var, acar sermaye artirimi yapilmis mi bakarsiniz. Yatirimlarin tamami sermaye artirimi olmayabilir, hepsi orada gozukmeyebilir, isterseniz hukumet meraklilari icin ek cikarabilir! Bu tip finansal detaylar yatirimciyla sirket ortaklarini ilgilendirir, halka acik olmadigi surece bu yatirim yapilmis mi diye kimse size hesap vermek zorunda degil.

   1. Evet, dediginiz gibi hükümet degil devlet olmasi lazim. Excuse my Turkish. Sonucta bu haberler tamamen uydurma olabilir yani. Onu demek istedim sadece.

 5. Özgür Ekinci Özgür Ekinci

  Reyhan tebrikler, başarılarının devamını bekliyoruz.

 6. Levent Levent

  Girişimi ve yatırım haberi için öncelikle tebrikler.

  Affiliate bazlı destination site'a yönlendirme yapan bu modellerdeki en büyük sorunun trafik çekme zorunluluğu olduğunu düşünüyorum. Gelir modeli tamamen başka sitelere yönlendirme (artı buralarda alışveriş olması), ancak önce siteye trafik çekmek gerekecek. Yani yönlendirme için alınan 15krş'dan daha ucuza veya hemen hemen aynı miktara trafiği çekmek lazım ki, bu bayağı zor. Yönlendirme sonrası satış da ciroyu arttıracaktır tabi vs.

  Tabi uzun vadede yönlendirme maliyetin düşeceği söylenebilir. Ancak bir kere StilSOS'tan bir siteye yönlenip oradan alışveriş yapsam (ki artık oranın üyesiyim alışveriş yaptığım için) bir daha StilSos'a gelir miyim? Bu sorunun cevabı sanırım Türkiye'de bu modelin tutunabilirliğini belirler.

  Başarılar dilerim.

 7. Observer Observer

  Emre Kurttepeli, Melih Ödemiş, Önder Öztarhan, Erinç Özada, Orkun Tekin, Burak Divanlıoğlu, Arif Akdağ, Uğur Şeker, Fırat İşbecer, Serkan Borançılı, Joachim Behrendt, Alemşah Öztürk ve Ziya Boyacıgiller = 230 Bin dolar ???

  Herkes elini cebine baya atmış !!!

  1. Selami Selami

   Ben de yatırımcı listesini site üyeleri sanmıştım ilk okurken

 8. bu site sanırım kapanmış. battı diyebilir miyiz?