Markafoni'nin Kardeşi MissPera Yayına Girdi
E-Ticaret

Markafoni'nin Kardeşi MissPera Yayına Girdi

Geçtiğimiz hafta duyumlara ve araştrmalarımıza dayanarak paylaştığımız Markafoni'nin yeni kardeş dikey sitesi MissPera yayına alındı.

27 Eylül tarihli yazımızda da paylaştığımız gibi Zizigo'nun kozmetik ürünlerine odaklı versiyonu olarak karşımıza çıkan MissPera, Zizigo'da olduğu gibi ücretsiz iade, ücretsiz kargo gibi müşteri memnuniyetine odaklı bir hizmet sunmaya hazırlanıyor.

Dikey e-ticaret girişimlerinin yıldızının parladığı şu dönemde, ayakkabıdan sonra kozmetik alanına da giriş yapan Markafoni'nin, MissPera ile nasıl bir noktaya geleceğini takip edeceğiz.

Her ne kadar Zizigo ile öz kardeş ve ruh ikizi olsa da, farklı bir tasarıma sahip olan MissPera'nın açılışını logosunda dikkatimizi çektiği üzere beta olarak gerçekleştirdiğini de paylaşmış olalım.

Sözü fazla uzatmadan MissPera ile ilgili ilk yazımızı buradan okuyabileceğinizi, siteyi de www.misspera.com adresinden inceleyebileceğinizi hatırlatayım.

Yorumlar (11)
 1. Ege Hanoglu Ege Hanoglu

  :)

 2. Bülent Aydin Bülent Aydin

  Açıkcası bunun ne kadar yenilikçi olduğu konusunda biraz şüpheliyim , dikey pazara giriş yaptığını belirttiğiniz bu sitenin, diğer kozmetik ürün satışı yapan e-ticaret girişimlerine göre artıları neler ? Ben ilk bakışta dizayn ve kullanım kolaylığı dışında, aynı zizigo'daki gibi ücretsiz kargo ve iade garantisi gibi avantajlar dışında çok da bir fark göremedim.

 3. Burak Sarica Burak Sarica

  Fiyat farkı da var Bülent Bey göremediniz sanırım. Ama daha pahalı rakiplerinden. :) (ücretsiz iade ve kargo hizmetinin bedeli bu mudur bilemem.)

 4. Mrpera Mrpera

  Yakında yeni nesil erkeğin kozmetik sitesi mrpera.com'u yakında açacağız...Farkı orada görürsünüz :)

 5. Serkan Sabah Serkan Sabah

  klon ekonomisine devam zappos.com dan sonra strawberrynet.com sonra şu sonra bu sonra onu yatırımcıya sat sonra öbürüne başla... devam.... başkalarının yaşanmış fikirleri...

 6. Her şeyden önce bunun kardeşi gibi bir ucuzluk sitesi olması gerekmiyor muydu? Yani ben bunu ucuza alamayacaksam zaten gider avm'lerdeki dükkanlardan veya bu konuda faaliyet gösteren alternatif sitelere giderim.

  "212 Sexy Men" adlı parfüm'de rakibine oranla 30 TL'lik fazlalık var.

 7. Lütfen biraz UX tasarımına dikkat edelim. "Sepetinizde ürün bulunmamaktadır" yazısı neden boş bir sepete link vermektedir? O boş sepete gidince kullanıcının ne yapması beklenmektedir?

  Buton şeklindeki tuşlara hover ve click stillerinin eklenmesi gerekmektedir.

  Ayrıca HTML5 doctype 'ının kullanılıp, hiçbir html5 unsurunun kullanılmamasıda çabası.

  1. İsimsiz İsimsiz

   Yorumuzun son kelimesi "çabası" değil "cabası" olacak hocam, kesinlikle olmamış, biraz dikkat edelim lütfen.

   Aa pardon tasarımcı gözüyle yaptığınız yorumunuzdaki artılar yerine son kelimedeki harf hatanıza dikkat etmiş ve belirtmişim bir anda. Halbuki bu sizin bir olayı yorumlama tarzınızdı. (bu mesaj ironi içerir.)

   Tasarım bir projenin gerekli öğelerinden bir tanesidir fakat temel gerekliliklere sahip ve çalışan bir tasarım zamanla düzenlenerek her zaman iş görebilir.

   Bence sizin de belirttiğiniz ve benim gördüğüm küçük bir kaç eksiği olsa da renk seçimleri ve anlaşılabilirlik açısından gayet güzel bir tasarım olmuş.

   1. Ahmet Ün Ahmet Ün

    @isimsiz arkadasimizin Misspera sistemiyle dogrudan iliskili oldugu hissi sadece beni mi kapladi yoksa yalniz degilmiyim?

 8. Morfingen Morfingen

  renkler ve tasarım çok güzel. özellikle logoyu çok beğendim. fakat, konu makyaj ve bakım olduğu için genel kitle bayanlar olmuş.erkekler için bir tek parfüm + sı var gibi görünüyor.

 9. Ayhan Ayhan

  ürünleri orjinal degil bencee