Petofoni: Evcil hayvanlar için fırsat sitesi
Girişim

Petofoni: Evcil hayvanlar için fırsat sitesi

Evcil hayvanların ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik e-ticaret sitesi ve özel alışveriş sitesinden sonra bu kez bir fırsat sitesi açıldı; Petofoni.com.

Evcil hayvan sahiplerine yüksek indirimlerle ulaşmayı amaçlayan girişim Haziran ayında kapılarını açmış. Bilindik fırsat siteleri ürün fırsatlarını sonradan satışlara dahil etmeye başladılar ama Petofoni'de hem ürün hem de evcil hayvanlar için çeşitli hizmet fırsatları (kuaför ve pansiyon hizmetleri, eğitim fırsatları, pet kabul eden oteller vs.) sunuyor.

Evcil hayvanlar için genel bir hedef kitlesini yakalamak istese de şu an için sitede sadece kedi ve köpekler için fırsatlar var. Satışa sunulan ürün ve hizmetlerle ilgili anlaşmalar ve görüşmeler yapan Petofoni'nin kurucusu Emrah Eşkin grup alışveriş sektörüne dikey bir adım atmayı uygun görmüş. Şimdiye kadar paylaştığımız örneklerden de farklı bir yolu seçmiş.

Grup alışveriş modası hizmet fırsatları için biraz düşse de Petofoni kendine yeni ve şimdiye kadar bakir kalan bir alanı seçtiği için umut veriyor denilebilir. Rakiplerinin çoğalması durumunda ise evcil hayvan sahiplerinin internet alışverişine daha çok yönelmesini ve bir kaç girişimi ayakta tutmasını beklemek kalıyor. Girişimin yeni bir isim benzerliği davasına sebep olup olmayacağı ise soru işareti.

Eğer evcil hayvan sahibiyseniz her gün yeni bir fırsat çıkan Petofoni'yi ve Petofoni'nin blogunu bir kenara kaydedebilirsiniz.

Yorumlar (8)
 1. Mahmood Mahmood

  Sonuna 'foni' kelimesini koyup 'dahiyane' fikir bulmak grup alışveriş sektörüne dikey bir adım atma olarak tanımlanıyorsa işimiz iş.

 2. Fiyatlarda indirim ve fırsat yok. Laf olsun diye yapılmış bir iş bence.

 3. Ibrahim Ozturkcan Ibrahim Ozturkcan

  Ekip bir araya toplanmis ve en kotu ismi bulma yarismasi duzenlenmis.

 4. Mustafa Mustafa

  Petshop işi ile uğraşıyorum. Sitedeki ürünleri dükkanımda daha ucuza sattığımı görüyorum. Sözde Fırsat sitesi..

 5. Can Arıcı Can Arıcı

  Fırsat sitesi değilki, eticaret sitesi...

 6. Emre Çinar Emre Çinar

  İsmi bulmak için umarım çok uğraşmamışlardır. Ayrıca fırsat sitesinden çok tamamen dikey e-ticaret sitesine yönelik bir yapı olmuş. Şahsi görüşüm, fazla tutmaz.

 7. Çağrı Çağrı

  aynı fetoş gibi domain ismi olmuş

 8. İşi internet olanların alan adını beğenmemeleri normal ama son kullanıcı ve tedarikçiler ile iletişim sırasında iyi olduğunu düşünüyorum. En azından ne olduğunu anlatıyor. Son araştırmada memurfoni'nin yükselişte olduğu çıkmıştı, yani alan adı müşteriyi ilgilendirmiyor.

  Ben farklı bir alan adı seçerdim, o başka... Mama falan da koysalar fena olmaz bu arada.