Sosyal Alışveriş Servisi Yardsellr'a 5 Milyon Dolar Yatırım

Sosyal Alışveriş Servisi Yardsellr'a 5 Milyon Dolar Yatırım

Sosyal alışveriş alanında dikkat çeken Yardsellr, başarılı iş modelini aldığı yatırımla taçlandırdı. E-ticarete yeni bir yön verme amacındaki Yardsellr'a Accel Partners tarafından 5 milyon dolar yatırım yapıldı.

Ekim 2009'da kurulan Yardsellr, sosyal etkileşimini Facebook üzerine oturtmuş ve Facebook sayesinde kullanıcıların tercihlerini değerlendirerek isabetli teklifler sunuyor. Kullanıcıların elindeki ürünleri satışa sunabildiği sitede, satın alınan ürünler kargolanabildiği gibi eğer uygun ise elden de teslim alınabiliyor. Yani sosyal etkileşimi internetin dışına çıkarıyor. Yardsellr'da ödeme ise kredi kartı veya Paypal üzerinden yapılabiliyor.

Kısaca Yardsellr hem arkadaş çevresiyle sosyal bir alışveriş deneyimi sunuyor, hem de konum tabanlı güvenilir ve hızlı bir e-ticaret dünyasının kapısını açıyor. Kuruluşundan 5 ay sonra 750.000 dolar, 1 yıl sonra da 5 milyon dolar yatırım alan servisin arkasında 3 tane eski eBay yöneticisinin bulunması durumu açıklıyor ve servisin geleceği konusunda ümit vaadediyor.

Facebook'un sanal para birimini sadece uygulamalarda kullandığı bugünlerde, Facebook temelli bir sosyal alışveriş platformu oluşturmak ileride Facebook'un ilgisini çekebilir ve e-ticaret tarihinin en büyük zıplamasını Facebook sayesinde yapabilir.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.