Otto Grup Shopwithyourfriends ile Sosyal Alışveriş'i Deniyor

Otto Grup Shopwithyourfriends ile Sosyal Alışveriş'i Deniyor

Sosyal alışveriş henüz çılgınlık boyutuna ulaşmadı ama e-ticaretin bu alanı, yatırımlar ve yeni servislerle gelişmeye devam ediyor. Bu furyaya son katılan ise Almanya’nın en büyük e-ticaret şirketlerinden biri olan Otto Grup .

Geçtiğimiz yıl Türkiye pazarına Limango ile adım atan Otto Group, bu kez Hollandalı bir girişimle karşımıza çıkıyor. Shopwithyourfriends.com 2008 yılında kurulan bir girişim. Gerçek zamanlı iletişimle sosyal e-ticaretin kapısını açan bir altyapı sunan Shopwithyourfriends, şu anda sadece Otto'nun Hollanda'daki online mağazalarında çalışıyor.

Şirket, benzer bir hizmet sunan Quorus'tan daha gelişmiş özelliklere sahip ve arkasına aldığı güçle daha fazla gelecek vaadediyor.

Sosyal Alışveriş - Canlı İletişim

Shopwithyourfriends'i sosyal alışveriş konusunda iddialı bir noktaya getirecek özelliği Twitter, Facebook(Chat) desteğinin yanısıra Skype ile de sesli iletişimin yolunu açıyor olması. Bu sayede arkadaşlarınızdan anlık geri dönüşler almanız dolayısıyla doğru tercihler yapmanız kolaylaşıyor.

Sürükle-bırak işleyişinde çalışan menüde farklı kıyafet ve aksesuarları bir arada kullanarak ne kadar uyumlu olduğunu da görebiliyorsunuz.  Platformda ürünleri etiketlemek ve sosyal medyada paylaşmak da içeriği zenginleştiriyor.

Sosyal alışveriş yatırımlarının geri dönüşü konusunda henüz bir çalışmaya rastlamadık ama Shopwithyourfriends şimdiden 800.000 Euro yatırım almayı başarmış. İleride Limango da bu altyapıyı kullanmaya başlarsa yerel bir değerlendirme yapmayı umuyoruz..

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.