Dikey Grup Alışveriş Zamanı

Grup alışveriş pazarı Türkiye'de internet alanındaki girişimcilik potansiyelini görmemizi sağladı. Bugüne kadar 100 civarında grup alışveriş sitesinin açıldığını söylersek sanırım yanılmış olmayız. Dünyada bu alandaki sayılı ülkelerden biriyiz ve artık bu alanda dikey yönelimleri görmemiz gerekiyor.

Çevresinde ışık halkalarıyla büyüyen bu büyük pazarın büyümesi yavaşlıyor. İlk sıradaki Groupon'un halka arz planı da beklendiği şekilde gitmiyor. Yeni dönemde lider oyuncular fırsatları kategorilere ayırarak dengeyi korumaya çalışırken ülkemizde Tüm Fırsatlar ve Kuponomi gibi yan servisler pazarın iç dinamizmini korumasını sağlamaya çalışıyor.

Bu noktada kendileri açısından daha az risk ve daha hedefli pazarlama gücüne sahip, kullanıcılarına da farklı fırsatlar sunan bir kaç dikey grup alışveriş sitesini sıralamak istedim.

Otopon.com: Otomotiv sektörüne özel fırsatlar sunan Otopon'un çok sayıda  iş ortağı bulması mümkün. Aracınıza özel fırsatları takip edebilir, tanıdıklarınıza hediye çeki gönderebilirsiniz.

GelinDamatFirsati.com: Adından anlaşılacağı üzere evlilik üzerine fırsatlar sunan bir grup alışveriş sitesi. Özel frsatlar sunan girişim beğendiniz fırsatlardan liste oluşturmanızı da sağlıyor ve aklımıza Kurdele.com'u getiriyor.

AyakkabiniSec.com: Pabbuc.com, Zizigo.com ve diğer ayakkabı satışına odaklı e-ticaret siteleri Ayakkabını Seç'e yol göstermiş olabilir. Henüz yolun başında. İndirimli ayakkabı satışında hem Pabbuc ve Zizigo ile hem de özel alışveriş siteleriyle rekabet etmesi gerekecek.

Firmanya.com: Kurumlara özel indirimli fırsatlar sunan Firmanya dikey alandaki belki de ilk grup alışveriş girişimimiz. Artık sürekli teklifler de sunuyor. Bu alanın müşterileri biraz durgun olabilir ama ilerde ortaya çıkabilecek büyük potansiyele bugünden hazırlanmak iyi fikir.

Daha fazlasını yorumlarınızla yazıya ekleyebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.