Kurdele.com: Evlilik Hediye Sitesi E-ticareti Hızlandırmak İçin Geliyor

Kurdele.com: Evlilik Hediye Sitesi E-ticareti Hızlandırmak İçin Geliyor

Kurdele.com - Evlilik Hediye SitesiTürkiye'de e-ticaret pazarının yükselişi dikey ve yenilikçi e-ticaret girişimlerini de beraberinde getiriyor. 'Evlilik Hediye Listesi' tanımıyla hizmete başlayan Kurdele.com, evliliğe hazırlanan çiftleri hedefliyor.

Önümüzdeki hafta bir tanıtım toplantısıyla resmi açılışını yapacak Kurdele.com 600.000 TL sermaye ile kurulmuş. Timur Altop ve Abdullah Uygun'un en yüksek hisse sahibi olduğu şirketin diğer kurucu ortakları arasında Didem Altop, Can Ateş, Burhan Karaçam, Önder Öztarhan,  Nuri Öztaşkın ve  Ayşegül Soylu'ya ek olarak YemekSepeti kurucularından Melih Ödemiş ve Airties Kurucu Başkanı Bülent Çelebi de bulunuyor.

Kurdele.com

Üyelik modeli ile hediye listesi oluşturabildiğiniz ve hediye satın alabileceğiniz Kurdele.com bir bakıma sosyal alışveriş deneyimini de yantısıyor. Kurdele.com'da şimdilik sadece evlilik hediyeleri için kullanıcılarına tatmin edici bir içerik ve hizmet sunmaya çalışıyor.

6,5 Milyar Dolarlık Sektör

Evlilik sektörü her ne kadar bir çok alanda harcamanın yapıldığı bir alan olsa da büyüklüğü itibariyle fazlasıyla dikkat çekici.

Evlilik Fuarı'nın 2010 sonu verilerine göre ülkemizde her yıl ortalama 650 bin çift evleniyor ve düğün maliyeti en az 10 bin TL olarak hesaplanıyor. Bu da, Türkiye’de 6.5 milyarlık evlilik sektörü olduğu anlamına geliyor. Hele ki takı merasimini hediye usulü ile e-ticarete yönlendirebilirseniz sektörün ulaşacağı noktayı hesap etmek zor.

Bir çok kategori de ürün sunan Kurdele.com, beyaz eşya ve mobilya gibi satış tutarı yüksek ürünlerle e-ticaret hacmini oldukça yükseltebilir. Bu da pazara yeni oyuncuların davet edilmesi anlamına geliyor. Dugun.com bu anlamda ciddi açılımlar yapabilecek ilk marka olarak aklıma geliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.