Etkinlik.com.tr yakında bilet satışına başlıyor

Etkinlik.com.tr yakında bilet satışına başlıyor

İnternet dünyasında etkinlik pazarındaki oyuncular gün geçtikçe daha da önemli bir kimliğe bürünürlerken ülkemizde de etkinlik pazarı yavaş yavaş kendini gösterir oldu. Bu yazımızın konuğu ise pazarın dikkat çeken yeni oyuncularından olan Etkinlik.com.tr

Sezer Fatih Yiğit, Siraceddin El ve İrfan Evrens tarafından Ocak 2012’de Etkinliklerden Uzak Kalma sloganıyla kurulan Etkinlik.com.tr, Temmuz ayında beta olarak yayına başladı. Sitenin kurucuları kendilerini şu şekilde tanıtıyorlar: Türkiye’deki ücretli veya ücretsiz ilgi alanınıza giren her türlü etkinliği takip edebileceğiniz, düzenlediğiniz bir etkinliğiniz varsa hedef kitlenize duyurarak bilet satışı yapabileceğiniz kişiselleştirilmiş, sosyal bir platform.

Platforma üye olarak katılmak istediğiniz etkinlikleri zamanı yaklaştığında e-mail ile hatırlayabilir ya da ilgi alanlarınıza göre etkinlik önerileri alabilirsiniz. Platforma kendi etkinliklerinizi eklemek için ise üye olduktan kısa kısa bir form doldurmanız yeterli. Editör onayından geçen içerik, kısa bir süre içinde yayına alınıyor ve okuyucularla buluşuyor. Ayrıca Etkinlik.com.tr’de oluşturacağınız etkinlikler için –ücret ödemeden- katılımcı kaydı da alabiliyorsunuz.

etkinlik-ekran-goruntusu

Gelelim Temmuz 2012’de beta yayınına başlayan Etkinlik.com.tr ile ilgili güncel istatistiklere. Platform üzerinde şu an 843 etkinlik, yaklaşık 2000 üye bulunuyor. Bu üyelerin 150’si bireysel olarak etkinlik eklemiş durumdalarmış ki bu oran (yüzde 7) hiç kötü değil. Sitenin günlük tekil ziyaretçisi ise ortalama 1000 civarında.

Etkinlik.com.tr ile ilgili önemli bir gelişme de önümüzdeki ay içerisinde etkinlik düzenleyen herkesin biletlerini de Etkinlik.com.tr üzerinden satabilecek olması. Bu noktada Eventbrite altyapısının kullanılacağını hemen söyleyelim. Diğer bir yakın gelecekte gerçekleşecek gelişme ise platformun mobil uygulamalarını yayına alacak olması.

Etohum’un 2013 yılında açıkladığı listede ilk 40 girişim arasına giren Etkinlik.com.tr, ayrıca Webrazzi Ödülleri 2012’de de “En İyi Yeni Web Girişimi” alanında 4. sıraya oturmayı başarmıştı. Bu arada Etkinlik.com.tr üzerinde Webrazzi etkinliklerini de şu adresten takip edebilirsiniz. :)

etkinlik-webrazzi-ekran-goruntusu

Şirketin gelecek hedefleri ise Türkiye'de platformu konumlandırdıktan sonra güçlü bir yatırımla uluslararası boyutta hizmet veren, AR-GE'ye önem vererek gelecekte önemli bir yere sahip olacak olan semantik web teknolojisini küresel çapta insanlara sunmak.

Etkinlik pazarı ülkemizde yavaş yavaş ayakta durmaya başlıyor. Pazarda farklı alanlara yönelmiş çok sayıda oyuncu var. Etkinlik.com.tr de yoluna başarıyla devam ederse pazarın önemli oyuncularından biri olabilecek durumda.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.