Galata İş Melekleri'nden StilSOS'a 230 bin dolarlık yatırım geldi

Galata İş Melekleri (Galata Businesss Angels) pek çok markanın ve tasarımcının ürünlerini bir araya getiren sosyal e-ticaret sitesi StilSOS'a 230 bin dolar yatırım yaptı.
Galata İş Melekleri'nden StilSOS'a 230 bin dolarlık yatırım geldi

StilSOSGalata İş Melekleri (Galata Businesss Angels) pek çok markanın ve tasarımcının ürünlerini bir araya getiren sosyal e-ticaret sitesi StilSOS'a 230 bin dolar yatırım yaptı.

Bizim de sizlere daha önce bahsettiğimiz ve Temmuz 2012'de Reyhan Baylan tarafından kurulan StilSOS, çok kısa bir süre içerisinde pek çok farklı ve gözde marka ile işbirliğine gitmiş ve başarılı bir sosyal moda vitrini olmayı başarmıştı.

Şu anda 40 mağaza ve 100.000 çeşit ürünü kullanıcılarına sunan StilSOS, son olarak Avrupa Melek Yatırımcılar Ağı'nın (EBAN) İstanbul'da düzenlenen 11. Kış Zirvesi'nde sunum yapan Avrupa'dan pek çok rakibi girişimle mücadele etmiş ve birinci seçilmişti.

Kullanıcılarının kendi kombinlerini oluşturup, markaları ve mağazaları takip edebilecekleri sosyal e-ticaret örneği StilSOS 230 bin dolarlık ilk yatırımını GBA üyeleri Emre Kurttepeli, Melih Ödemiş, Önder Öztarhan, Erinç Özada, Orkun Tekin, Burak Divanlıoğlu, Arif Akdağ, Uğur Şeker, Fırat İşbecer, Serkan Borançılı, Joachim Behrendt, Alemşah Öztürk ve Ziya Boyacıgiller'den aldı.

Galata İş Melekleri Başkanı Emre Kurttepeli'nin açıklaması, dernek üyelerinin StilSOS'a yatırım kararlarını etkileyen unsurun StilSOS'un sosyal özellikleri olduğunu belirtti. Yatırım haberini alır almaz kendisine telefonla ulaştığımız Reyhan Baylan da, hem Galata Business Angels'dan gelen yatırımın, hem de Avrupa Melek Yatırımcılar Ağı zirvesinde gelen birinciliğin mutluluklarını ikiye katladıklarını iletti.

Baylan'ın açıklamalarına göre gelen yatırım ile birlikte StilSOS şu ana kadar çok iyi giden mağaza ilişkilerini daha da güçlendirecek ve bünyesine yeni mağazalarla birlikte kendini kanıtlamak isteyen yeni tasarımcıları da dahil edecek. Bu da yakın gelecekte StilSOS'ta çok daha fazla marka ve çok daha geniş bir ürün yelpazesi göreceğimizin kanıtı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.