Kiyas.la: Akıllı Ürün Karşılaştırma Motoru
Girişim

Kiyas.la: Akıllı Ürün Karşılaştırma Motoru

Webrazzi'de yorum yapan bir kullanıcının iletimiyle haberdar olduğum bir girişim olan Kiyas.la, adından da anlaşılabileceği gibi ürün kıyaslamaya yarayan çok pratik bir servis.

26 Ağustos'ta yayın hayatına başlayan Kıyas.la, işe akıllı telefon ve tablet karşılaştırmasıyla başlamış. Projenin ilerleyen aşamalarında ise fotoğraf makinaları ve televizyon gibi çeşitli elektronik ürünlerin kıyaslanması planlanıyor.

Şu anda sisteminde 16 markadan 1088 adet akıllı telefon ve 24 adet tabletin bulunduğu Kıyas.la'da 590 bin'in üzerinde farklı kıyaslama yapmak mümkün. Tabii ki sürekli yeni ürünler eklenerek bu sayıların giderek yükselmesi planlanıyor.

10 yıldır yazılım sektöründe çalışan Fatih Şahin, Caner Şahin ve Barış Öztekin'in projesi olan Kıyas.la, Medyaplan bünyesinde hayata geçirilmiş. Hemen her projede olduğu gibi kendileri akıllı telefon satın almak için internette araştırma yaparken zorlanan kurucular bu ihtiyaca cevap vermek amacıyla Kiyas.la'yı hayata geçirmişler.

Kiyas.la kolay kullanımı ve özenle hazırlanan tasarımıyla direkt sizi kullandırmaya itiyor. Bunun dışında karşılaştırma özelliklerinde cihazların neden diğerinden üstün olduğunu anlaşılabilir bir dil ile kullanıcılarına sunması da bir artı özellik olarak göze çarpıyor.

Şimdilik benim gördüğim kadarıyla her hangi bir gelir kanalı olmayan Kiyas.la üzerine pek çok model kurgulanabilir. Ancak benim ilk olarak aklıma gelen ve görmek isteyeceğim kullanım, Kiyas.la'nın e-ticaret sitelerinde ürün karşılaştırma modülü olarak kullandırılması olacaktır. E-ticaret sitelerinin içler acısı karşılaştırma modülleri düşünüldüğünde Kiyas.la'nın çok daha iyi bir alternatif olduğunu rahatça söyleyebiliriz.

Yorumlar (10)
 1. Murat Köker Murat Köker

  Güzel bir proje hazırlanmış sistem gayet iyi çalışıyor.

  Sormak istediğim birşey var acaba ürünleri manuelmi ekliyorlar yoksa eticaret sitelerinden otomatikmi çekiyorlar.

  1. Çok güzel bir proje, diğer web sitelerinde olan direk ingilizceden çeviri bilgiler yok. Daha önce çoğu zaman yaptığım alışverişlerden sonra verdiğim paraya daha çok özelliği olan makinalar görmek beni çok üzüyordu. Ama sanırım kiyas.la bu derdime çare olacak. Başarılarınızın devamını dilerim.

  2. Caner Şahin Caner Şahin

   Murat bey, kiyas.la kendisine ait bizim tarafımızdan oluşturulmuş database kullanmaktadır. Ürün bilgilerini biz giriyoruz.

 2. Arınç Durkan Arınç Durkan

  Ürün karşılaştırmanın kolay ve hızlı yapılabildiği pratik bir site, ileriye dönük olarak daha çeşitli ve fazla ürünün kıyaslanabilmesi, bu ve benzeri site kullanıcılarının bu siteye yönelmesini sağlayacaktır.

 3. tek kelimeyle mükemmel domain, mükemmel arayüz.yolları açık olsun.

 4. Sİteyi inceledim. Herşeyi çok hoş. Büyük text kutuları, büyük butonlar çok yakışmış.

 5. Zülfinaz Palamut Zülfinaz Palamut

  Harika bir site. Pratik,kolay,anlaşılır...Yeni ürünler ile desteklenirse harika olacaktır.

 6. Başarılı bir proje. Bence bundan sonraki adım olarak araba modellerinin sisteme girilip onlar arasında da kıyaslama yapılabilme olanağı sunulmalı. Site bu haliyle sadece teknoloji meraklılarına hizmet ediyormuş gibi duruyor. Hem domain'e, hem tasarıma, hem de yazılıma yazık olmasın :)

  Başarılar.

 7. Bir sitenin tasarımından çok kullanışının kolaylığı, sadeliği ve özgünlüğü önemlidir. Bunların hepsini bir arada barındıran güzel bir site. Fikir sizin mi yoksa klon mu bilmiyorum ama klon olsa bile süper hazırlanmış.

  Umarım reklam ile gelir etme modeli yerine daha değişik gelir modelleri üreterek başarınıza başarı katabilirsiniz.

  İyi çalışmalar...

 8. Ehl-I Blog Ehl-I Blog

  Çok kullanışlı ve yararlı bir site.Tuttum =)