Kuponomi Yeni Özellikleriyle Fırsat Kuponlarınıza Kefil Oluyor
E-Ticaret

Kuponomi Yeni Özellikleriyle Fırsat Kuponlarınıza Kefil Oluyor

KuponomiGrup alışveriş yönelimine kullanılmayan kuponların potansiyelini değerlendirmek için katılan Kuponomi'ye yeni özellikler eklenmiş. Kendini geliştiren servis, sadakatten pek bahsedilemediği bu alanda ortak bir nokta olmak istiyor.

Kuponomi artık fırsat sitelerinden satın alınan kuponları kendi altyapısında toplamaya başlıyor. Kullanıcıların tüm fırsat alışverişlerini tek bir noktadan yönetmesini isteyen servis, şimdilik Grupanya, Şehir Fırsatı, Markapon ve Yakala.co hesaplarının sisteme eklenmesine izin veriyor. Şimdilik fırsat siteleri ile herhangi işbirliği olmayan Kuponomi, hesap bilgilerinin girilmesiyle kuponlarınızı bir havuzda topluyor. Servis, henüz nerede kullanılacağını göremediğim bir kredi sistemi ile puan kazanmanızı da sağlıyor.

Kuponomi Fırsatlar

Girişimin kurucusu Sani Levi,  "Satın alayım, kullanmazsam Kuponomi'de satarım" fikri ile olumlu satın alma kararlarını tetikleyeceklerini düşünüyor ve grup satın alma sektöründeki firmalara daha çok üye kazandırmayı hedefliyor. Haksız bir görüş değil. İkinci el pazarı iyi olan sektörlerin her zaman daha iyi olduğunu görüyoruz. Bu durumun fırsat kuponları tarafında da gerçeklenebileceğini, hatta sadece 2. el kuponlara odaklanan kullanıcıların oluşacağını düşünebiliriz.

Kuponomi - Site ekle

Kuponomi, bir yandan kullanılmayan kuponlara odaklanırken, periyodik hatırlatmalar ve düzenli bir sistem ile kullanıcıların kuponlarını kaçırmamalarını sağlıyor. Dolayısıyla iki tarafta da kullanıcıyı yalnız bırakmadan yatırımcıların dikkatini çekebilecek bir değer yaratıyor. Tabii grup alışveriş sitelerinin bu gelişimin önünü tıkamaması ve Kuponomi'nin kendini kullanıcı tarafında büyütmesi gerekiyor.

Şu an sitede 3.620 TL değerinde 140 kupon satın alınmayı bekliyor. Yakında sisteme eklenecek takas özelliği kuponların ücretiz olarak karşılıklı el değiştirilmesini sağlayacak. Satılan kuponlar arasında filtreli arama yapma imkanı sunan Kuponomi, bir bakıma kuponlarınızın boşa gitmemesi için kefil oluyor ve fırsat müdavimleri için faydalı bir sosyal ağ olma yolunda ilerliyor.

Yorumlar (9)
 1. Şu siteyle bir bağlantısı var mı? Yoksa tamamen çalıntı mı? http://www.citypockets.com/

  1. aynen sana katiliyorum...

   diğer ayrıntılara bakmadan sadece

   "Kuponomide tutulan fırsat sayısı"

   bolumune bakmanız yeterli....

   1. HTML,CSS kodlarında bile büyük benzerlik var bir çok bölümde, insan emeğine değer vermeyenlere nasıl güveneceğiz de bilgilerimizi vereceğiz.

 2. Kuponomi Kuponomi

  Merhaba,

  Kuponomi iş fikri olarak Şubat 2011de ücretsiz pazaralanı olarak ortaya atıldı. Geliştirmeler zaman içinde sürmekte. Linkte sitenin ilk görünümleri ve yapısı hakkında bilgi edinebilirsiniz. - https://webrazzi.com/2011/02/04/kuponomi/ -

  Sonrasında, iş modeli bir yönetim merkezi ve garantili ikinci el fırsat satış bölgesi şeklinde güncellenerek ve dünyadaki benzer uygulamalardan esinlenerek geliştirilmiştir.

  1. İsimsiz İsimsiz

   http://www.citypockets.com/

   http://www.kuponomi.com/

   Bir projeri yaparken başka fikirden esinlenme olabilir, fikri daha iyi hale getirme olabilir, fikri yerelleştirme olabilir, dünyadaki ve özellikle Türkiye'deki çoğu büyük proje bile bu şekilde fakat tasarımı aynen kullanmanız hatta çalmanız sizin çakma bir site olduğunuz damgasını üzerinizden hiç bir zaman atamayacağınızın belirtisidir.

   1. evet guzel bir açıklama.

 3. bu tarz sitelere çalıntı yorumunu yapılmasını anlamıyorum. aynısının amerikada faaaliyet göstermesi çok normal değil mi ? grupfoni,grupanya veya markapon veya türkiyedeki diğer private shopping siteleri bunlarada aynı amerkadan gelen tıpatıp uygulamalar değil mi sanki ?

 4. Siteye girip baktınız mı? Fikri geçtim, tasarım neredeyse tamamen aynı.

 5. benim fikrim bu konu moderatorler tarafından kaldırılmalı.. Emeğe saygı göstermeyenlerin webrazzi de yeri olmamalı.