TumFirsatlar.com: Tüm İndirimli Fırsatlar Bir Arada
E-Ticaret

TumFirsatlar.com: Tüm İndirimli Fırsatlar Bir Arada

TumFirsatlar.comCan Kağıtçıbaşı'nın kurucusu olduğu Tumfirsatlar.com Haziran 2010'da grup alışveriş pazarına giren toplayıcı kupon sitelerinden biri. Eylül 2010'da resmi tanıtımın ardından bu yılın Ocak ayında şirketleşen girişim Can Kağıtçıbaşı'nın da Amerika'dan Türkiye'ye dönmesine neden olmuş.

Öz sermaye ile kurulan Tüm Fırsatlar, ilk yatırım desteğini de bu ay başında bulmuş ve bugün günde yaklaşık 5500-6000 trafik alan, e-posta üyesi 30 bine ulaşan bir girişim konumuna gelmiş. Ekim sonu itibariyle günlük trafik hedefini 10 bine, Şubat 2012 hedefi ise 20 bine yükseltmiş.

Grup alışveriş sitelerinin fırsatları için konum tabanlı harita uygulamaları, kategorilere göre filtreleme, alınan kupon kodlarının tek bir yerde saklanması gibi özellikler sunan Tüm Fırsatlar, kullanılmayan kuponların alım-satımına da izin veriyor. Tüm Fırsatlarİstenen kelimeleri içeren fırsatları e-posta yoluyla da ileterek kişiye özel bir hizmet sunan girişimin yeni ilgi alanı özel alışveriş siteleri. Markafoni, Trendyol ve Alamarka Tüm Fırsatlar'a dahil olan ilk markalar. Daybuyday, Vipdükkan ve Morhipo da şu an eklenme aşamasında.

Geçen sene sosyal fırsatlar üzerine bu fikri hayata geçiren Can Kağıtçıbaşı, şu anda Türkiye'deki tüm yüksek indirimli fırsatları tek bir çatı altında toplamak ve en uygun şekilde kullanıcılara sunmak istiyor. Bu kapsamda özel alışveriş bölümüne ek olarak  alt alan adlarında tatil ve ürünler bölümlerini de hayata geçirmiş. iPhone uygulamasını da yayına almış ve mobil mecraya giriş yapmış.

Birinci yılını dolduran girişim artık ekip olarak büyümek istiyor. ABD'de grup alışveriş sitelerinin sayısı azalırken, Türkiye'de de bu alanda erime ve evrimleşme görüyoruz. Dolayısıyla Tüm Fırsatlar'ın vizyonunu genişletmesi hem kendisi hem de kullanıcılar açısından oldukça olumlu bir gelişme. Bu alanda kendini geliştirmeyenlerin geride kalacağı ise ayrı bir gerçek.

Adına uygun bir hizmet sunmaya başlayan TumFirsatlar.com'u Facebook ve Twitter'da takip edebilirsiniz.

Yorumlar (18)
 1. Mert Meriç Mert Meriç

  şubat 2012 demek istediniz herhalde...

  tasarımını biraz geliştirmesi lazım diye düşünüyorum, fırsatbufırsat daha sade ve kullanışlı gibi...

 2. artık sıktı şu fırsat siteleri önüne gelen fırsat sitesi açıyor.Nereye gidecek bu işin sonu .Her işte böyle bir yenilik ardından abartı geliyor peki ya sonrası =>muamma

 3. bu gibi siteler topladıkları fırsat datalarını api ile dağıtarak daha önemli konuma gelip, çok ucuza reklamlarını yapabilirler.

  mesela ben fırsatlarla ilgili bir site yapmak istiyorum ama her siteyi takip etmek zor geliyor :)

  1. [email protected] adresine email gonderirseniz, API konusunda gerekli bilgileri arkadaslarimiz sizinle paylasacaklardir.

 4. Webrazzi gibi başı çeken bir blogun fırsat ve fırsatla ilgili siteleri yeni ve farklı girişimler olarak siteye taşımamalı diye düşünüyorum. Hiçbir yeniliği yok. Ana tema fırsat. Türkiye'den, eğer yoksa dünyanın diğer köşelerinden inovatif ve duyurulmaya değer o kadar girişim var ki. Webrazzi ve benzer siteler da ve tanıdık çevrelerin tanıtımını yapıyor izlenimine kapıldım.

 5. Osman Mahmut Osman Mahmut

  Firsat siteleri nasil para kazaniyor? Reklamdan mi?

  1. Fırsat siteleri sattırdıkları fırsatlardan komisyon alırlar. Fırsat sitelerinin çoğu gelir ortakları ile çalışır. Gelir ortakları gerekli XML feedi sağlar ve fırsat listeleme siteleri yaptıkları satışlardan komisyon kazanırlar.

   Tabi fırsat siteleri ile özel anlaşmalar da söz konusu.

 6. Salih Akkaya Salih Akkaya

  ozellikle tum siteleri birarada toplamasini ve harita uygulamasini takdir ettigim site. kullanim konusunda kolay oldugunu dusunuyorum ayrica

 7. Ehl-I Blog Ehl-I Blog

  buna benzer bir site var onu kullanıyordum.Onca fırsatlar arasında kaybolmaktansa kategorize edilmiş bir yerde aramak kolay oluyor =)

  1. fırsatbulur

 8. Bende bir fırsat takip sitesi düşünüyorum, arkadaşım domain yatırımcısı kendisinde olan fırsathemenal.com alan adını değerlendirmeyi düşünüyor. Ortak bir girişimde de bulunabiliriz kısmetse. Pazara yeni bir oyuncu şart bu devirde nede olsa :)

 9. 3Rdinç 3Rdinç

  Fırsat sitelerinin sayısı günün birinde toplam fırsatların önüne geçecektir. Daha özelleşmiş "niş" işlere girişmeleri gerekir. (Sadece "ofis" veya "teknoloji" temalı birkaç site biliyor ve takip ediyorum.)

  Böylelikle aranılan fırsat için tümfirsatlar.com'a ihtiyaç kalmaz.

 10. Sektörün ilk oyuncusu Groupon bugüne kadar tek kuruş para kazanmadı. Borsa planları bile iptal gibi gözüküyor. Bense bu sektörün geleceğı parlak değil. Yatırımcı olarak uzak durmak daha iyi.

  1. İbrahim Özkan İbrahim Özkan

   @ Volkan: Groupon bugüne kadar tek kuruş para kazanmadı derken şaka yapıyordun sanırım :) Groupon para kazanmasa emin ol bu kadar fırsat sitesi ortaya çıkmazdı.

   Kazanmasa Google, Groupon'u almak için bundan 2-3 ay önce 6 milyar Dolar teklif etmezdi.

   Konudan baya uzaksın sanırım. En azından Webrazzi'de küçük bir araştırma yaparsan Fırsat sitelerinin neden bu kadar çoğaldığını ve insanların iştahını kabarttığını anlayabilirsin gibi geliyor...

  2. bu işin direk içinde biri olarak türkiye groupon, grupfoni ve grupanyanın dünyaları kazandıgını onun dışındakı ufak tefek sıtelerın aartk ya kapandıgını yada birleşmeler oldugunu artk eskisi gibi fırsat sıtelerinin acılmadıgnı sektörün seküritiazsyon donemıne girdiğini varolan ilk 10 firmanın( ilk 3ü %70 lik kesime hitap edıyor) her daım kalıcı olacagını fakat kar marjlarının artk eskısı gıbı olmayacagını belirtmek isterim

 11. Kemal Sonmez Kemal Sonmez

  Bir tane gurur duyabileceğimiz teknolojisiyle ağızları açık bırakan girişim çıkmayacak mı bu memleketten yahu? Fırsat sitesinden bayıldık artık.

  1. İbrahim Özkan İbrahim Özkan

   Duyduğumuz projelerin tamamına yakını İstanbul kaynaklı, Anadolu'da güzel fikirleri olan o kadar çok insan var ki, yeterli kaynağı bulamayan, yatırımcı arayan...

   Örnek benim şu hepimizin bildiği girişimci ile yatırımcıyı bir araya getirmeye çalışan platformlara iki farklı projem ile başvurdum. Tabi kriterlerini bilmiyorum, belkide yeterli görmediler projemi, belkide Anadolu'da olduğum için bilmiyorum. Fakat destek alan projelere baktığımda benim yapmaya çalıştığım projelerin çok üstünde değildi bir kısmı. Şimdi bu projeleri kendi imkanlarımla yayına almaya çalışıyorum. Umarım bunda başarılı olurum.

   Devletin bu konuda daha fazlasını yapması lazım. KOSGEB'in önce harca sonra ben veririm dediği 27.000 TL'lik destek ile bu işler olmaz.

   Birilerinin Anadolu'daki projelere de destek vermesi lazım.

 12. Mehmet Ersoy Mehmet Ersoy

  Bence Türkiye'deki en büyük sorun emeğe saygı.

  Ben uzun zamandır takip ediyorum, Tüm Fırsatların arkasında da büyük bir emek yattığını ve Türkiye'de daha önce yapılmamış uygulamaları kullanıcılarına sunduklarını görmedim diyemem. Hakkını vermek gerekir diye düşünüyorum...